Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


18.09.19
2255 10 Друкувати

Дохід у вигляді добровільного медичного страхування підлягає оподаткуванню

Сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі за договорами добровільного медичного страхування, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (п.п. 164.2.16 ПКУ).

Тобто така сума, сплачена роботодавцем страховій компанії на користь працівника, оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 18 % та військовим збором у розмірі 1,5 %, як додаткове благо.

Під час нарахування доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 – Сп), де

К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування (п. 164.5 ПКУ) і дорівнює 1,219512.

У формі № 1ДФ дохід, отриманий працівником у вигляді добровільного медичного страхування, відображається за ознакою «124» і відображається повністю, без вирахування ПДФО та військового збору.

За матеріалами ГУ ДПС у Луганській області
Коментарі
  • ххх
18.09.19 07:40

Если доход облагается НДФЛ и ВЗ, то коэффициент должен быть:
100:(100-19,5) = 1,242236. Или я не правильно понимаю суть этого коэффициента?

Відповісти
  • Ева
18.09.19 08:18

Натуральный коэффициент применяется только по НДФЛ, а военный сбор берётся от фактически начисленной суммы.

Відповісти
  • ххх
18.09.19 11:52

Ева, спасибо. Я этим коэф. не пользуюсь. Было бы логичней рассчитывать его с учетом ВЗ на мой взгляд. Думаю как всегда забыли внести изменения.

Відповісти
  • клава
18.09.19 11:20

Ева, думаю, что и ВС надо брать с суммы с учетом коэф (по аналогии с НДФЛ) лучше чуть больше, чем потом доказывать, что не верблюд

Відповісти
  • Оксана
18.09.19 13:22

клава, нет не нужно.Есть разъясненя по этому поводу + мы проходили проверку и останавливались на этом. Военка без коэффициента. 

Відповісти
  • охх
18.09.19 12:34

типу якщо оформили страховку на працівників через приват і кожен місяць платимо по 10 грн за працівника... то треба 10грн х коефіцієнт - ПДФО і ВЗ ?

Відповісти
  • Оксана
18.09.19 13:24

охх,Приват обычно заключает договора непосредственно с работником. Тогда компания не должна ничего платить за работника, т.к. это договор между работником и приватом, а не с предприятием. 

Відповісти
  • охх
18.09.19 14:06

Оксана, в середині місяця з рахунку списуються кошти на метлайф чи щось типу такого... 

Відповісти
  • клава
18.09.19 12:41

охх, ага. И працывнику в доход (в 1ДФ)

Відповісти
  • охх
18.09.19 12:45

клава, а платити це пдфо і вз потрібно у день оплати страховки? 

Відповісти