Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


08.12.17
10349 8 Друкувати

При наявності штрафних санкцій з ЄСВ, сплачені суми ЄСВ зараховуються в рахунок сплати штрафів

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно частини шостої статті 25 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Таким чином, за рахунок сплачених сум єдиного внеску погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Лист ДФСУ від 04.12.2017 р. № 2806/6/99-99-13-02-01-15/ІПК

Коментарі
  • До чего дошел прогресс
08.12.17 08:20

умирающих под пресс???

Відповісти
  • 987654321
08.12.17 09:03

Да, доработались. Это новый шаг в борьбе с теневой экономикой и зарплатах в конвертах. Увы.

Відповісти
  • Виктория
08.12.17 10:52

А как же их ответ в ЗІР? Я так поняла, что ЕСВ является исключением в очередности зачисления средст.135.04. Яка черговість зарахування коштів, якщо СГ має заборгованість по відповідному податку (збору), але платіжним дорученням спрямовує кошти на сплату поточних грошових зобов'язань?Відповідно до п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755–VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст. 95 ПКУ або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Згідно з п. 131.2 ст. 131 ПКУ при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному п. 131.2 ст. 131 ПКУ.

Відповісти
  • @@@
08.12.17 12:30

просматривал когда то суд. решение - там добились зачисления как в платежке. Но то что в статье -этоофиц. политика и раньше была

Відповісти
  • natella
08.12.17 13:12

в банках это называется перекредитование

Відповісти
  • Вася
08.12.17 20:05

ДАННОЕ письмо дфс, а не имеет номера минюста, а значит это им так хочется думать. Если в платежке или квитанции указан период за который идет уплата налога любой суд приймет сторону плательщика налога.

Відповісти
  • SHADOW
08.12.17 21:44

я лично всегда пишу месяц и год, например аванс за ноябрь 2017

Відповісти
  • бух
11.12.17 08:28

ну так і краще що автоматом закриють. А так пеня буде наростати без Вашого відома

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
27574 122
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно