Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.02.17
4648 16 Друкувати

«Лівопальний» акциз: як усе ж таки звітувати?

вывод документа


Дані акцизних накладних (АН)/розрахунків коригування (РК) до них, складених у листопаді, але зареєстрованих у грудні, не враховуються у графі 3 додатка 11 до декларації за грудень 2016 року

Лист фіскалів, що коментується, — про заповнення акцизної декларації за грудень-2016. Водночас він може торкнутися всіх платників «лівопального» акцизу (далі — ЛП-акциз), адже «доводить» думку фіскалів щодо спірних питань заповнення громіздкого додатка 11 до акцизної декларації. Про некоректність-незаконність багатьох показників цього додатка і проблеми з його заповненням ви вже знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 5, с. 21.

На жаль, фіскали підходять до питань його заповнення з суто формального боку — орієнтуючись, швидше, на форму додатка, ніж на ПКУ. Так, вони пишуть, що при заповненні додатка 11 до декларації за грудень-2016 залишки пального на 01.12.2016 р. (гр. 3) слід було брати з СЕАРП саме на цю дату, причому без урахування «перехідних» АН і РК (тих, що були виписані до 01.12.2016 р., а зареєстровані в СЕАРП після цієї дати)!

Утім, податківці й раніше писали приблизно те ж саме, але без такої конкретики про «перехідні» АН/РК. Цей момент майте на увазі і при заповненні додатка 11 до декларації за січень-2017. Тобто залишки на початок і кінець місяця (графи 3 і 18) фіскали, імовірно, перевірятимуть на предмет збігу з показниками СЕАРП (залишками пального конкретного коду УКТ ЗЕД) на відповідне 1-ше число.

вывод документа


У додатку 11 до декларації за грудень 2016 року у графах 4 — 10 зазначають дані про отримання та реалізацію пального, зареєстровані в ЄРАН тільки протягом грудня (незалежно від дати складання АН/РК)

Те саме, за логікою, стосується і січня, і наступних місяців 2017 року... Така відповідь чітко прив’язує заповнення цих граф додатка 11 до даних ЄРАН звітного місяця. Тобто не має жодного значення дата виписки АН і РК, до розрахунку береться тільки дата і місяць їх реєстрації в ЄРАН.

Проте це докорінно суперечить попереднім роз’ясненням фіскалів (див. консультацію в 116.05 БЗ про визначення об’єкта оподаткування ЛП-акцизом, що тільки напередодні перестала діяти). Тоді, нагадаємо, вони заявляли, що при обчисленні об’єкта оподаткування ЛП-акцизом і складанні акцизної декларації слід ураховувати всі обсяги пального за АН/РК, виписаними минулого місяця, але зареєстрованими в ЄРАН, у тому числі, і в наступному місяці — аж до дати подання декларації за звітний місяць. А цей новий, суто формальний підхід може призводити до штучного (незаконного!) збільшення об’єкта оподаткування ЛП-акцизом.

Як же бути в такій ситуації, коли платники фактично кинуті на волю фіскальної долі?

Ви, звичайно, можете керуватися новими вказівками фіскалів. Але тоді, вірогідно, доведеться подати уточнюючі декларації за грудень та інші місяці 2016 року. А можете скористатися п. 46.4 ПКУ і заповнити акцизну декларацію з додатком 11 так, щоб її результат незаконно не змінював ваш об’єкт оподаткування ЛП-акцизом. Але при цьому бажано грамотно написати і доповнення до декларації, про яке йдеться в зазначеному п. 46.4 ПКУ.

 

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • АВ
17.02.17 08:52

Я не в курсе, что такое "Левогорючий", кто может пояснить?

Відповісти
  • 111
17.02.17 09:21

АВ, который по п.п. 213.1.12 НКУ

Відповісти
  • злой бух
17.02.17 09:26

ТАк, меня уже типает от этих разъяснений. Я лично, в этом приложении показывала приход/реализацию за декабрь, а не то что было зарегистрировано в декабре. От куда мне выбирать вручную эти данные????

Відповісти
  • мила
17.02.17 10:19

такой бред написали в этом письме, противоречит и кодексу и инструкции заполнения. не буду делать как они хотят. потом письмо отменят и все пострадают. задолбали эти налоговики,которые дают такие письма, где их понабирали этих консультантов?это ж ни в какие ворота не проходит.ни логики ни смысла.бред

Відповісти
  • El
17.02.17 10:45

Злой бух, вы будете уточнять декабрь?

Відповісти
  • ХХХ
17.02.17 11:14

я еще вчера на форуме поднимала этот вопрос. Думала, что мои "лыжи не едут", ан ..нет. Одна из налоговых Николаева нам позвонила сообщить о наличии данного письма от 06.02.17 и с просьбой уточнять декабрь. Программное обеспечение МЕДка не позволяет получить нужную инфо, нужно пользоваться только электронным кабинетом

Відповісти
  • ОА
17.02.17 11:22

Смешно просто! Если АН пришла 10 января, так мне что, свой оборот показывать в декабре и платить акциз, т.к. вх.АН уже январем?

Відповісти
  • злой бух
17.02.17 11:27

Моя налоговая пока мне не звонила, позвонят, тогда будем с ними разговаривать. И вообще , как мы можем зависеть от того, когда зарегистрирована АН. Есть же какой-то порядок? Тогда почему бы нам и НДС по такому принципу не считать, а?

Відповісти
  • ТВ
17.02.17 11:49

Я звонила на горячую линию ДФС, там ответили, что это письмо есть индивидуальным разъяснением и поэтому не является примером заполнения для всех, но как быть с АН, РК к АН которые выписаны в одном месяце и зарегистрированы вовремя в другом месяце у них официальных разъяснений нет, поэтому ломайте голову бухгалтера!!!

Відповісти
  • El
17.02.17 11:51

Вот интересно: додаток 1.1. и додатки 6 по рознице при подходе по дате выписки АН увязаны, а если согласно этому письму, то 2 додатка одной и той же декларации вообще не имеют никакой связи.Я звонила на горячую линию - розяснення відсутні.

Відповісти
  • April
17.02.17 12:02

Сдала декабрь и январь по данным бух. учета (фактический приход и расход). Пока никто не звонил. Теперь ломаю голову переделывать или нет. Наверное оставлю как есть до следующего месяца, а там либо ишак... либо падишах..

Відповісти
  • аспірація
17.02.17 12:50

повторяют историю с НДС, прекрасно помню как только вводили регистрацию, включили в декларацию НН, с датой июня, зарегистрированные июлем, и сразу попали на уплату. Но логика восторжествовала! чем больше разных так называемых инд консультаций и тех кто их пишет, тем больше неразберихи. ВВели новые коды газа, никто не знает, как их пересадить со старых на новые, зато контрольку Киев разослал еще в январе, типа с заботой о плательщике. пытаемся исправить ошибку в дод.1-1 акцизной декларации за декабрь, опять никто не знает как делать. И так во всем полный бардак....

Відповісти
  • аспірація
17.02.17 12:54

вот еще новая фишка: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; (пункт 11 статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 20.12.2016 р. N 1791-VIII) Розділ II ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ (Закон, ВР Украины, от 06.07.1995, № 265/95-ВР "О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг") Злой бух, как вам такое нововведение, розничный акциз в чеке по топливу так никто и не отобразил в РРО, слава Богу отменили его, теперь еще код уктвед товара и услуги в чеке...

Відповісти
  • злой бух
17.02.17 17:23

у меня перепрограммировали РРО на АЗС на коды УКТ ВЭД. Но у нас не такое большое разнообразие видов топлив, по-этому закупщикам сказала какие коды УКТ ЗЕД покупать... А иначе РРО пока до "0" не продаст топливо, не может приход с новым кодом в один резервуар ввести.

Відповісти