Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О документальном подтверждении принадлежности продукции к медицинским изделиям

О документальном подтверждении принадлежности продукции к медицинским изделиям   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 19.08.2014 р. N 2316/7/99-99-19-03-02-17
   
   Державна фіскальна служба України у зв'язку з наявністю численних запитів платників податків щодо практичного застосування постанови Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року N 216 "Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків" (далі - постанова N 216) та документального підтвердження належності продукції до медичних виробів повідомляє.
   
   Згідно з Положенням про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженим Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 467/2011, Міністерство охорони здоров'я України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, інформує та надає роз'яснення щодо здійснення державної політики у сферах охорони здоров'я, санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів.
   
   У листі-роз'ясненні МОЗ України від 10.07.2014 р. N 18.02-04/4041/1563-ф-14, який надіслано митницям Міндоходів та регіональним головним управлінням Міндоходів листом ДФС України від 21.07.2014 р. N 29/7/99-99-19-04-01-17, зазначено таке:
   
   обов'язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу;
   
   декларація про відповідність та/або заява про медичні вироби особливого призначення, наявність яких передбачається Технічними регламентами щодо медичних виробів, які затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 року N 753, N 754 та N 755, не є обов'язковими документами.
   
   Свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу надаються виробам, які пройшли процедуру державної реєстрації у встановленому порядку.
   
   Порядок державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2004 року N 1497, з урахуванням змін і доповнень (далі - Порядок N 1497).
   
   Згідно з пунктом 3 Порядку N 1497 державну реєстрацію медичних виробів здійснює Державна служба України з лікарських засобів (далі - Держлікслужба) за результатами експертизи та у разі потреби випробувань, що проводяться експертними установами.
   
   Пунктом 12 Порядку N 1497 визначено, що на підставі рішення про державну реєстрацію медичні вироби включаються до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення (далі - Реєстр), що ведеться Держлікслужбою, а заявнику видається свідоцтво про державну реєстрацію медичних виробів за встановленим зразком, яке може мати додатки, де зазначаються модифікації медичних виробів та комплектувальні вироби.
   
   Реєстр розміщено на веб-порталі МОЗ України за адресою www.moz.gov.ua, а пошукова система Реєстру - на веб-сайті Держлікслужби за адресою: http://portal.diklz/gov.ua/PublicSite/PUB/VMList.aspx.
   
   Отже, враховуючи те, що постанова N 216 набрала чинності з 2 липня 2014 року, при здійсненні із зазначеної дати митного оформлення медичних виробів, які ввозяться на митну територію України і на які є свідоцтво про їх державну реєстрацію, податок на додану вартість нараховується за ставкою 7 відсотків. При цьому відсутність декларації про відповідність та/або заяви про медичні вироби особливого призначення за умови наявності діючого свідоцтва про державну реєстрацію медичних виробів не може бути підставою для відмови в застосуванні ставки податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.
   
   З огляду на викладене Державна фіскальна служба України зобов'язує забезпечити інформування підпорядкованих органів ДФС України та проведення роз'яснювальної роботи серед платників податків із зазначеного питання.
   
   Голова
   
І. Білоус


   (додатково див. лист ДФСУ від 09.10.2014 р. №6875/7/99-99-19-03-02-17)

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам