Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


22.11.19
3088 3 Друкувати

Продаж основних фондів за ціною, нижчою ціни їх придбання: як скласти ПН?

"Вісник. Офіційно про податки".

Пунктом 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, передбачено, що у разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до ст. 188 і ст. 189 ПКУ, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання), постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:

  • одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання,
  • іншу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною, або може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг.

У податковій накладній (в тому числі зведеній), яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до п. 8 Порядку № 1307 (15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і ст. 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання). Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Підпунктом 1 п. 16 Порядку № 1307 передбачено, що у разі складання податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 15 Порядку № 1307, у графі 2 — опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця), крім опису (номенклатури) товарів/послуг, також зазначається: «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статті 188 і статті 189 Кодексу, над фактичною ціною постачання».

При цьому графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 12 такої накладної не заповнюються (п.п. 10 п. 16 Порядку № 1307).

Також слід зазначити, що сума ПДВ, зазначена у такій податковій накладній, включається до складу податкових зобов’язань з ПДВ відповідного звітного періоду та не відображається у складі податкового кредиту.

ІПК від 05.11.2019 р. № 1191/ІПК/04-36-04-01-16.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • ппп
22.11.19 11:33

а где в статье про ОС
там про товары, а для ОС надо выписывать НН при продаже не ниже цены приобретения, а при продаже ниже остаточной стоимости

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • 777777
22.11.19 12:33

ппп,

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 777777
22.11.19 12:33

Прочитайте уважно

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26500 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд