Сайт | Бухгалтерский форум | Беседка Правила форума | Поиск | Активные темы | Участники | Вход | Регистрация

Добро пожаловать!
основные средства - 6000 грн Дополнительные действия
Дуся
От: Wednesday, August 12, 2015 4:22:05 PM

Ранг: Профи

Благодарностей: 10
Законом Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно уменьшения налогового давления на плательщиков налогов» от 17.07.2015 г. № 655-VIII были внесены изменения в пп. 14.1.138 НКУ. Согласно этим изменениям стоимостный критерий отнесения материальных активов к основным средствам повышен с 2500 до 6000 грн.

Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=194940
© Buhgalter911.com

Уважаемые коллеги! какие есть соображения по поводу правильного применения такого чудесного нововведения? можно ли как-то воспользоваться для оптимизации налога на прибыль? например, перевести недоамортизированную стоимость в мбп и списать на текущие расходы? или???
juliagid
От: Wednesday, August 12, 2015 5:11:02 PM

Ранг: Гений

Благодарностей: 898
HiFive HiFive Сижу и сама радуюсь. Именно сегодня купили херню стоимостью 3000 грн. Вот и куда ее теперь относить. Буду думатьHi5
Валюша с
От: Wednesday, August 12, 2015 7:51:44 PM

Ранг: Светоч мысли

Благодарностей: 1,722
Дуся пишет:
Законом Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно уменьшения налогового давления на плательщиков налогов» от 17.07.2015 г. № 655-VIII были внесены изменения в пп. 14.1.138 НКУ. Согласно этим изменениям стоимостный критерий отнесения материальных активов к основным средствам повышен с 2500 до 6000 грн.

© Buhgalter911.com

Уважаемые коллеги! какие есть соображения по поводу правильного применения такого чудесного нововведения? можно ли как-то воспользоваться для оптимизации налога на прибыль? например, перевести недоамортизированную стоимость в мбп и списать на текущие расходы? или???

вот с этим не спешите, когда вы определяли это как ос, др. критерий был, закон обратной силы не имеет.

Тюша
От: Wednesday, August 12, 2015 10:06:02 PM

Ранг: Акула НКУ

Благодарностей: 5,458
juliagid пишет:
HiFive HiFive Сижу и сама радуюсь. Именно сегодня купили херню стоимостью 3000 грн. Вот и куда ее теперь относить. Буду думатьHi5
Насколько я поняла, закон начинает свое действие с 01.09.15

Ни одна женщина не чувствует себя в шубе не в своей шкуре
Мой вам совет: при любых обстоятельствах делайте вид, что на сердце покой.
Это ваш шанс избежать обязательства всем объяснять, что случилось с тобой!
Люлик
От: Thursday, August 13, 2015 8:50:53 AM

Благодарностей: 3,725
Тюша пишет:
juliagid пишет:
Насколько я поняла, закон начинает свое действие с 01.09.15

именно так, ведь даже в самой статье написано,
Цитата:
Напомним, Закон № 655 был подписан Президентом в прошлую пятницу, 7 августа. Учитывая порядок вступления в силу этого Закона, если его успеют официально опубликовать в текущем месяце, он начнет действовать с 1 сентября 2015 года.

Kas
От: Monday, August 17, 2015 10:25:02 AM

Ранг: Оракул

Благодарностей: 17
Доброго дня. Підскажіть мені, отримали ОЗ через нову пошту. Куди відносити поштові витрати?Це близько 1000 грн.
jul_kap
От: Monday, August 17, 2015 11:26:48 AM

Ранг: Высший разум

Благодарностей: 291
Kas пишет:
Доброго дня. Підскажіть мені, отримали ОЗ через нову пошту. Куди відносити поштові витрати?Це близько 1000 грн.

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" п.8:
Первісна вартість об'єкта основних засобів складається з таких витрат: суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків); реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються в зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів; суми ввізного мита; суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються підприємству); витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів; витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів;

fin_o
От: Friday, September 18, 2015 12:19:48 PM

Благодарностей: 712
Валюша с пишет:
Дуся пишет:

© Buhgalter911.com

вот с этим не спешите, когда вы определяли это как ос, др. критерий был, закон обратной силы не имеет.

Ось що читала в консультації "Дебет-Кредит":

Жодних перехідних моментів не передбачено для застосування пп. 14.1.138 ПКУ. Тобто всі ОЗ, які з 1 вересня 2015 року зараховуються на баланс, порівнюють уже зі сумою 6000 грн. А ті ОЗ, які зараховано на баланс (введено в експлуатацію) до 01.09.2015 р., амортизуються в податковому обліку, як і раніше, за ст. 138 ПКУ та за ознакою старого вартісного критерію.
Наразі жодного перегляду облікових оцінок у бухобліку робити не треба: на відміну від податкового обліку, у бухгалтерському немає обов'язкового вартісного критерію для класифікації активів як основних засобів, тож зміна в податковому законодавстві не призводить до жодних необхідних змін у бухобліку. Загалом вартісну межу для основних засобів із метою бухгалтерського обліку підприємство встановлює в наказі про облікову політику. Цю вартісну межу протягом року можна змінити.

иск
От: Thursday, November 19, 2015 10:26:08 AM

Благодарностей: 77
Подскажите, пожалуйста, как правильно внести изменения в учетную политику в связи с изменением стоимостного критерия ОС с 01/09/15, приобретенные товары свыше 6000 считать ОС.а все что до 6000 это малоценка? Натолкните на мысль пожалуйста?
-Latka-
От: Thursday, November 19, 2015 12:20:22 PM

Благодарностей: 1,448
иск пишет:
Подскажите, пожалуйста, как правильно внести изменения в учетную политику в связи с изменением стоимостного критерия ОС с 01/09/15, приобретенные товары свыше 6000 считать ОС.а все что до 6000 это малоценка? Натолкните на мысль пожалуйста?

Если у вас есть приказ об учетной политике, то внесите в него изменения в соответствующие пункты, или переиздайте заново.

Нет не пишу стихи я, цыфирь - моя стихия.
иск
От: Thursday, November 19, 2015 1:22:12 PM

Благодарностей: 77

проверьте пожалуйста правильно я сформулирую в приказе :
Одиницею обліку основних засобів й інших необоротних матеріальних активів (МНМА) уважати окремий інвентарний об’єкт. Групування основних засобів і МНМА в аналітичному обліку проводити згідно з вимогами Інструкції № 291. Уважати матеріальні активи зі строком корисного використання (експлуатації) більше ніж рік або операційний цикл, первісною вартістю, меншою ніж 6000,00 грн, малоцінними необоротними матеріальними активами (далі — МНМА).
Достаточно.
-Latka-
От: Thursday, November 19, 2015 2:48:24 PM

Благодарностей: 1,448
иск пишет:

проверьте пожалуйста правильно я сформулирую в приказе :
Одиницею обліку основних засобів й інших необоротних матеріальних активів (МНМА) уважати окремий інвентарний об’єкт. Групування основних засобів і МНМА в аналітичному обліку проводити згідно з вимогами Інструкції № 291. Уважати матеріальні активи зі строком корисного використання (експлуатації) більше ніж рік або операційний цикл, первісною вартістю, меншою ніж 6000,00 грн, малоцінними необоротними матеріальними активами (далі — МНМА).
Достаточно.

Уважати в ураїнській мові наскільки я знаю не вживають, вживають вважати. Хоча ні, в словнику є.

Нет не пишу стихи я, цыфирь - моя стихия.
Лелешка
От: Wednesday, December 23, 2015 9:16:08 AM

Благодарностей: 54
Подскажите пож, директора купили 2 айфона на 19 тыс.грн, мне на ОС ставить? и могу ли я НДС в кредит учесть?спасибо.
Люлик
От: Wednesday, December 23, 2015 9:28:18 AM

Лелешка пишет:
Подскажите пож, директора купили 2 айфона на 19 тыс.грн, мне на ОС ставить? и могу ли я НДС в кредит учесть?спасибо.

конечно как основные. В кредит берете

Лелешка
От: Wednesday, December 23, 2015 9:38:18 AM

Благодарностей: 54
Люлик пишет:
Лелешка пишет:

Я так понимаю если в приказе прописать правильно, то имеем право их использовать в деятельности фирмы?
Люлик
От: Wednesday, December 23, 2015 11:11:21 AM

Лелешка пишет:
Люлик пишет:
Лелешка пишет:

Я так понимаю если в приказе прописать правильно, то имеем право их использовать в деятельности фирмы?

можете, ай фон, точно такой же телефон....

Викомакс
От: Thursday, December 24, 2015 10:57:41 AM

Ранг: Оракул

Благодарностей: 123
Подскажите, правильно ли я понимаю, что предприятие до 20 млн. и не учитывающее налоговые разницы может согласно П(С)БО 7 самостоятельно установить критерий малоценности для необоротного актива, например, 6500 грн.

И еще вопрос, если в бух учете здание из кирпича срок полезного использования 50-60 лет, а в налоговом 20 лет, то с 01.01.15 у нас, как у малышей амортизация по бухучету: первоначальная стоимость/срок использования в бухучете (т.е. 50 лет)

Заранее спасибо всем откликнувшимся
el-Nata
От: Tuesday, February 16, 2016 1:48:36 PM
Ранг: Профи

Благодарностей: 4
Люлик пишет:
Лелешка пишет:
Люлик пишет:
Лелешка пишет:

можете, ай фон, точно такой же телефон....

Подскажите, был приобретён кондиционер в офис кот. мы сдаём в аренду. На ОС кондиционер не поставили т.к. арендатор хотел его забрать по окончании договора аренды и компенсировать нам его стоимость. Арендатор не выполнил своих обязательств, кондиционер не забрал и не компенсировал стоимость, могу ли я взять его на ОС сейчас?, прошло 5 месяцев с момента покупки
ar4ik
От: Tuesday, February 16, 2016 1:56:22 PM

Ранг: Гигант мысли

Благодарностей: 44,627
Почему- нет? Можете, до этого времени он мог спокойно висеть на складе, ОС- только с момента акта ввода в эксплуатацию.
illa
От: Thursday, August 04, 2016 9:10:52 AM

Ранг: Знаток

Благодарностей: 0
Недавно оплюбликовано письмо налоговой согласно налоговых разниц.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 18.07.2016 р. № 15389/6/99-99-15-02-02-15 Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо обліку матеріальних активів, зарахованих до складу основних засобів, вартість яких не перевищує 6000 грн і термін використання становить понад рік, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє. Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають
відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу. Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст. 138 Кодексу. Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу (пп. 138.1, 138.2 ст. 138 Кодексу). Нормативним документом, що регламентує облік основних засобів, а також їх відображення у міжнародній фінансовій звітності, є Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку 16 (МСБО 16) «Основні засоби» від 01.01.2014, відповідно до якого для визначення об’єкта основних засобів не застосовується вартісний критерій, передбачене групування основних засобів за класами відповідно до облікової політики підприємства та відсутнє поняття щодо малоцінних необоротних матеріальних активів. Зокрема, згідно з п. 6 МСБО 16 основні засоби – це матеріальні об’єкти, що їх: а) утримують для використання у виробництві або постачанні товарів чи наданні послуг для надання в оренду або для адміністративних цілей; б) використовуватимуть, за очікуванням, протягом більше одного періоду. На відміну від правил бухгалтерського обліку, у податковому обліку до основних засобів відносяться активи вартістю понад 6000 гривень та строком корисного використання більше одного року (п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Кодексу). Враховуючи вище викладене, у разі якщо строк корисного використання (експлуатації) активу становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік), але вартість такого активу менше 6000 гривень, то такий актив в податковому обліку не визнається основним засобом, і платник не формує різниці визначені до ст. 138 Кодексу за таким активом.

В связи с этим опять вопрос по поводу недоамартизированных основных средств? Куда девать эту сумму амортизации ОС меньше 6 тис.?