Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


01.09.20
24422 4 Друкувати

ФОП має права не використовувати РРО. Який документ за продані товари (надані послуги) видавати покупцям?

Який документ повинна надавати ФОП – платник ЄП, яка має право не застосовувати РРО та/або ПРРО, на вимогу покупців за продані товари (надані послуги) та яка передбачена відповідальність у разі ненадання відповідних документів?

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які відносяться відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Разом з тим, п. 15 ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12.05.1991 р. № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» (далі – Закон № 1023).

Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом № 1023, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка має право не застосовувати РРО та/або ПРРО, зобов’язана надати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.

У разі ненадання на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документа фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом № 1023.

За матеріалами Категорія 109.02 "ЗІР"
Коментарі
  • Юра Г.
01.09.20 05:32

стесняюсь спросить, а какой документ по моему требованию должен мне предоставить хозяин ПРРО. И надо ли требовать нотариального заверения копии фискального чека ПРРО сделано на бумаге (оригинал такого чека остутствует по определению). И как доказать, что я являюсь единственным владельцем такой копии.

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 2
  • данет
01.09.20 10:18

это как где поставить запятую--после казнить или после миловать. какой же закон первичный----имеет право не давать или наоборот.депутатам давно пора решить эту коллизию.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Алена
01.09.20 20:27

Давно пора упростить всю систему.Кассовые аппараты для мелких фоп это проблема в использовании и обслуживании.

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • Григорий
02.09.20 09:10

Что мешает упростить весь процес, что бы как у людей все было

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Карантин вихідного дня. Куди дівати працівників? [юрикам і ФОПам]...
28115 35
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд