Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.06.24
10823 0 Печатать

Спрощену заяву на житлову субсидію можна подати онлайн

В Україні вже рік діє експериментальний проєкт, завдяки якому звернутися за житловою субсидією стало простіше: 13 червня 2023 року було ухвалено постанову Кабінету Міністрів України № 601 “Про реалізацію експериментального проекту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.

За експериментальним проєктом, для призначення житлової субсидії людина подає лише спрощену заяву “в один клік” (в електронній формі – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, Портал “Дія” або в паперовій формі – звернувшись до обраного сервісного центру Фонду чи до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, або надіславши заяву на адресу органу Фонду поштою).

Нагадуємо, як подати заяву на житлову субсидію “в один клік” через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України

1. Заходимо на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України  (https://portal.pfu.gov.ua/) та авторизуємось за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ“обираємо опцію “Заява на житлову субсидію чи пільгу“.

У спливаючому вікні натискаємо кнопку“Продовжити”.

4. У наступному полі обираємо опцію “Заява про призначення та надання житлової субсидії за експериментальним проєктом”. 

5. Заповнюємо онлайн-форму заяви: вказуємо загальну інформацію про особу, яка подає заяву (у т.ч. паспортні та адресні дані), зазначаємо реквізити банківського рахунку (у форматі ІВАN), додаємо інформацію про членів домогосподарства.

6. Перед остаточним формуванням заяви та відправленням її до Пенсійного фонду України за допомогою опції “Додати файл”, за бажанням та за наявності, додаємо скановані копії документів, які можуть визначати право на призначення субсидії (наприклад, у разі оформлення житлової субсидії за фактичним місцем проживання – копію договору оренди, довідку ВПО).

7. Надаємо згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку, зазначаємо спосіб, в який вас має бути поінформовано про прийняте рішення, та натискаємо кнопку “Сформувати заяву”.

8. Перевіряємо дані сформованої заяви та надсилаємо до Пенсійного фонду України, натиснувши кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.

По материалам Пенсійний фонд

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям