Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.09.17
18609 13 Друкувати

Маркетингові послуги: як підтвердити

Як довести зв'язок витрат на маркетингові послуги з веденням господарської діяльності підприємства та якими первинними документами їх підтвердити?

Світлана Тимощук, начальник відділу розгляду звернень Управління ­вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України, "Вісник. Офіційно про податки".

Відповідно до п.п. 14.1.108 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу маркетингові послуги (маркетинг) — послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків.

Згідно з п. 44.1 ст. 44 цього Кодексу платники зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Умовою для врахування у складі податкових витрат на проведення маркетингових послуг є їх документальне підтвердження та зв’язок таких витрат з господарською діяльністю платника податку.

Підтвердженням зв’язку витрат на маркетингові послуги з господарською діяльністю суб’єкта господарювання можуть бути такі документи:

наказ по підприємству, в якому потрібно обґрунтувати необхідність проведення таких маркетингових досліджень (наприклад, у зв’язку з виходом на ринок нового виду продукції), зазначивши період їх проведення, територію, назву виду продукції, категорію потенційних споживачів тощо. Водночас разом з наказом можна розробити план заходів з розповсюдження такого виду продукції, в якому передбачити укладення договору на проведення маркетингових досліджень;

  • договір на проведення маркетингових досліджень, оформлений відповідно до вимог чинного законодавства.

У договорі слід передбачити умову про те, що результат маркетингових досліджень оформляється актом приймання-передачі послуг та письмовим звітом.

Підтвердженням фактичного отримання маркетингових послуг можуть бути,  окрема, але не виключно, такі документи:

  • акт приймання-передачі послуг або інший документ, що підтверджує фактичне надання таких послуг;
  • звіт про проведення маркетингових досліджень, у якому мають бути викладені результати таких досліджень і надані рекомендації замовнику.

Підтвердні первинні документи складаються за правилами бухобліку.

Теги:
Коментарі
  • Гоша
13.09.17 08:10

Світлана Тимощук вчера консультировала о том, что ТТН - первичный документ бухоблика. Сегодня по маркетингу предлагает еще такое - сначала издать "...наказ по підприємству, в якому потрібно обґрунтувати необхідність проведення таких маркетингових досліджень..." и только потом заключить " договір на проведення маркетингових досліджень". Зачем Вы -Світлана Тимощук требуете "... обґрунтувати необхідність проведення таких маркетингових досліджень..."? Где это написано, что надо "...обґрунтувати..."?

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • 777
13.09.17 08:35

Гоша, не согласна с вами. Светлана рекомендует сделать так, ведь маркетинговые услуги всегда будоражат мозг проверяющих. Приказ подтверждает реальность намерений заключить договор, а значить и реальность самих услуг. Не раз сталкивалась по проверкам с этими вопросами., опыт уже есть.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 7
  • Гоша
13.09.17 08:48

777, А зачем надо подтверждать "...реальность намерений заключить договор...". ? Если есть договор на маркетинговые услуги, составленный по ГКУ и акт выполненных работ с отчетом, то это и есть факт . Обратите внимание, что нигде не написано, что перед договором надо писать какой то приказ. Это все выдумки чиновников. Так Світлана Тимощук может в своих рекомендациях дойти до того, что перед любым заключением договора нам надо будет писать обгрунтування в приказе. Как Вам такое?

Відповісти
    Оцінити
  • 38
  • 0
  • *_*
14.09.17 16:11

согласна, на каждый шаг приказ издавать? если заключили фиктивный договор, то вообще не проблема шлепнуть фиктивный приказ. лишь бы обложить бизнес миллионами бумажек, чтоб было к чему цепляться.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • ок
13.09.17 09:14

давайте тогда под каждый договор писать приказ. надо купить материалы - приказ, потом договор

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 0
  • Катерина
13.09.17 11:39

а перед каждым приказом протокол совещания у директора, а перед совещанием докладная записка маркетолога с предложением, так ?зачем плодить маразмы ))

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • Гоша
13.09.17 09:43

Светлана Тимощук не указала самого главного -Исполнителями маркетинговых услуг могут быть только субъекты хозяйствования, осуществляющие деятельность, соответствующую нормам КВЭД ДК 009:2010.То есть субъектам хозяйствования, которые планируют заказать маркетинговые услуги (заказчикам), следует обратить внимание на то, соответствует ли деятельность исполнителя КВЭД 73.20 «Исследование конъюнктуры рынка и изучение общественного мнения».

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 1
  • Kalipso
13.09.17 10:18

Когда закончится весь этот бред с доказыванием реальности операций с помощью бумажной макулатуры и фото отчетов!!!! надоело!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • natella
13.09.17 10:59

а если в штате маркетологи? тоже "декларировать" на бумагу "намерения" и заключать договора? особенно с "актами" будет забавно....

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Инна
13.09.17 12:52

natella, у меня тоже есть в штате маркетолог))) забавненько получается)))

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Кузя
13.09.17 16:09

Подписанный уполномоченным лицом договор - чем не реальность намерения?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 1
  • Віка
14.09.17 11:52

Друзі, просвітіть, будь ласка, що я пропустила? "Умовою для врахування у складі податкових витрат на проведення маркетингових послуг є їх документальне підтвердження та зв’язок таких витрат з господарською діяльністю платника податку." Ми що, знову повернулись до "податкових витрат"???

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Руслан Привалов
19.09.17 22:44

ВАСУ вважає, що незаповнення в первинних документах окремих позицій, які не впливають на зміст госпоперації, а також відсутність максимальної деталізації виду виконаних послуг не перешкоджають прийняттю цих документів до облікуhttp://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59137755

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
3152 2
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд