Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


15.12.17
5411 0 Друкувати

Адвокатське об’єднання оплатило членські внески до спілки Адвокатів за своїх членів. Що з оподаткуванням?

Чи може адвокатське об’єднання оплатити членські внески до спілки Адвокатів за своїх членів? Якщо так, чи підлягають вони оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором?

Відповідно до п. 163.1  Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування платника податку (як резидента так і нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Підпунктом 14.1.47 ПКУ встановлено, що додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ).

Згідно п.п.164.2.20 ПКУ  до бази оподаткування включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді інших доходів, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Згідно з п.п.14.1.180 ПКУ податковий агент зобов’язаний, зокрема, нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. ІV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі.

Згідно з п. 167.1 ПКУ ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 % бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Також, згідно з пунктом 16¹ підрозділу 10 розділу XX ПКУ вказаний дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 %.

Враховуючи зазначене вище, членські внески, сплачені за своїх працівників, вважаються додатковим благом та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (18%) та військовим збором (1,5 %).

За матеріалами ГУ ДФС у Львівській області
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27528 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд