Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


23.07.17
2286 0 Друкувати

Якщо квартира понад 300 кв.м., яку суму податку на нерухоме майно необхідно сплачувати?

Головне управління ДФС у м. Києві інформує, що за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якогоперевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), розрахована сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку) (пп.266.7.1 п.266.7 ст. 266 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу, що пільги з податку, передбачені для фізичних осіб не застосовуються до:

об'єкта/об'єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі ( для квартири –  300 кв.м. (60 х 5 = 300));

об'єкта/об'єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) (пп.266.4.3 п.266.4 ст. 266 Податкового кодексу України).

Наприклад: У власності фізичної особи перебуває квартира 350 кв.м. Розраховуємо суму податку, яку необхідно сплатити:

350 кв.м. х 13,78 (ставка податку) = 4823 грн + 25000 (за перевищення загальної площі квартири 300 кв. м.) = 29823 грн (сума податку).

За матеріалами Головне управління ДФС у м. Києві
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27113 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд