Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.10.20
20702 28 Друкувати

«Перший млинець нанівець», або Нюанси електронної взаємодії з податківцями

«Отримали нові ключі електронного підпису директора. Як тепер приєднатися до договору про визнання електронних документів ...? ».

Це питання актуальне для всіх, хто отримує нові ключі електронного підпису директора. Адже закінчення терміну дії (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника є підставою для припинення дії Договору про визнання електронних документів (див. п. 5 розд. III Порядку № 557). І в такому випадку приєднуватися до Договору потрібно заново.

Якщо ж змінюється електронний підпис іншої особи, наприклад, бухгалтера, то тоді сам Договір залишається чинним - потрібно подати тільки «Повідомлення про надання информації відносно кваліфікованого електронного підпісу» (ф. № J1391103).

Знову ж таки, питання з приєднанням до договору актуальне і для нових суб'єктів господарювання.

Зараз (точніше, починаючи з 1 вересня 2020 року) не потрібно подавати заяву на приєднання до Договору (колишня форма F / J1392001). Більш того, таку заяву і не вдасться подати, так як їїформа вже не діє. Приєднання до Договору здійснюється шляхом направлення до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа в установленому форматі (стандарті).

Виникає питання: чи дійсно будь-який електронний документ, підписаний новим ключем директора, може бути першим? За фактом багато хто нарікає на те, що їх «перші» документи не проходять. І що комусь навіть податківці радять в якості «первістка» направляти ту ж ф. № 20-ОПП. Що навряд чи підійде для вже діючого підприємства, яке всі необхідні від нього ф. № 20-ОПП давно подало. Хтось пов'язує всі ці проблеми з тим, що користувач робить відправку з Електронного кабінету платника, а не за допомогою іншого ПЗ, з якого «все відправляється і приймається».

Ми б в зв'язку з цим звернули увагу на наступний момент, який може викликати проблеми. Слід врахувати, що «першим» може бути той електронний документ, який передбачає тільки підпис керівника (право підпису керівника перевіряється за даними ЄДР). Адже автоматизована перевірка електронного документа передбачає, зокрема, перевірку права підпису електронного документа підписантом (п. 7 розд. II Порядку № 557).

Наприклад, податкова декларація повинна підписуватися як керівником підприємства, так і особою, відповідальною за ведення бухобліку (п. 48.5 ПКУ). Тому поки ви не повідомите податківців через «Повідомлення про надання информации відносно кваліфікованого електронного підпісу» (ф. № J1391103) про право підпису бухгалтера, - податкову декларацію не приймуть.

І тут не має значення, що, наприклад, ключі електронного підпису бухгалтера не змінювали. Якщо ключ директора змінили - заново потрібно активувати всі підписи через Повідомлення, підписане вже новими ключами директора (оскільки припинення Договору про визнання електронних документів тягне за собою також і припинення пов'язаних з ним повідомлень).

Якраз таке Повідомлення і може бути першим електронним документом для приєднання до договору про визнання електронних документів. Хоча в принципі, «першим» може бути і інший документ, що передбачає тільки підпис керівника. Наприклад, запит на отримання витягу про стан розрахунків з бюджетом (стаття «Перший млинець нанівець», або Нюанси електронної взаємодії з податківцями»).

Карантинні відпустки за свій рахунок не втрачають своєї актуальності, тим більше, що карантин продовжено тепер уже до кінця року ... Питання на цю тему відповідно продовжують надходити до редакції, а наші експерти не втомлюються давати на них відповіді. Чергову добірку таких питань-відповідей пропонуємо вашій увазі в нашій статті (стаття «Карантинна відпустка за свій рахунок»).

Книга відгуків і пропозицій (більш відома як Книга скарг) наказала довго жити. Може здатися, що ця новина зовсім вже запізнилася (адже КМУ скасував цю Книгу ще минулого року), але заковика в тому, що Мінекономіки тільки зараз «знешкодив» наказ, яким було затверджено форму Книги та Інструкцію щодо її заповнення. А що ж залишилось? Давайте розбиратися (стаття «Прощавай, Книга скарг, і знову здрастуй, куточок покупця!»).

Залишилися питання по 42 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
20.10.20 08:19

А каким документом у Фоп заявить ключи вновь зарегистрированного в сентябре, вообще не даёт даже подписать декларацию.

Відповісти
  • Редакция
20.10.20 10:30

Наталья, вот этот можно попробовать запрос отправить F1300203. Но не факт что сработает, если из Электронного кабинета отправлять. Тогда через другое бух ПО остается вариант.

Відповісти
  • Марина
20.10.20 10:27

Наталья,запит на отримання стан розрахункив

Відповісти
  • ЕленаНик
20.10.20 11:29

Марина, увы, это ничего не дает. Ответ на Запит приходит, а декларацию не подписывает в эл.кабинете - пишет, договор не заключен. Налоговики рекомендуют через ЗвитОК сдавать. Такое впечатление, что кто-то свой написал этот софт и срочно нужно доказать его незаменимость и полезность.

Відповісти
  • Юлія
20.10.20 09:27

А у них в принципе не получается печь блинчики, они пекут комочки!!!

Відповісти
  • Вікторія
20.10.20 09:43

Ну все же  было нормально. подал договор о присоединении и усе работает. Но нет же надо "усовершенствовать". Дайте им что ли мелки, пусть сидят рисуют, и ни на что другое не отвлекаются.

Відповісти
  • Дарья
20.10.20 10:04

Сдаём отчётность через Кабинет. Сменился ключ, не могли подать отчёты за сентябрь. Звоню на горячую линию. Ответ убил: *Вам первый раз после формирования нового ключа нужно подать отчёт через иной сервис, нежели Кабинет плательщика...* Нет слов...Зачем тогда вообще этот сервис?!

Відповісти
  • Татьяна.
20.10.20 10:12

И какой иной сервис для подачи отчёта, если ключи получила в налоговой?

Відповісти
  • Мария
20.10.20 10:20

Татьяна., я подавала через taxer.ua (бесплатно), так как несколько дней не могла подать декларации по ФОПу с новыми ключами через кабинет. 

Відповісти
  • ВЕЛ
20.10.20 13:04

Мария,
Спасибо за совет.
И у меня получилось сдать один отчет. А после этого, сразу подписался другой в кабинете.

Відповісти
  • ВЕЛ
20.10.20 10:51

Запит про стан розрахунків подписала, ответ получила, а декларацию не подписывает

Відповісти
  • Ирина
20.10.20 11:10

ВЕЛ, ключи с марта 2020. ФОП без печати. в настройках галочки нет напротив печати. После обновления - требует печать. Отчеты отправить не могу. Отправляю через Звиток. Задолбали "сранав смартфоне"!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • ЕленаНик
20.10.20 10:57

ВЕЛ, аналогично, в сентябре продлили ключи онлайн, отправили Запит про стан розрахункив, все подписалось, отправилось, принялся ответ. А в октябре декларацию ФОПа з 3й квартал - фигушки. Пришлось скачать этот ЗвитОК и отправить из него.

Відповісти
  • Nimfa
20.10.20 10:53

ВЕЛ,у меня даже ЕСВ принялся, а декларация и 1ДФ не подписывались новыми ключами.

Відповісти
  • Надежда
20.10.20 11:39

Аналогично. Есв принято с новыми ключами. Запрос о состоянии расчётов принят. А вот 1ДФ никак((  

Відповісти
  • Наталія
20.10.20 13:18

Надежда,для ЄСВ і раніше не потрібно було подавати Заяву на приєднання, тому він і приймається без приєднання ключа до електронного документообігу

Відповісти
  • Ольга
20.10.20 11:59

Кто-то отсылал Повiдомлення про надання iнформацiї щодо щодо квалiфiкованого електронного пiдпису
по ФОПу? что ставить в тип підпису?

Відповісти
  • Наталья
20.10.20 12:18

Ольга, можете не отправлять повідомлення не подходит,я пробовала

Відповісти
  • Марина
20.10.20 12:24

В областной налоговой сказали, что только 2 документами можно присоединиться к эл.документообороту: 20-ОПП,1-ОПП.

Відповісти
  • Наталія
20.10.20 13:20

Марина,брешуть, через Арт-Звіт усім своїм юрикам та фізикам подаю "Запит про отримання витягу щодо стану розрахункiв з бюджетами та цiльовими фондами за даними органiв ДФС" - ключі приєднуються до електронного документообігу і можна працювати у ел.кабінеті як звичайно

Відповісти
  • Альона
20.10.20 12:27

Позор!

Відповісти
  • Світлана
20.10.20 12:39

У меня заработало после подачи 20-ОПП

Відповісти
  • Світлана
20.10.20 15:06

Вопрос , что будут делать без бухгалтеров налоговики , програмисты , те кто это сочиняет , директора ? Вот , когда вся молодежь пойдет в маркетологи и дизайнеры ? Там хоть платят и не "штрафоопасная" должность ? 

Відповісти
  • Влад
20.10.20 18:04

Світлана, плевать на штрафоопасность. Пусть дир с ЗП удерживает, устанет

Відповісти
  • Наталья
20.10.20 15:07

Я только что сдала через приват ,и квитанция засветилась в кабинете, капец

Відповісти
  • Надежда
22.10.20 11:02

Наталья,
Спасибо за информацию! Через приват 1ДФ подписался и через пару минут в кабинете засветилась квитанция2 о принятии. Точно что: капец и танцы с бубнами((

Відповісти
  • Ірина
20.10.20 18:14

Бухгалтер - он сапёр без лопаты. То есть помимо знаний дебета с кредитом, у бухгалтера должно быть юридическое образование, образование в сфере IT-технологий, образование в сфере инженера/кадровика/маркетолога/таможенного брокера.... Как-то очень много на одного бухгалтера.... А.... плюс к этому он же должен быть еще и психологом/психотерапевтом, чтобы иметь возможность не сойти с ума.

Відповісти