Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


31.07.19
2282 0 Друкувати

Реєстрація платником ПДВ після переходу на загальну систему оподаткування: що робити якщо не зробили?

Наша публікація, буде цікава для тих платників єдиного податку, які перейшовши на загальну систему оподаткування, несвоєчасно зареєструвалися платником ПДВ. 

А отже, надаємо відповідь на питання: яка ж передбачена відповідальність для тих осіб, які зі спрощеної системи оподаткування повинні були перейти на загальну систему оподаткування та зареєструватися платником ПДВ, проте своєчасно цього не зробили?

Наразі, якщо платник єдиного податку переходить на загальну систему оподаткування та якщо на дату такого переходу загальний обсяг операцій від реалізації товарів, послуг протягом 12 календарних місяців, в тому числі з урахуванням періоду перебування на спрощеній системи оподаткуванняперевищує 1 млн. грн. (згідно вимогам п. 181.1 ПКУ) у такому випадку така особа повинна зареєструватися платником ПДВ.

При цьому, така особа повинна подати до ДФС Заяву щодо реєстрації платником ПДВ в термін до 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему(п. 183.4 ПКУ).

У разі, якщо особа (платник єдиного податку) мала зареєструватися платником ПДВ та не подала до ДФС Заяву встановленої форми щодо реєстрації платником ПДВ, то несе відповідальність за недонарахування та несплату ПДВ відповідно до ст.183 ПКУ.

Зокрема, така відповідальність передбачена на рівні платника, який зареєстрований як платник ПДВ, без права отримання податкового кредиту та без права отримання бюджетного відшкодування ПДВ.

А це означає, що за усіма проведеними операціями від реалізації товарів/робіт/послуг які є об’єктом оподаткування ПДВ, контролюючі органи за результатами перевірки донарахують податкові зобов'язання з ПДВ, проте враховувати податковий кредит з ПДВ за придбанні товари, роботи (послуги) не будуть та відповідного права на бюджетне відшкодування така особа буде позбавлена. Окрім того, до нарахованих податкових зобов'язань з ПДВ за результатами документальної перевірки, контролюючим органом буде застосований штраф у розмірі 25%, відповідно до п. 123.1 ПКУ.

Звертаємо увагу, що чинним законодавством за неподання декларації з ПДВ та неподання заяви на реєстрацію ПДВ за вищенаведеним випадком, застосування штрафу та нарахування пені не передбачено

Наталія Сухарева, аудитор, керівник податкового та митного департаменту юридичного об’єднання ID Legal Group.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28014 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд