Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.03.20
16832 11 Друкувати

СТОП-діяльність: карантинні питання

Сайт Бухгалтер 911 продовжує відповідати на питання, пов'язані з діяльністю суб'єктів господарювання у період карантину.

У новому випуску «Бухгалтерські поради»  розглянемо питання обмеження діяльності, що пов’язані з карантином.

Нагадуємо, що карантинні обмеження зосереджені у постановах КМУ від 11.03.2020 р. № 211 та від 25.03.2020 р. № 239, яка набула чинності з 26.03.2020 р.

У цьому відео ми розглянули: 
1. Продовження карантину і карантинних заборон до 24.04.2020 р.
Оновлений список заборонених видів діяльності з 26.03.2020 р. (дата набуття чинності постановою КМУ від 25.03.2020 р. № 239).
2. Організаційні нюанси, повідомлення податківців, РРО-звітність.
3. «Другий пакет» допомоги від законодавця. Законопроект від 29.03.2020 р. № 3275. Закон на його базі вже прийнятий. Підтримка орендарів, чия діяльність під забороною. Звільнення від плати за землю, податку на нерухомість —- відіграш за квітень.

Дивіться новий випуск «Бухгалтерські поради» та дізнавайтеся деталі!

Журнал "Бухгалтер 911" завжди поруч попри карантин!

Передплачуйте і будьте здорові!


ВАЖЛИВО!! 
1. Парламент проголосував за закон на базі законопроєкта від 29.03.2020 р. № 3275. Найближчим часом закон буде опублікований і набуде чинності.
2. Кабмін вніс чергову (третю) зміну в «карантинну» постанову від 11.03.2020 р. № 211 — постановою КМУ від 29.03.2020 р. № 241. Ці зміни стосуються правил самоізоляції і на діяльність суб'єктів господарювання прямого впливу не чинять.

Зміни до звичного ритму життя, що вніс карантин, неминуче відобразилися на роботі багатьох підприємств і на бухобліку загалом.

Ми розкажемо все, що вам потрібно знати про умови праці під час карантину на онлайн-семінарі "Про податки та бухгалтерський облік" 14 квітня.
 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Евгения
31.03.20 18:24

Можно ли сейчас торговать алкогольными напитками и сигаретами в  маленьком продуктовом магазине(торговый павильон) ?

Відповісти
  • Елена
01.04.20 15:33

Евгения, НУЖНО! И в больших количествах! иначе мозги взорвутся!

Відповісти
  • Сергей
01.04.20 00:32

Евгения,термины, используемые в Постановлении № 211, в нем не расшифрованы, из-за чего имеем много недосказанностей.
Согласно Постановленияю № 211 НЕ запрещается торговля продуктами питания.
Считаем что для понимания, что относится к продуктам питания, можно взять расшифровку термина "пищевой продукт" из ЗАКОН УКРАЇНИ Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів.
Напитки в это определение попадают. Сигареты не попадают.
Соответственно алкоголем можно продолжать торговать. Сигаретами - нельзя.

Відповісти
  • Лиля
01.04.20 14:13

Можно ли работать парикмахерской 

Відповісти
  • Сергей
01.04.20 14:19

Лиля, к сожалению, нельзя.

Відповісти
  • Юлия
01.04.20 14:44

В Этом проекте есть нюанс ст 113 Порядок оплати часу простою, а також при освоєнні нового виробництва (продукції). Из этого выходит , что предприятие в бесплатній не может отправить ?

Відповісти
  • Сергей
01.04.20 14:57

Юлия, что значит "отправить в бесплатный". Если речь об отпуске за свой счет - то в него играют по правилам "работник захотел, работодатель не возражает".
Эта возможность и дальше остается - причем без 15-дневного ограничения.
Простой - это другая история. В интересующем нас случае (не по вине работника) он оплачиваемый. Грядущими изменениями собрались написать что оплачивается не ниже 2\3. До этого же все склонялись к оплате не ниже средней.

Відповісти
  • Юлия
01.04.20 15:19

Сергей, Да речь идет за свой счет . Я вот уже запуталась . Не значит ли это, что если сотрудник находился в отпуске за свой счет во время карантина, мне потом скажут , что во время карантина я ему должна была платить 2/3? Спасибо . 

Відповісти
  • Сергей
01.04.20 15:43

Остановка из-за карантина, когда трудовая функция работника в прежнем виде не востребована, это и сейчас простой (дополнительно регулирование для этого не нужно). Сказать что новый закон в этом плане что-то меняет - вряд ли.

Відповісти
  • Сергей
01.04.20 16:01

то есть ваш вопрос "не скажут ли" нужно рассмотривать не через законодательные изменения, а через "действительно ли работник пошел в отпуск за свой счет"

Відповісти
  • Наталья.
08.05.20 09:11

Соседка угрожает мне что заявит на меня за то что я стригу на дому, как это доказуемо в правовом поле? Как мне себя защищать? Спасибо.

Відповісти