Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.04.24
1510 0 Друкувати

ПН зареєстровано за рішенням суду: який граничний строк для податкового кредиту?

Автор: Казанова Марина, податковий експерт.

Лист ДПСУ від 06.02.2024 № 602/ІПК/99-00-04-02-03ІПК.

Висновок документа

 

Спеціальних строків для відображення податкового кредиту (ПК) за ПН, які реєструються за рішення суду, немає.

 

ПК за ПН 2017 — 2018 років уже не може бути відображений, оскільки станом на 01.01.2022 за такими ПН минуло 1095 днів, відведених для відображення ПК.

 

Граничні строки відображення ПК за ПН 2019 — 2021 років, зареєстрованими за рішенням суду, — не пізніше строку, визначеного п. 80 підрозд. 2 розд. XX Кодексу. При цьому перебіг цього строку призупиняється на період з 24.02.2022 по 31.07.2023 включно, а також на період зупинення реєстрації ПН

 

Консультація податківців присвячена питанню: яким є граничний строк відображення ПК за ПН, які були зареєстровані за рішенням суду? Якщо «стара» ПН за рішенням суду зареєстрована тільки зараз: чи можна її включити в ПК?

Так от, ПКУ не передбачає ніяких винятків щодо термінів формування ПК за ПН, які реєструються за рішенням суду. Тому, як і підтверджує консультація податківців, платник має керуватися загальними нормами. Коротко нагадаємо ці норми.

Загальні строки формування ПК за ПН

ПН, складені починаючи з 01.01.2022. Для таких ПН граничний строк відображення ПК — 365 днів з дати складання ПН (п. 198.6 ПКУ). Але перебіг цього строку призупиняється:

— на період зупинення реєстрації ПН (пряма норма п. 198.6 ПКУ);

— на період з 24.02.2022 по 31.07.2023 включно (воєнне призупинення перебігу строку).

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам