Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.07.17
15269 30 Друкувати

ДФС про відображення в звітності червневих ПН, зареєстрованих в ЄРПН до 31 липня 2017 року

Для перенесення встановленого податковим законодавством строку подання декларації на більш пізній строк платник податків має право подати відповідний письмовий запит до керівника контролюючого органу.

Підставою для такого перенесення є обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини), які звільняють платників від відповідальності за невиконання обов’язків, передбачених податковим законодавством.

Документальним підтвердженням дії обставин непереборної сили є, зокрема, підтвердження Торгово-промислової палати України про настання обставин непереборної сили на території України, яке видається зазначеним органом на відповідне звернення платника податку.

Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності за собівартістю.

Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб'єктів малого підприємництва видається безкоштовно.

За наявності обставин непереборної сили платник податків може звернутися до органу державної податкової служби з письмовою заявою про продовження граничних строків подання податкових декларацій.

Якщо контролюючим органом до дати набрання чинності Законом до платника податків застосовано штрафні санкції за порушення правил сплати податків за результатами подання податкової звітності за травень 2017 року, то таке податкове повідомлення-рішення скасовується.

Протягом терміну продовження граничних строків подання податкових декларацій штрафні санкції не застосовуються.

Також зазначаємо, що у випадку своєчасного подання податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2017 року, податкові зобов'язання, які виникли у червні 2017 року, але не були включені до податкової декларації за червень 2017 року внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж, та оформлені податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН до 31 липня 2017 року (включно), включаються до уточнюючого розрахунку за червень 2017 року.

У випадку не подання податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2017 року внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платника податків та перенесення встановленого податковим законодавством строку подання податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2017 року на більш пізній строк (обов’язкова наявність висновку Торгово-промислової палати України)  податкові зобов'язання, які виникли у червні 2017 року, і оформлені податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН до 31 липня 2017 року (включно),  включаються до податкової декларації за червень 2017 року незалежно від дати її подання контролюючому органу.

У випадку своєчасного подання податкової декларації з податку на додану вартість/акцизного податку за червень 2017 року, податкові/акцизні накладні, з датою складання червень 2017 року, які зареєстровані в ЄРПН/ЕРАН після 20 липня 2017 року, але до 31 липня 2017 року (включно) мають бути включені до податкових зобов’язань уточнюючого розрахунку за червень 2017 року.

Зважаючи на те, що згідно з Законом податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних, складені у червні 2017 року та зареєстровані в ЄРПН по 31 липня 2017 року включно, вважаються своєчасно зареєстрованими, то суми ПДВ за такими податковими накладними та/або розрахунками коригування до податкових накладних платники податку мають право включити до податкового кредиту у складі податкової звітності з ПДВ за червень 2017 року або будь-якого наступного звітного періоду в межах 365 календарних днів з дати складання відповідної податкової накладної.

Крім того, визначено, що штрафні санкції, не застосовуються до узгоджених сум грошових зобов’язань, із граничним строком сплати 30 червня 2017 року.

Детальна інформація: Лист ДФС від 20.07.2017 №19075/7/99-99-12-02-01-17 "Щодо форс-мажорних обставин".

Інформація по темі: Як отримати сертифікат Торгово-промислової палати про дії форс-мажорних обставин?

За матеріалами ДФСУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оксана
24.07.17 10:06

Главное вовремя((

Відповісти
  • ++++
24.07.17 11:32

Оксана, вот именно. Где они были до 20 числа? козлы

Відповісти
  • Елена
24.07.17 10:09

Вопрос...так если сдана декларация...за июнь..можно подать уточненку..если вдруг прибыла налог.накладная до 31.07.2017р????

Відповісти
  • Катя
24.07.17 10:14

Разродились... слов нету...

Відповісти
  • Оксана
24.07.17 10:15

Елена, в тексте письма есть ответ на ваш вопрос"В случае своевременного предоставления налоговой декларации по налогу на добавленную стоимость / акцизного налога за июнь 2017 года, налоговые / акцизные накладные, с датой составления июня 2017, зарегистрированные в ЕРНН / ЕРАН после 20 июля 2017, но до 31 июля 2017 ( включительно) должны быть включены в налоговые обязательства уточняющего расчета за июнь 2017 года."

Відповісти
  • Натали
24.07.17 10:26

А почему нельзя включить в июльскую декларацию?, зачем доп. работа? , на отчет- уточняющий отчет, бред

Відповісти
  • Евгения
24.07.17 11:05

Натали, конечно же можно. а теперь представьте, что есть возможность заплатить за июнь 5 грн, если бы все НН в кредите были зарегистрированы вовремя. а придется платить 50000 например.

Відповісти
  • Светлана
24.07.17 10:57

Как тут не вспомнить профессора Преображенского: "Так кто на ком стоял? Потрудитесь выражать свои мысли яснее..."

Відповісти
  • Ольга
24.07.17 11:05

Все вполне логично. НО июня не могут быть отражены в деке за июль. А НК мы можем либо включить в уточненку, либо включить в июле, на наше усмотрение. Я 19-го числа сверяласть с инспектором районным по обязам и у нас сумма была разная, причем у меня в деке НО были выше, чем в ЕРНН (некоторые покупатели не смогли зарегистрировать корректировки), сдала, как было. Теперь буду еще раз сверяться с инспектором и включать недостающие корректировки через уточненку.

Відповісти
  • Михаил
24.07.17 11:06

Потому что нельзя обижать бюджет =)Мне не совсем понятно к чему вообще это разъяснение по поводу обязательной подачи уточненки - ведь обязательства соответствующего периода в любом случае должны быть в декларации, независимо от того была ли налоговая накладная. А вот про кредит важное уточнение - кому очень нужно увеличить сумму кредита за июнь, тот таки в полном праве сделать это в июньской декларации. И если это будет действительно нужно, то и подать уточненку никакой проблемы нет. А если нет, то как и всегда, есть полное право перенести этот кредит в декларации последующих периодов.

Відповісти
  • Михаил
24.07.17 11:07

Упс, это было в ответ на комментарий Натали 24.07.17 10:26

Відповісти
  • Лара
24.07.17 11:32

Чего-то рано вышло разъяснение, нормально было бы 28 или 31, а так "покращення"

Відповісти
  • Алиса
24.07.17 11:32

когда все почти сдали отчеты-появилось это письмо-просто нет слов

Відповісти
  • БУХ
24.07.17 12:19

Извините, ничего не поняла. Сдана дека 20-го. как обычно в кредит включены налоговые по кредиту, зарегистрированные до 15-го. А теперь что, если за июнь, зарегины в срок с 16 по 31 то их не в июльскую деку включать, а уточненку делать? Что за бред...

Відповісти
  • Гав
24.07.17 12:33

Уважаемые коллеги- бухгалтера!!!!Обращаем Ваше внимание, что 26.07.2017г. в 9.00 в Киеве сбор на Майдане возле Стеллы представителей бизнеса для протеста против блокировки налоговых накладных, а точнее против УНИЧТОЖЕНИЯ МАЛОГО И СРЕДНЕГО БИЗНЕСА. Огромная просьба, направить своих представителей для участия. Не оставайтесь равнодушными. Рано или поздно эта проблема коснется ВСЕХ. Спасибо за понимание и поддержку! За более подробной информацией и прочим организационным вопросам обращаться к Владимиру vlad_buh_prog@ukr.net или по номеру телефона ‎+380689927994 (создана группа в viber, WhatsApp)

Відповісти
  • ВВ
24.07.17 16:27

Постоите на жаре и разойдетесь по домам. Никто Вас не услышит.

Відповісти
  • Ната
24.07.17 16:45

ВВ, Стучитесь и вам откроют/ У вас наверное нет блокировки нн, если вы такой спокойный

Відповісти
  • Елена
24.07.17 15:07

Почитайтеhttps://antikor.com.ua/articles/181165-nedoljustrirovannyj_smkor_ili_virus_natasha._kak_chinovniki_izbehavshie_ljustratsii_upravljajut_ndso

Відповісти
  • Кузя
24.07.17 16:00

Елена, очень познавательная статья. Спасибо. Многое прояснилось.

Відповісти
  • Инесса
24.07.17 17:37

Кузя, как-то уже ничего и не удивляет в нашем бардаке вокруг...

Відповісти
  • Марія
24.07.17 17:29

Шановні бухгалтера поясніть Ви мені може у Вас таке було і як це зрозуміти.От підприемство в травні не працювало станом на 01,06,2017 р. ліміт склада 5296 грн в червні зареєстрували кредит 6000 гр. я реєструю пн на 7802 грн а мені відказ. Питаю в податковій чому так так відповід небуло поступлень і зняли середньомісячне% мовайде тільки за саме ПДВ .Ну а якщо я небуду працювати через якісь там обставини 3-4 місяці то виходить треба платити середньмісячн кожний місяць ПДВ так ,що немає чого тримати запас на електроному рахунку ,а може я не права .Будьте добрі поясніть мені.

Відповісти
  • Ната
24.07.17 17:30

Уважаемые коллеги- бухгалтера!!!!Обращаем Ваше внимание, что 26.07.2017г. в 9.00 в Киеве сбор на Майдане возле Стеллы представителей бизнеса для протеста против блокировки налоговых накладных, а точнее против УНИЧТОЖЕНИЯ МАЛОГО И СРЕДНЕГО БИЗНЕСА.В связи с тем, что работать в бизнесе стало просто не возможно!!!! Замученные бухгалтера , которые пытаются 54 раз подать повідомлення та скани и у всех просрочка ответа на заблокированные нн больше 5 раб/дней. В среду 26/07/2017 собираются на Майдане (возле стеллы)и выскажут ноту протеста против уничтожения бизнеса -это самый настоящий геноцит против Украины

Відповісти
  • Оля
24.07.17 17:32

Затого і ввели електроні рахунки,щоб було де. і з чого .........,..,

Відповісти
  • 123123
24.07.17 19:11

Обращаем Ваше внимание, что 26.07.2017г. в 9.00 в Киеве сбор на Майдане возле Стеллы представителей бизнеса для протеста против блокировки налоговых накладных, а точнее против УНИЧТОЖЕНИЯ МАЛОГО И СРЕДНЕГО БИЗНЕСА. Огромная просьба, направить своих представителей для участия. Не оставайтесь равнодушными. Рано или поздно эта проблема коснется ВСЕХ. Спасибо за понимание и поддержку! За более подробной информацией и прочим организационным вопросам обращаться к Владимиру vlad_buh_prog@ukr.net или по номеру телефона +380689927994 (создана группа в viber, WhatsApp).Митинг носит экономический, а не политический характер.ПОДДЕРЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА!

Відповісти
  • Бухгалтер
24.07.17 20:11

А если налоговая була зупинена а потом 31 её зарегистировали, то что тогда можно её в кредит?

Відповісти
  • Елена
25.07.17 07:31

https://goo.gl/forms/NKzsfSnbPp1pwNNb2

Відповісти
  • оченьзлой
25.07.17 10:31

Обращаем Ваше внимание, что 26.07.2017г. в 9.00 в Киеве сбор на Майдане возле Стеллы представителей бизнеса для протеста против блокировки налоговых накладных, а точнее против УНИЧТОЖЕНИЯ МАЛОГО И СРЕДНЕГО БИЗНЕСА. Огромная просьба, направить своих представителей для участия. Не оставайтесь равнодушными. Рано или поздно эта проблема коснется ВСЕХ. Спасибо за понимание и поддержку! За более подробной информацией и прочим организационным вопросам обращаться к Владимиру vlad_buh_prog@ukr.net или по номеру телефона +380689927994 (создана группа в viber). Митинг носит экономический, а не политический характер. ПОДДЕРЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА, СВОИМ УЧАСТИЕМ!

Відповісти
  • Вита
25.07.17 11:10

Оперативненько. ДФС превзошёл мои ожидания - я писала, что разъяснения к таким НН о включении в деку будут 20го вечером. Может кого заинтересует: 27 липня 2017 року о 10.00 годині відбудеться спільна зустріч керівництва Головного управління ДФС в Одеській області та Одеської митниці ДФС з представниками бізнесу та громадськості.Під час зустрічі планується обговорити проблемні питання, які виникають під час здійснення господарської діяльності, з метою їх вирішення, тощо. Зустріч відбудеться за адресою: м.Одеса, вул. Семінарська, 5 (актова зала ГУ ДФС в Одеській області). З організаційних питань щодо участі у заході звертатися за телефонами: (0482) 377-576, (0482) 326-228. Реєстрація для участі у заході є обов’язковою і триває до 15 год. 26.07.2017 року за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/10zFsySBjxXh5D2VafGec4Y56nLuZANSSY6L7N_qMVM4/edit Підтвердження про свою участь учасники отримають 26.07.2017 року на електронні адреси, вказані при реєстрації. Пропуск учасників зустрічі здійснюватиметься згідно попередньої реєстрації при пред’явленні документів, що посвідчують особу. Головне управління ДФС в Одеській області повідомляє про активізацію телефонних шахраїв, які телефонують платникам податків, начебто від імені керівництва Головного управління ДФС в Одеській області, та вимагають грошові кошти.Головне управління ДФС в Одеській області попереджає, що ці дії є шахрайством та підлягають розслідуванню.Для запобігання діяльності шахраїв просимо у випадку отримання таких дзвінків, або інших протиправних дій, терміново звертатися до сервісу «Пульс» ДФС України за телефоном Контакт-центру ДФС 0800-501-007 обравши в меню інтерактивного голосового автовідповідача напрямок «4»

Відповісти
  • Алена
25.07.17 11:45

Там же все подробно написано, если возникли обязательства июня после сдачи декларации то через уточненку, если кредит то в любой след период не позднее 365 дней с даты выписки налоговой

Відповісти
  • Татьяна-Днепр
27.07.17 14:54

Ув.коллеги! Только что приехала с совместного заседания громадской рады при ДФС в Днепре и предпринимателей. Ассоциация аудиторов,АДВОКАТ, однозначно, сказали, что юридически нужно этот гребанный приказ минфина № 567 обжаловать в суде. Цель - нарушение всех норм и законов и полная его отмена.Это именно то, что надо сделать на вчера. ИСК НАПИШУТ БЕСПЛАТНО И ДАДУТ ЮРИСТА ДЛЯ ЗАСЕДАНИЙ. Нужно как можно больше исков подать со всей Украины одновременно, хотя бы 100 шт.. От предприятий нужно согласие собственников на подачу иска и оплата судебного сбора 1600,00-1800,00..Это моя электронка gerasimenkot@ua.fm, кому это интересно (а то мы все в основном пишем на форумах) сбрасывайте свою почту. Будет готов иск я буду делать рассылку. ДА. ЕЩЕ ПОДЧЕРКНУЛИ, ЕСЛИ КОНКРЕТНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ НЕ БУДЕТ, ТО ТОГДА НЕЧЕГО И РУКИ МАРАТЬ. Продолжаем ксерить, писать. носить, и т.д.. КАК-ТО ТАК!!!

Відповісти