Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.10.20
26244 34 Друкувати

Законопроєкт 2645-д позбавляє значну частину підприємців від необхідності використовувати РРО

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входять асоціації різних галузей економіки, проаналізували проєкт Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-платниками єдиного податку”, нещодавно опублікований для публічного обговорення та зареєстрований під номером 2645-д.

Проєкт має наступні ключові норми:

Звільнення більшості платників, що перебувають на 2-й групі єдиного податку, від примусу використання касових апаратів (пп. 296.10 ПКУ).

Проєкт передбачає заміну моделі повної фіскалізації розрахунків платників єдиного податку другої групи на обов’язок застосування РРО лише ризиковими групами (класифікація за видами діяльності або товарами та послугами). Для прикладу, реалізація продуктів, косметичних товарів, торгівля квітами, насінням, добривами домашніми тваринами та кормами, надання послуг перукарнями та салонами краси не потребує застосування касового апарату у випадку, якщо діяльність здійснюється у торгових об’єктах, площа яких не перевищує 60 кв. метрів – у селах або селищах, та 40 кв. метрів – у містах;

Розширення кола представників мікро- та малого бізнесу, що зможуть застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (пп. 291.5.3 та 291.7 ПКУ).

Поширення сфери застосування спеціального податкового режиму за рахунок:

(а) включення до складу побутових послуг населенню нових видів послуг (послуги репетитора, з індивідуального виховання дітей, утримання тварин, у т.ч. дресування та догляд за ними, послуги з дизайну інтер’єру та з реставрації творів мистецтва, послуги з перекладу) та уточненню двох  діючих (послуги у сфері фотографії та з відеозйомки подій);

(б) збільшення розмірів загальної площі житлових (зі 100 до 400 кв м) та нежитлових (з 300 до 900 кв м) приміщень, надання в оренду яких дозволяє перебування у статусі платника єдиного податку.

Лібералізація та вдосконалення політики штрафів (ст. 17 Закону про РРО).

Пом’якшення умов застосування найбільш поширеного порушення – невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті (з 10% до подвійного розміру мінімальної заробітної плати), виключення програмних РРО з окремих категорій фінансових санкцій.

Більшість перелічених норм є позитивними, вони позбавляють значну частину підприємців від необхідності використовувати РРО. 

В той же час вкрай важливим є доопрацювати такі норми:

– норми щодо метражу торгової площі у 40 кв. метрів у містах та 60 кв. метрів у селах вбачаються не оптимальними. У 2020 році відбулося підвищення лімітів 2 та 3 груп спрощеної системи оподаткування до 5 млн грн та 7 млн грн відповідно. Відповідно, граничні метражі, після яких необхідно використовувати РРО, необхідно визначити для 2 та 3  груп ССО щонайменше 100-120 кв м для міст та 150-200 кв м для сіл. Також ця норма має діяти і для реалізації продукції з текстилю: торговці на невеликих площах мають бути позбавлені РРО;

– під дію РРО у поточній редакції проєкту потрапляють водії таксі, що вбачається не оптимальним рішенням. Пропонуємо позбавити водіїв необхідності видавати фіскальні чеки, в той же час фіскалізувати всі диспетчерські служби/технологічні платформи таксі і зобов’язати їх видавати е-чек пасажиру;

– потребує узгодження з іншими нормативно-правовими актами визначення термінів «торговий об’єкт», “дрібнороздрібна торговельна мережа” для уникнення колізій;

– вимагають уточнення норми Закону про застосування РРО, а саме: потрібно чітко визначити, що застосування електронних платіжних засобів – зокрема, переказ коштів за допомогою платіжних систем, – та переказ коштів через POS-термінал банку для отримувача коштів є операцією з розрахунків у безготівковій формі.

Щодо доповнення у Законопроекті підпункт 20.1.11 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу новим підпунктом 20.1.11-1, то вважаємо недоцільним вимагати від платників єдиного податку залучення повноважних осіб або службових осіб такого платника для спільного з представниками контролюючого органу обміру торгових об’єктів, де здійснюється реалізація товарів чи надання послуг, та викласти підпункт 20.1.11-1 у наступній редакції: «Під час проведення перевірок у платників єдиного податку перевіряти документи, що підтверджують право власності чи право користування платника єдиного податку на торговий об’єкт, здійснювати звірку площ торгових об’єктів з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».   

Виходячи з викладеного вище, проєкт має позитивне спрямування, суттєво зменшує сферу застосування РРО та позбавляє значну кількість мікропідприємців необхідності використовувати РРО.

В той же час проєкт потребує доопрацювання до ІІ читання в частині збільшення розміру торгової площі, робота на якій не передбачає обов’язок застосування РРО, а також врахування інших зазначених вище пропозицій.

За матеріалами Українська Рада Бізнесу

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
26.10.20 03:05

Вот мне интересно, если Вас выгонят из Вашего дома, а потом пустят переночевать под дверь. Єто благодетели или ....
Может хватит реагировать на проЖекты. 
Где принятый закон?

Відповісти
  • Юра Г.
26.10.20 03:08

В догонку, на очередной проект не стал переводить свою мозговую активность.
Но судя из статью от освобождают от РРО.
про ПРРО ни слова.-

Відповісти
  • Елена
26.10.20 10:37

Как донести до Гетьманцева, что предпринимателей страшит не  РРО или ПРРО, и даже не их  стоимость,  а  наличие штрафов  и  дороговизна обслуживания.  В условиях всеобщего пофигизма и падения образования персонал хочет выполнять исключительно простые работы. Поэтому, неверно нажатая клавиша, или сокрытие ошибки персоналом от самого предпринимателя, становится неисправимо дорогим событием. 

Відповісти
  • Владимир
26.10.20 11:20

Елена, Пожалуйста аргументируйте с конкретными цифрами дороговизны и сумм штрафов.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
26.10.20 17:42

Владимир, 10 %, а за кожне наступне порушення 50 % вартості товарів чи послуг, продаж яких ви не провели чи не повністю провели через РРО (п. 11 розд. II Закону про РРО). Починаючи з 01.01.2021 р. за перше порушення буде 100 %, а за кожне наступне — 150 % вартості непроведених через РРО товарів чи послуг. 
Якщо у виданого документа немає хоча б одного з обов’язкових реквізитів — він уже не розрахунковий. Розмір штрафів — такий самий, як і за непроведення чи неповне проведення операції через РРО. 
Более подробно в статье "РРО-штрафи сьогодні", ПОДАТКИ & БУХОБЛІК ЖОВТЕНЬ, 2020/№ 86. Автор: Нестеренко Максим, податковий експерт: https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2020/october/issue-86/article-111575.html?utm_source=viber&utm_medium=channel&utm_campaign=top-nibu

Відповісти
  • Юра Г.
26.10.20 20:33

Сомневающийся Sкептиk, скорее всего в єтой ветке ответа не получу, напомню в дальнейшем. 
Вопрос: является ли розрахунковим документом демонстрация экрана смартфона и правильно ли я вас понял - за такие показы без выдачи со всеми реквизитами бумажки - можно и не показывать?

Відповісти
  • Владимир
26.10.20 20:28

Сомневающийся Sкептиk  Не нарушайте - не оштрафуют.. Штрафы за нарушение ПДД никого не смущают?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
27.10.20 01:53

Владимир, ай-ай ай!!! Вы спросили о размерах штрафов, не веря в их "дороговизну". После того, как я привёл Вам ссылку и цитату – Вы "съезжаете" (т.е. признавая то, что они большие) и переходите на другой ответ – "не нарушайте..." 
Сразу вспоминается фильм "Берегись автомобиля", когда один из героев говорил "тебя посодют, а ты не воруй!"

Відповісти
  • Владимир
27.10.20 11:13

Сомневающийся Sкептиk, Ну давайте проанализируем штрафы. Во-первых, не так давно, штраф за данные нарушения был 1 грн, но вопля и соплей было, как и сейчас (чем Вы это аргументируете?). Во-вторых, большинство данных нарушений носит умышленный характер. В-третьих, штрафов за другие нарушения можно избежать, имея прямые руки и минимальное количество серого вещества. Я не зря привел аналогию с ПДД. Менталитет нашего народа таков, что выполнять правила и законы он может только из под палки, для этого и применяют штрафы, а использование РРО - не исключение. Поэтому все нынешние и потенциальные  нарушители и те. кто их защищает и оправдывает идут в "сад".

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
27.10.20 18:35

Владимир, ну Вы даёте! Вы спросили цифры штрафов – я привёл цитаты из статьи журнала. Не высказывался ни "за", ни "против". Вы начинаете спорить сами с собой. Мне – пофиг какие штрафы! А вот то, что закон про РРО написан по-дебильному (по крайней мере так, что позволяет налоговой вольно его трактовать и приравнивать безнал к налу, оплату через Приват 24 к оплате карточкой на месте расчётов) – вот это раздражает.  

Відповісти
  • Наталія
02.11.20 13:02

Сомневающийся Sкептиk,  Я бы и расчет карточкой на месте не приравнивала к наличке - деньги ушли на р/с предпринимателя, я их в руках не держала, покупатель, что характерно, тоже... какой же это нал?
 

Відповісти
  • Владимир
27.10.20 20:19

Сомневающийся Sкептиk, Где я спрашивал о  дороговизне штрафов??? Некая Елена жалуется на "дороговизну обслуживания" РРО. Я попросил назвать "дорогую" сумму обслуживания для сравнения с ежемесячными затратами на себя любимую, чтобы понять что же такое "дорого".

Відповісти
  • Владимир
27.10.20 11:57

Предупреждаю, на каждый необоснованный диз, будет 5 лайков. Дерзайте.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
27.10.20 01:59

Владимир, по такому же принципу отвечают наши "любимые" нардепы, когда у них спрашивают, например: "а почему такой высокий уровень коррупции?", в ответ слышим всякую белиберду: "мы снизили уровень инфляции", "мы упростили ведение бизнеса", "цена на газ для населения самая рыночная и честная",... и прочую чушь. Когда у них спрашивают: "почему такая цена на газ для населения?", в ответ нам на уши льётся поток о "рыночных отношениях", "прозорости" и о том, что "население само хочет и просит высокие цены на газ".     

Відповісти
  • Шурик
26.10.20 13:52

Владимир,
Ко всем приходят по РРО каждый год и русуют штрафы. Это один из методов грабежа государством.Вот из-за этого держ-беспредела никто РРО и не хочет. От этого вора-государства нужно во всём быть как можно подальше.

Відповісти
  • Юра Г.
26.10.20 14:51

Шурик, странный Вы. Ведите учет по закону и посылайте фискалов в эротическое путешествие.
Но если Вы, типа умный, и на сокрытии налога имеете на карман конретную сумму - то заплатите дань фискалам. Или Вы из тех, кто не привык платить за удовольствие?
Мне понравился ктото из телика, он привел пример когда водитель маршрутки не выдает билет , беря оплату за проезд на карман, но возмущается, что в облавтодоре крадут.

Відповісти
  • Облако
26.10.20 23:19

Юра Г., ..."посылайте фискалов в эротическое путешествие... " - вечер удался...

Відповісти
  • Владимир
26.10.20 14:08

Шурик, За что и насколько?

Відповісти
  • Татьяна
26.10.20 12:23

Владимир,Закон про РРО почитайте, сразу оцените дороговизну штрафов.

Відповісти
  • Владимир
26.10.20 13:10

Татьяна, Закон я знаю лучше вас. Цифры приведите, а то ежемесячый маникюр/педикюр/стрижка  600 грн их не пугают, а 200 грн за обслуживание РРО - они о"уели. "Персонал хочет..." Набирайте не обезьян и платите им нормально.

Відповісти
  • Елена
26.10.20 13:55

Владимир, давайте вас наймём, вы ж не из обезьян

Відповісти
  • Владимир
26.10.20 14:07

Елена, А давайте. Официальное оформление и ЗП от 10-15 тыс. грн. и выше. Ок?

Відповісти
  • Юра Г.
26.10.20 13:08

Татьяна, жизнь, штука дорогая.
А жить с РРО, вОООще.

Відповісти
  • Михайло
26.10.20 13:28

Юра Г.,Це все відмазка, цифри давайте.

Відповісти
  • Юра Г.
26.10.20 14:40

Михайло, В этой ветке правообладатель на цифры- Владимир.
Но он ими интересуется, что бы проверить уровень собеседника.
А Вам они от меня зачем? Откройте закон и найдите себе на вкус.
Учитывая многократный разрыв мозга у меня, я могу Вам привести цифры, арабские, римские, можно двоичный или шестнадцатиричный код.
Вам какие и сколько? На вес или погонные метры?
Или Вы хотите, что бы я выполнил всю работу за Вас?
Но тогда давайте для начала определимся в виде услуги, единицы измерения и конечно стоимости.
Ваш ход 

Відповісти
  • Людмила
26.10.20 14:30

Киоск, 20м. Продукты. Касса 1500грв.в день. РРО НУЖНО? подскажите. Спасибо тому, кто ответит

Відповісти
  • Андрій
26.10.20 14:44

Людмила, При обсязі до 1 000 000 грн., не потрібно.

Відповісти
  • Юра Г.
26.10.20 14:43

Людмила, Для начала у Вас сколько таких киосков? Вы ФО-П или юридическое лицо? Система налогооблажения, выбранная Вами. Вид продуктов- собственного изготовления или нет.
Являетесь Вы плательщиком НДС?

Відповісти
  • Людмила
26.10.20 17:18

Я не могу понять, а сдача квартиры в аренду квед 68.20 освобождается от РРО, 2 группа ФОП?

Відповісти
  • Світлана
26.10.20 18:41

До чого тут площа,перекарі і манікюрші на своїх 2 метрах заробляють більше,ніж клуби зараз араз при пандемії на великих площах.

Відповісти
  • Людмила
27.10.20 19:25

У меня один киоск, ФОП 2 группа, работаю на едином налоге, не плательщик НДС.Розничн.торговля: хлеб, молоко, вода ит.д.Будет РРО- невыживу. ЮРА Г.- спасибо  Вам заранее за разъяснение

Відповісти
  • Выкрутимся
02.11.20 09:48

Я считаю что никто не будет показывать свои доходы как и не показывали.А иначе можно "заплатить всё налоги и спать на лавочке спокойно как бомж" Зато куда все деньги уходят (большая часть их) всё знают на молодых любовниц, машины,путешествия наших "слуг" ,правителей. А мама моя на пенсии плачет каждый день. Лекарство дорого,квартплата дорого, есть на 1750 в месяц нечего если купить себе ещё и шампунь и сапоги не дай Бог порвуться... А мама с 16 лет работала официально... В общем выкрутимся я надеюсь.

Відповісти
  • Наталія
02.11.20 12:55

Це все дуже добре, але не виришію проблему в цілому. Треба збільшувати ліміт в 1 млн грн., після якого треба підключати РРО, ну, хоча б в тричі. І включити нарешті здоровий глузд: все, що приходить на р/р ФОПа - безготівка.

Відповісти