Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно применения регистраторов расчетных операций

Относительно применения регистраторов расчетных операций



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 10.07.2015 р. N 14505/6/99-99-22-07-03-15

   Державна фіскальна служба України розглянула листи <...> щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) і повідомляє.
   
   Закон України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, дія якого поширюється на всіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
   
   Відповідно до ст. 2 Закону N 265 розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).
   
   Розрахунковий документ - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених Законом N 265, і зареєстрований у встановленому порядку РРО.
   
   Згідно з п. 1 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
   
   Законом України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" внесено зміни до п. 1 ст. 9 Закону N 265, згідно з якими скасовано пільгу щодо незастосування РРО та розрахункових книжок суб'єктами господарювання при наданні послуг.
   
   Отже, при проведенні розрахунків у готівковій формі за послуги з надання в оренду нерухомого майна, оплаті комунальних послуг, передбачених договором оренди, суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати РРО відповідно до вимог Закону N 265.
   
   Водночас РРО не застосовується у разі здійснення розрахунків виключно через банківські установи, а саме шляхом перерахування коштів орендарями на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання.
   
   При сплаті збору за подання заявки на реєстрацію товарного знака та сплаті державного мита за видачу свідоцтва на товарний знак РРО не застосовується.
   
   Голова
   
Р. Насіров

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам