Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.01.20
21033 21 Друкувати

Неприбутковий звіт — 2019

За вікном січень 2020 року, тому саме час приділити увагу окремим питанням складання фінзвітності та Звіту про використання доходів неприбуткової організації за 2019 рік.

Будьте уважними! Йтиметься не про бюджетні установи, а про неприбуткові організації, утворені та зареєстровані в порядку, установленому п. 133.4 ПКУ.

Головним податковим документом для неприбуткових організацій є Звіт про використання доходів. Подається він до контролюючого органу за рік. Нормативного порядку заповнення Звіту немає. На думку податківців, він повинен складатися на підставі даних бухгалтерського обліку підприємства.

Тож пропонуємо до вашої уваги новий відеовипуск постійної рубрики «Бухгалтерські поради», де ви дізнаєтеся відповіді на найпопулярніші запитання щодо складання Звіту й не лише. Сподіваємося, що надані поради стануть вам у пригоді.

РЕКОМЕНДУЄМО! Долучайтеся до нашої YouTube спільноти. На вас чекатимуть: вебінари, відеоуроки, семінари - БЕЗКОШТОВНО!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • @@@
20.01.20 13:36

спасибо

Відповісти
  • @@@
20.01.20 13:40

А надо ли сдавать отчет-пустышку ?? Деятельности не было ВООБЩЕ

Відповісти
  • резидент
24.01.20 12:04

@@@,надо. у вас все равно есть какие-то показатели, хотя бы есть финотчетность

Відповісти
  • Алла
24.01.20 13:48

Добрый день! Профсоюзная организация сдает отчет? 

Відповісти
  • резидент
24.01.20 15:21

Алла,если не нарушил неприбыльные правила, то не сдает

Відповісти
  • Ольга
24.01.20 14:06

 Була сьогодні у податковой, де інпектор перевіряв мій фінзвіт та звіт неприбуткової організації. 1 .Усі ОСББ здають звіт з ф.1-м и ф.2-м (та і Фри-звіті чомусь підтягується звіт малого підприємства).   2. Залишки коштів (301,311) - є прибутком (гр.1420, 1425)        3. У ф.2-м та у звіті неприбуткової відображати - і прибутки і збитки. 
Вона каже що у ОСББ залишки коштів (301,311) 600грн - є прибутком (гр.1420, 1425) тому і у ф.2 треба вказувати збітки - 2900грн. (за 2018 рік теж були кошти на залишку 3500грн, тому вона наполягла на те що це є прибутком). Та і у зіті неприбуткової наполягає писати реальні доходи и витрати, а у мене витрати больші ніж доходи. Після Вашого роз'яснення в мене з'явилися сумніви чі прав інспектор, та як йому це довести. 
Я дуже сумніваюся що інспектор прийме мої звіти якщо побачить залишки коштів у ф.1 і буде тієї ж суми у гр.1420

Відповісти
  • Любов
25.01.20 13:30

Ольга, залишок коштів на рахунку врівноважується в балансі залишком не використаного цільового фінансування, або Кт заборгованістю постачальникам

Відповісти
  • Бух
24.01.20 20:51

Ольга, бред. У вас не должно быть ни прибыли ни убытков. По бух учету в осбб доходы признаются в сумме расходов, прибыль =0

Відповісти
  • Зося
24.01.20 19:09

Ольга,зачем вообще туда ходить. я тоже веду ОСББ - все через Медок . не стоит консультироваться устно - пусть даст вам ИНК где опишет весь бред про прибыль и убытки))

Відповісти
  • Василиса
24.01.20 16:11

Ольга, спросите у инспектора согласно какого нормативного документа ( ПСБУ ) денежные ср-ва, оставшиеся на счету являются нераспределенной прибылью? Неприбыльная организация согласно п.133.4.2 НКУ   не ведет деятельность, связанную с получением прибыли... НКУ  гласит о том, что НПО использует доходы  исключительно на реализацию уставной деятельности, т.е на финансирование расходов такой организации..

Відповісти
  • Лилия
24.01.20 16:03

Ольга, остатки на счетах у неприбыльной организации никак не могут влиять на финрезультат. Сдайте отчет в электронном виде

Відповісти
  • Ольга
24.01.20 16:41

Лилия, сдавала в электронном виде, прошёл нормально, но через какое-то позвонил инспектор и сказала переделать так как я описала выше. Я за 2018 год раза три отправляла. То-есть мне и 2018 год нужно поменять (прибыль - 3,5тыс., а фактически деньги на счетах)? А можно ли менять отчет за 2018г. или за это штрафные санкции?

Відповісти
  • Василиса
25.01.20 10:41

Ольга, Вы сами себе противоречите...сдали отчет, получили квитанцию 2 - и спите спокойно...причем здесь инспектор? Пусть камералит и присылает акт...запомните: порядка заполнения отчета нет, а все поступления НПО проходят через 48 счет, потому как она Неприбыльная организация....о какой строке 1420 баланса может идти речь? если Вы идете на поводу у инспектора- возможно нужно задуматься о смене профессии????

Відповісти
  • Зося
24.01.20 19:11

И вообще - инспектор проверяет отчет .как это понять ? или вы ее попросили ? Бред , полный.

Відповісти
  • ксю
24.01.20 20:28

Ольга
Залишки коштів це не прибиль))))
Вы должны руководствоваться приказом про учетную политку, а не голословными заявлениями вашего инспектора (малограмотного).
А в приказе подробно описано когда возникает доход а когда расход.
Поэтому фин рез=0.

Відповісти
  • ксю
24.01.20 20:40

Спасибо за ролик! Все правильно! Коротко о главном!

Відповісти
  • Оксана
25.01.20 00:47

Підкажіть ,хто знає,витрати в неприбутковому звіті ОСББ це те,що нараховано чи те,що вже фактично сплачено з рахунку? Наприклад за обслуговування ліфтів нараховано 2500 грн,а перераховано 500 грн, бо більше не було на рахунку,2000-борг за ОСББ,то у звіті зазначати2500 чи 500?

Відповісти
  • Лилия
28.01.20 11:50

Оксана, по акту 2500 фактические затраты, они же доходы

Відповісти
  • Оксана
28.01.20 14:32

Лилия,дякую!

Відповісти
  • Светлана
27.01.20 11:22

а кто подскажет по бюджетной организации пример заполнения.особенно ,если мы не бюджетники в чистом виде, а только "одержувачі бюджетних коштів"

Відповісти
  • Лилия
27.01.20 23:14

Подскажите пожалуйста как должа выглядеть форма 2 для неприбыльной организации.Из того что я поняла там должны быть заполнены только 2 строчки 2280(доходы) и 2285 (расходы).И эти цифры должны быть отображены в отчете неприбыльщика в налоговую.А  якобы неизрасходованная прибыль должна отображаться в строке 1595 пасива баланса.Благодарю заранее.

Відповісти