Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.12.17
11132 14 Друкувати

Перевірочні «рокіровки» або що робити, якщо фіскали «на порозі»

Тамошюнас Андрій, податковий адвокат, партнер консалтингової компанії "ADA Group"

СМКОР подавалася під «соусом» зменшення фіскального тиску на бізнес і альтернативи документальним перевіркам, тому що 99% платників податків не готові повернутися до практики перевірок замість припинення реєстрації ПН (позиція Мінфіну)!

Результат «покращення» - кількість перевірок значно збільшилася (у середньому на 22% на місяць) !!!

Думаю, «ефект» нікого не дивує, але зараз і не про це! Дана тенденція свідчить лише про посилення необхідності побудови ефективної системи безпеки бізнесу, однією зі складових якої і є супровід перевірок фіскалів!

У зв'язку з цим раджу пам'ятати наступні Доперевіркові правила:

1. Перевіряти можуть все, тому що планова перевірка носить комплексний характер!

В першу чергу претензії варто чекати за нехорошими контрагентами, касою, позиками, з/п, прихованими трудовими відносинами.

За позаплановими - пам'ятайте, що закон «безперечного НК» не працює!

2. До перевірки потрібно готуватися, причому дуже серйозно.

Зберіть інформацію про ризики, на підставі яких Ви потрапили в план або внеплан, зберіть інформацію про перевіряючих, проведіть інструктажі з працівниками (поясніть кому потрібно як себе вести, розподіліть ролі), обмежте вільний доступ на територію компанії, підготуйте окреме приміщення для перевіряючих, розробіть порядок допуску перевіряючих і алгоритм супроводу перевірки (наприклад, хід перевірки фіксується на відео, в приміщенні з перевіряючими постійно знаходиться ваш представник, на перевірку надаємо тільки оригінали, копії документів не надаємо ні в якому разі, фото і відеофіксація фіскалам заборонена, продумайте алгоритм протидії улюбленим зараз прийомам фіскалів - інвентаризації ТМЦ, витребування пояснень від співробітників, допуск до приміщення і т.д.).

3. Супровід перевірки повинен бути командним і комплексним (наприклад, фіндир, юрист, бухгалтер) з чітким розподілом ролей!

4. На підставі результатів попереднього аналізу вже зараз приймайте рішення про готовність компанії до безболісного проходження перевірки!

У разі необхідності та можливості вживайте заходів для «перенесення» перевірки або недопуску до неї!

І найголовніше, пам'ятайте, що не ви приходите до фіскалам в гості, а вони до вас, тому ви встановлюєте правила!

Так що, «починайте білими і вигравайте»!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Гоща
04.12.17 08:37

Ничего нового автор не предложил. Лучше бы он дал понятие - что такое недопуск к проверке? И как его трактуют фискалы или другие контролеры?

Відповісти
  • nemo
04.12.17 08:50

зберіть інформацію про перевіряючих, - это как, интересно ? Частных детективов нанять или в отдел кадров ДФС наведаться ? Статья ни о чем.

Відповісти
  • Учетное Дело
04.12.17 09:06

Восклицательных знаков мало не бывает.

Відповісти
  • natella
04.12.17 11:44

все предельно понятно: приглашайте "ADA Group", и будет вам счастье!нахальная рекламка!

Відповісти
  • @@@
04.12.17 14:44

на проверку предоставляем только оригиналы, копии документов не предоставляем ни в коем случае, фото и видеофиксация фискалам запрещена/////////////////// у моих знакомых проверяющие сперли 2 ПН, а потом штрафы. И следить 100% временени тоже тяжко, да видео фиксация их работы чего то стоит

Відповісти
  • Налоговый адвокат Тамошюнас Андрей
04.12.17 22:03

@@@, на сегодня видео фиксация процесса проверочных действий необходима не только для обеспечения сохранности документов, но и для профилактического воздействия на проверяющих и фиксирования нарушений! Если для Вас данная мера невозможна, тогда либо обеспечьте постоянное присутствие кого-то из сотрудников с проверяющими, либо заведите журнал и выдавайте/принимайте документы под роспись!

Відповісти
  • ***
04.12.17 15:36

на проверку есв идут фискалы, как подготовиться?

Відповісти
  • Налоговый адвокат Тамошюнас Андрей
04.12.17 22:05

***, сооиентируйте пожалуйста о виде проверки, ее основаниях и статусе фискального органа!

Відповісти
  • ***
05.12.17 09:31

Налоговый адвокат Тамошюнас Андрей, проверяет ДФС области, как плановая проверка

Відповісти
  • Налоговый адвокат Андрей Тамошюнас
05.12.17 11:51

***, можно рассматривать 2 варианта: 1) недопуск (к примеру, по п.77.2., п.77.3. НКУ), но здесь нужно готовиться к применению админареста и противодействию ему, или 2) допуск и сопровождение (просмотрите основные документы, касающиеся предмета проверки; проведите инструктажи с сотрудниками (объясните кому нужно как себя вести, распределите роли), "оформите" неоформленных, ограничьте свободный доступ на территорию компании, подготовьте отдельное помещение для проверяющих, обеспечьте его видеофиксацией (при возможности), определитесь кто будет сопровождать проверку, подготовьте журналы проверок, предоставления документов на проверку и т.д.

Відповісти
  • Просто бух
27.12.17 18:44

Комплексное сопровождение - особенно рассмешило; обычно сразу бросают на амбразуру буха и отбиваешься сам.
 

Відповісти
  • Налоговый адвокат Андрей Тамошюнас
27.12.17 21:21

Просто бух, рад, что данная статья подняла Вам настроение, и сочувствую, что Вас "сразу бросают" ... 

Відповісти
  • LeCosmopolite
08.01.18 18:48

Соберите информацию о рисках, на основании которых Вы попали в план - это как и где? Практических советов хотелось бы. И как определить насколько контрагент нехорош? Спасибо.

Відповісти