Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.02.20
14877 16 Друкувати

Чи зможуть супермаркети відмовитися від паперових чеків — відповідь ДПС

В ДПС відреагували на майбутню новацію із електронними чеками, яка чекає із 19.04.2020 р. супермаркети та торгові точки, які перейдуть на програмні РРО.

Платник податку прагнув отримати відповідь на питання, чи можливо не видавати паперовий розрахунковий документ при роздрібній торгівлі продуктами харчування у супермаркетах, які застосовуватимуть електронний розрахунковий документ.

Податківці відмітили, що термін "електронний розрахунковий документ" з'явиться із 19.04.2020 р. завдяки Закону України від 20.09.2019 р. № 128-IX. Якщо коротко, то електронний розрахунковий документ — це документ із обов'язковими реквізити розрахункового документа за встановленою формою, але у вигляді електронних даних, який створений РРО або програмним РРО.

Проте чіткої відповіді контролери не надають, а лише узагальнюючу.

Тож із 19.04.2020 р. суб'єкти господарювання під час  здійснення розрахункових операцій будуть зобов'язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі.

То виходить, що торговці самостійно вирішуватимуть в якій формі видавати фіскальний чек.  Проте наразі форму е-чека, який формуватиме програмний РРО, Мінфін ще не затвердив.

Джерело: ІПК ДПС від 31.01.2020 р. № 420/6/99-00-05-04-01-06/ІПК.

Також зважайте, що майже всі продавці зберігають копії квитанцій платіжних терміналів (чеки з POS терміналів). Проте ДПС вважає, що в цьому немає сенсу, бо податкове та банківське законодавство вимог зберігати такі чеки не містять.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
21.02.20 00:20

Они просто стесняются сказать, что чек обязані відать на носителе, бумажній на бумаге, електронній на смартфоне. И тут вібор продавца, на каком носителе он будет передавать чек, Я лично с удовольствием буду брать смартфоны.
Но а чуйка подсказывает, что 19.04 будет очередной ПУК.
Подождем, проверим.

Відповісти
  • Wonder woman
21.02.20 08:41

Кстати, кто в курсе, а закон о защите прав потребителей переписали под электронные чеки?

Відповісти
  • Наталья
21.02.20 14:40

Wonder woman, ВРУ уже приняла проект № 1209-1. В нем как раз и об изменениях в З. о защите прав потребителей есть.Уже передали на подпись Президенту. Ждемс

Відповісти
  • Acconet
21.02.20 10:53

Wonder woman, очень кстати ваш ироничный вопрос! Чтобы все прочитали, напишу конкретно, ниже. 

Відповісти
  • Юра Г.
21.02.20 10:48

Wonder woman, пока нет, но не подсказывайте, а то сорвете весь кайф.

Відповісти
  • Дмитрий О
21.02.20 10:01

Вибір повинен бути за покупцем. Особливо якщо він не взмозі отримати чек в електронному вигляді. Тобто за потреби продавець повин завжди мати можливість роздрукувати чек

Відповісти
  • Злой
21.02.20 10:37

А если я пришел в магазин без телефона? КАК Я СВЕРЮ ЧЕК С ПОКУПКОЙ? Особенно. когда Варус любит акцию ставить, а на кассе по полной пробивает! Как это проверить?

Відповісти
  • Юра Г.
21.02.20 10:47

Злой, А ушел с чеком в смартфоне. Чек Ваш, значит имеете полное право на него.

Відповісти
  • Коваленко Олександр Володимирович
21.02.20 11:05

Всем жителям Украины по смартфону

Відповісти
  • Алла
21.02.20 11:13

Без бумажки ты букашка, а с бумажкой человек

Відповісти
  • Сергій
21.02.20 11:57

У нас кассовый аппарат - это инструмент контроля со стороны государства за налично-денежным оборотом, полнотой и своевременностью оприходования предприятиями наличной выручки. (Википедия). Поэтому к "Чеку" прилепили почетное звание "фискальный"  В остальном мире используется владельцами (предпринимателями) для упрощения учёта товаров и контроля за наёмными продавцами (Википедия).
Ну а теперь давайте подумаем: как быть с "многоуважаемым" потребителем, который должен сохранить статус-кво в новом законе? Напомню основные моменты пока ещё действующего законодательства:
1. За качество товара перед покупателем отвечае продавец, а не производитель (ГКУ);
2. Покупатель имеет право на возврат качественного товара в течении 2-х недель;
3. При отсутствии гарантийного талона, оным является фискальный чек с гарантийным сроком 1,5 года. (для п. 2 и п.3 "Закон о защите прав потребителя").
Похоже, что законодатели "Слуги народа" совсем забыли о тех, кому служат... Как простой человек, без бумажного чека и без смартфона докажет, что его отравили котлетой в придорожном кафе, или как вернуть продавцу-предпринимателю бракованный пылесос?
Даже если покупатель со смартфоном зарегил покупку, то я сомневаюсь, что все электронные чеки будут храниться в памяти смартфона до 3-х лет (срок исковой давности). А если оный вышел из строя, потерян или украден?
Новый закон - фискальной воды авантюра!   

Відповісти
  • Ігор
21.02.20 12:25

Гарні коментарі. Хоч повторю інших, але скажу. Чому це право вирішувати надали продавцю, а ні покупцю? Якщо держава не лишає покупцю вибору, то: 1. дає всім смартфони; 2. оплачує зв'язок де в плату входить інтернет; 3. ремонтує смартфон; 4. надає хмарний сервіс для резервного зберігання чеків.
Для державі це теж корисно. Можна контролювати витрати кожного. Данні передаються в смартфон конкретної людини з конкретним номером.

Відповісти
  • М.В.
21.02.20 13:37

І субсидію на супутниковий тюнер.

Відповісти
  • Юра Г.
21.02.20 13:03

Ігор,концлагерь

Відповісти
  • Ігор
21.02.20 13:54

Юра Г.,
Державна система концтабірів-95 ім.Гетманцева.

Відповісти
  • Лана
21.02.20 14:19

Одним словом ЗДОБУЛИ!

Відповісти