Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.02.21
1503 14 Друкувати

Мовний омбудсмен категорично проти ініціатив парламентарів скасувати штрафи за порушення мовного закону

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступає категорично проти ініціатив окремих народних депутатів України, які шляхом внесення змін до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» намагаються позбавити державу інструментів покарання за порушення мовного закону. Про це він сказав в ефірі телеканалу «Kyiv Live».

«Я виступаю категорично проти ініціатив окремих парламентарів, які в будь-який спосіб хочуть зробити зі штрафів якусь таку велику біду, яка насувається на Україну. Більше того, з’являються історії про так званих «мовних інспекторів», яких насправді не існує. Держава, яка відповідно до Конституції гарантує розвиток і функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, повинна мати дієві інструменти покарання злісних порушників прав громадян», - наголосив Тарас Кремінь.

«Відповідно до статті 57 мовного закону, яка вже вступила в дію, штраф може бути накладений Уповноваженим лише в тому випадку, якщо на вимогу усунути порушення ми отримуємо відмову, і таке порушення фіксується повторно протягом року. Тоді ми можемо скласти відповідний протокол, але він може бути оскаржений в судовому порядку», - пояснив Уповноважений. 

«Станом на сьогодні, мною як Уповноваженим, не накладено жодного штрафу, як і не зафіксовано жодного злісного порушника, який би вперто та системно порушував права громадян України. Всі надіслані нами на адресу фізичних чи юридичних осіб вимоги, в тч за результатами проведених заходів державного контролю, про усунення порушень мовного законодавства, були виконані»,  - зазначив він.

За матеріалами Уповноважений із захисту державної мови

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Алла
16.02.21 08:20

Казна порожня, давайте поповнемо її штрафами за те, що хтось не розмоляє, а балакає, або що гірше разгаваривает. Да здравствуєт СВОБОДА СЛОВА!!! 

Відповісти
  • 12345
16.02.21 20:47

ИНСПЕКТОР, и не говорите!

Відповісти
  • INSPECTOR
17.02.21 01:28

12345,  ха, все-таки люди успели прочесть мой коммент перед тем как его удалили. Уважаемая редакция Бухгалтер 911. Предвижу вашу печальную участь как преимущественно русскоязычного толкового ресурса. Ибо не сегодня завтра и вам поставят пытання рэбром: А ЧОМУ НЭ НА ДЭРЖАВНИЙ, ГА? Если так пойдет и дальше, то говорить по-русски в этой несчастной стране будет нельзя даже в быту - запишут в агенты Крэмля и посибныкы агрэсора. Отаки дела....

Відповісти
  • 12345
18.02.21 20:48

INSPECTOR,
выкашивают коменты - рихтуют мозги?
Давно уже на этом ресурсе таким балуются!
Что будет,если народ перестанет комментировать?
Да просто перестанет читать и все.
Привет кошерным модераторам!

Відповісти
  • Елена Донбасс
16.02.21 10:07

И эти люди говорят о демократии и тоталитаризме СССР!!! Да после своего майдана (правильнее после госпереворота) построили еще более жесткий тоталитаризм в стране!! ...ну то ж другое..тьфу!

Відповісти
  • *+*
16.02.21 12:55

Елена Донбасс, а чем состоит "жесткий тоталитаризм"???

Відповісти
  • *+*
16.02.21 12:57

*+*,При сталине за критику бы убили или Гугаг........ При брежневе - психушка или тюрьма,,,,,,,,,  А вы тут трындите и НИЧЕГО не боитесь............ В чем тоталитаризм?????

Відповісти
  • INSPECTOR
17.02.21 01:30

*+*, вот жеж тупое непарнокопытное. При тов. Брежневе в УССР было два официальных языка.  Отакой вот "тоталитаризмъ".

Відповісти
  • *+*
17.02.21 10:59

INSPECTOR, т.е. умный вы наш, тюрем и психушек для протестующих вы не отрицаете?????.............. Так в чем же тоталитаризм?.............................
 И да формально было два языка, но фактически все делалось чтобы вытеснить украинский язык................Гугл в помощь............. Кстати в Крыму сейчас формально три языка, но позакрывали ВСЕ украинские школы.

Відповісти
  • бублик
16.02.21 20:51

*+*, Если Вы не видите, то Вы просто забыли снять кастрюлю!

Відповісти
  • злой клоун
16.02.21 15:31

*+*, сейчас не убивают, не сажают?

Відповісти
  • злой клоун
16.02.21 10:54

если не хватит денег, чтобы оплатить штраф - готовьте трусы.
В городе Кривой Рог приставы отобрали за долги женские трусы и выставили их на аукцион. Торги пройдут 22 февраля, стартовая цена составит более 19 гривен. (с)

Відповісти
  • Анна
16.02.21 13:46

"Держава повинна мати дієві інструменти покарання злісних порушників прав громадян"  - опечатка.
 Потрібно бути:  "Держава повинна мати дієві інструменти покарання злісних порушників -  громадян"

Відповісти
  • Облікове Діло
17.02.21 10:55

Очікувано палає. Задоволений)

Відповісти