Мобілізація в Україні триває, проте дехто з військовозобов'язаних громадян досі ігнорує повістки й не поспішає до ТЦК та СП. РБК-Україна розповідає, де можна отримати повістку, якими вони бувають, а також чи можна не іти в армію після сплати штрафу за неявку до ТЦК.
Уповноважені особи мають право вручити військовозобов'язаній людині повістку як за місцем проживання, так і в будь-якому громадському місці (навіть на роботі).
Вручати повістку мають право:
Повістка - офіційний виклик військовозобов'язаного до ТЦК та СП, з метою:
Під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися за повісткою у строки, зазначені в ній. Якщо ж людина ігнорує повістку, її можуть оштрафувати.
За словами адвоката ЮКК "Де-Юре" Лариси Кісь, якщо людині виписали штраф за неявку до ТЦК і вона його оплатила, це не означає, що їй не потрібно іти в армію.
"Сплата штрафу не звільняє від обов'язку військової служби", - наголосила експерт.
Вона уточнила, що оплата штрафу є лише "виконанням обов'язку за порушення" - неявку за повісткою у визначену дату.
"Будь-яка інша повістка (виклик на іншу дату) та неявка в цю дату - буде новим порушенням", - зазначила юрист.
Згідно з її інформацією, обмеження "щодо кількості можливих викликів за повісткою" - відсутні.
"Теоретично, з урахуванням часу "проходження" найбільш довготривалої процедури - направлення повістки поштою - штрафи можуть з'являтися умовно кожні два місяці", - розповіла юрист.
Вона зауважила також, що ТЦК та СП не заборонено висилати "щодня по одному виклику на наступну дату від попередньо зазначеної".
"І кожного разу - штраф. Отже, шлях до 160 000 грн сумарної заборгованості (розмір санкцій, від якого виконавча служба може не тільки арештовувати рахунки та майно, а й займатися їх фактичною реалізацію) не такий вже довгий", - підсумувала Кісь.
Автор: Ірина Костенко, Катерина Гончарова