Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.12.16
12999 23 Друкувати

Зарплата за грудень 2016 року + перерахунок з ПДФО за 2016 рік

Головне управління ДФС у Вінницькій області нагадує платникам положення підпункту 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу, яким встановлено, що під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку.

За своїм змістом перерахунок ПДФО – це  самостійна перевірка податковим агентом сум нарахованих платнику податку протягом календарного року доходів у вигляді заробітної плати окремо за кожний місяць такого періоду та наданих податкових соціальних пільг.

Метою проведення такого перерахунку є забезпечення виконання визначеної Кодексом умови щодо обмеження граничного розміру заробітної плати звітного податкового місяця, який дає право платнику податку на застосування податкової соціальної пільги (у 2016 році – 1930 грн.), перевірки (уточнення) наявності підстав у платника податку для застосування податкової соціальної пільги, та правильності нарахування податку з доходів фізичних осіб за податковий період (рік).

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Факт проведеного перерахунку та його результати підтверджуються складеною у довільній формі бухгалтерською довідкою з подальшим відображенням у  ф.№1ДФ за 4 квартал 2016 року. Оскільки для відображення результатів річного перерахунку у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку ( ф.№ 1ДФ) не передбачено окремих реквізитів чи рядків, у графах 4а та 4 сума ПДФО декларується з врахуванням проведеного перерахунку.

За матеріалами ГУ ДФС у Вінницькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
15.12.16 10:29

А если вообще нет заявлений на ПСП, и не применяем хотя и зп 1500, что за это может быть?

Відповісти
  • *****
15.12.16 10:30

Тогда сделайте перерасчет, хотя заявления будут задним числом

Відповісти
  • Ирина
15.12.16 10:52

А не применение ПСП , является нарушением?????

Відповісти
  • Ирина
15.12.16 10:53

Мы тоже не применяем, чем это грозит????

Відповісти
  • Ольга
15.12.16 11:26

Отзовитесь пожалуйста, кто в курсе не применения льготы, если положено!!!!!

Відповісти
  • бух
15.12.16 12:33

Ольга, нічого не буде, не переймайтеся. Ви маєте право її застосовувати тільки у випадку коли прцівник написав вам заяву за встановленою формою.

Відповісти
  • Вот так
15.12.16 11:33

Нет заявления о соц.льготе-не применяйте. Ничем не грозит.

Відповісти
  • Элла
15.12.16 20:28

Вот так, очень жаль ,что ты так думаешь.Грош тебе цена.

Відповісти
  • бух спец
15.12.16 11:33

Если нет заявления от работника на применение НСЛ, то и нет основания ее применять.

Відповісти
  • Элла
15.12.16 20:24

бух спец, а кто должен сказать человеку о наличии такой льготы,как не Вы бухгалтера?

Відповісти
  • Елена
15.12.16 11:35

Ничем не грозит, если заявления от сотрудника нет. Не паникуйте. Налоговой только лучше - больше денег в бюджет.

Відповісти
  • Элла
15.12.16 20:22

Елена, надо говорить сотрудникам о такой льготе.Вы можете оказаться на их месте.

Відповісти
  • *****
15.12.16 11:45

А перерасчет все делаете?

Відповісти
  • eMelya
15.12.16 12:15

*****, так перерасчет обязателен п. 169.4.2 ПКУ

Відповісти
  • бухбух
15.12.16 12:36

eMelya, раніше всі робили, бо ставка різнилася по ПДФО (звіряли аби не перевисити 17% і 20%) Зараз не розумію нащо його робити і що перераховувати якщо ми всі сплачуємо 18% і не застосовуємо ПСП...

Відповісти
  • eMelya
15.12.16 12:46

бухбух, згоден, але є закон, а також можливість елементарної бухгалтерської помилки.

Відповісти
  • eMelya
15.12.16 12:53

якщо впевнені в тому, що ПДФО утримано вірно, просто зробіть довідку про перерахунок, як про це говориться в посиланні на сайт ДФС в даному матеріалі.

Відповісти
  • eMelya
15.12.16 12:18

администраторы, пожалуйста,сделайте возможность редактировать и удалять свои комментарии

Відповісти
  • бух-р
15.12.16 14:02

Людям треба підказувати про ПСП, щоб отримували більшу зар.плату. А за бюджет нехай хвилюються чиновники.

Відповісти
  • 557
15.12.16 16:35

какой штраф будет если не делать перерасчет? и в каком случаи его необходимо делать?

Відповісти
  • Надия
15.12.16 16:40

у кого есть форма (с формулами) для расчета? подскажите, пожалуйста, где искать.

Відповісти
  • Rina
16.12.16 08:26

Люди если внимательно читать НКУ -возвращать ПДФО имеет право только налоговый орган, а доудержать Вы обязаны. Перерасчет делается, чтобы убедиться правильно ли применялась ПСП в переходящих выплатах.

Відповісти
  • Фоп
16.12.16 08:37

А какая форма бланка перерасчета?

Відповісти