Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.04.18
8397 8 Друкувати

Чи включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування бухгалтерські послуги, які надаються на його користь іншим СГ?

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ПКУ. 

До зазначених витрат, зокрема, належать інші витрати, які не зазначені в п.п. 177.4.1 - 177.4.3, а саме: витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (п.п. 177.4.4 ПКУ).

Фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування має право віднести до складу витрат виключно витрати, визначені п. 177.4 ПКУ

Враховуючи викладене, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має права віднести до складу витрат бухгалтерські послуги, надані на його користь іншим суб’єктом господарювання.

Нагадуємо, що зовсім недавно з'явилася нова послуга з надання консультацій - Служба Порятунку Бухгалтера. Якщо у вас залишилися питання по цій темі, ви завжди можете звернутися за порадою до експертів.

За матеріалами Категорія 104.05 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Гоша
25.04.18 07:46

Почему ДФС считает, что бухгалтерские услуги от другого СХ не "...прямо связаны с производством товаров, выполнением работ, оказанием услуг...". А с чем тогда связаны такие бухгалтерские услуги? 
 

Відповісти
  • Людмила
26.04.18 14:07

Гоша,  З обслуговуванням всякого маразму ДФС !

Відповісти
  • Наталья
25.04.18 10:16

Согласно п. 177.4.4. В расходы ФОПа наобщей системе налогообложения включаются ..."расходы на оплату за выполенние работ , УСЛУГ согласно договорам гражданско-правового характера, любая другая оплата в денежной или натуральной форме...
 Кто сказал, что бухгалтер ФОП не заключает договор граждансео-правового характера с работодателем ФОПом?

Відповісти
  • Гоша
25.04.18 12:14

Наталья, так в этом и вопрос? ДФС в этой Категория 104.05 «ЗІР» сообщила -не имеет права отнести в состав расходов бухгалтерские услуги, Т.е. - ФОП оплату по ГПД за бухуслуги не не имеет права отнести на расходы. Видимо логика ДФС в том, что в ст.177.4 прямо не указано разрешение на отнесение к расходам таких услуг, поэтому и "...не имеет права...".

Відповісти
  • Абзац
25.04.18 12:29

там сказано "та інших послуг...". 
Це не по європейському, не по міжнародному, не гуманно. Якщо витрати господарські та необхідні, то які тут можуть бути формальності та колізії. Тільки заважають нормально людям працювати своїми законами та роз"ясненнями, аби сколотити чвари... На місцях у податківців може бути своя позиція, у судах тим більше. Для чого цей цирк???!!!

Відповісти
  • 1
25.04.18 13:32

Согласно Закона о бух учете, бухгалтерский учет ведут только юридические лица, из этого логически следует объяснение: если физик на общей системе не обязан вести бухгалтерский учет , то такие затраты не связаны с его хозяйственной деятельностью. А если ФЛ ведет бух.учет, то это его личное дело, как и выбор машины, на которой он ездит.

Відповісти
  • Гоша
25.04.18 16:23

1, Логично. Но, возможно, такое решение. Вместо названия бухгалтерские услуги заключить ГПД  на консультационные или юридические услуги и это пройдет для затрат под видом "...та інших послуг...". 
     

Відповісти
  • Абзац
25.04.18 16:18

1, Ніхто і не забороняє вести бух.облік, і у багатьох роз"ясненнях щодо ФОПів згадується про податковий облік (наприклад при обліку ПДВ)
"Враховуючи викладене, ведення бухгалтерського обліку та визначення облікової політики для фізичної особи - підприємця не є обов’язковими." - ІПК від 05.12.2017 р. № 2838/П/99-99-13-01-02-14/ІПК https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/pisma/gfsu/schodo-deyakih-pitany-1033915.html

Відповісти