Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.05.21
29611 56 Друкувати

Застосування штрафних санкцій за порушення порядку подання об’єднаної звітності

З 1 січня 2021 року  платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  зобов’язані подавати звітність з ЄСВ у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені ПКУ.

Нагадаємо, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою вищезазначеної звітності накладаються штрафи, передбачені за порушення порядку подання інформації про фізичних осіб – платників податків, у розмірах та порядку, встановлених ст. 119 ПКУ, а саме:

неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень. Одночасно повідомляємо, що за вчинені порушення, впродовж дії карантину, штрафні санкції не застосовуються.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, якщо недостовірні відомості або помилки в податковій звітності про суми доходів, нараховані (сплачені) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог пункту 169.4 статті 169 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог статті 50 ПКУ.

Зазначений порядок застосування штрафних санкцій встановлений Законом України від 19.09.2019 р. № 115-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб».

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року набули чинності зміни до ПКУ, внесені, зокрема Законом України від 19.09.2019 р. № 116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб», згідно з якими:

- податкові агенти – платники ЄСВ зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум ЄСВ, з розбивкою по місяцях звітного кварталу до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Розрахунок подається лише в разі нарахування таких доходів фізичній особі податковим агентом, платником ЄСВ протягом звітного періоду.

Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається. За відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок подає юридична особа – до контролюючого органу за основним місцем свого обліку (п.п. «б» п. 176.2 ПКУ);

- фізичні особи – підприємці подають річну декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 ПКУ.

У цій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності вони мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону (п. 177.11 ПКУ);

- єдинники першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку в строк, установлений для річного податкового (звітного) періоду. У цій декларації слід відобразити обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, передбачені п. 295.1 ПКУ, а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, установленому законом для цієї категорії платників (п. 296.2 ПКУ);

- єдинники третьої групи (фізичні особи) у складі декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для цієї категорії платників, у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (п. 296.3 ПКУ).

ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Від редакції: водночас, п.521 підрозд.10 розд.ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються. Проте, карантинний мораторій не розповсюджується на адмінштрафи.

Все, що вам необхідно знати про заповнення об'єднаного звіту, Ви знайдете за посиланням

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
11.05.21 09:02

А ГУ ДПС не хочет выплатить предприятиям штрафы за провал принятия отчетности с 01.04 до 28.04, а некоторых форм до 06.05?

Відповісти
  • Олена
11.05.21 09:18

А штраф по ЕСВ был 170))))  вот цель ВСЕХ НОВАЦИЙ!!!

Відповісти
  • Икс
11.05.21 09:21

Воно працює (ДПС) : зарабатываю штрафы и и добивают и так расшатанную психику бухгалтеров. С такими темпами "воно" тупо весь бух учет захочет вводить в инвалидский кабинет.

Відповісти
  • Влад
11.05.21 09:37

ФОП без бухгалтера может и должен сам разобраться в этой простой отчетности. А что, за квартал можно и выделить пару часов...

Відповісти
  • Маша
11.05.21 11:58

Влад, не успеете потратить пару часов на это шедевр, как они изобретут следующий, такой же сырой и кривой! Дело ведь не только в том, чтоб разобраться, а в том, чтоб как-то это изделие протолкнуть, а, как оказалось, даже неверно посчитанные страницы в приложениях приводили к непринятию отчёта! Не говоря уже об остальных нестыковках. Отчёт допиливали на ходу! Это нормально?

Відповісти
  • Я
11.05.21 09:50

Переподала деку ЕН+ЕСВ 08.05. до сих пор нет ниодной квитанции. Только уведомление что отправлено. Кто подавал 08.05 как у вас ситуация?

Відповісти
  • Бух
11.05.21 17:00

Я, тоже самое(

Відповісти
  • Людмила
11.05.21 16:33

Я,  вы имеете ввиду Декларацию един налог ФОП плюс Додаток 1? Я отправила 5 мая Декларацию Един налог ФОП плюс Дод 1- мой ФОП перешел на общую систему со 2-го кв.- квит 1 пришла сразу на Декларацию и на Додаток, кв.№2 не было. Сегодня утром звонила в налоговую- декларацию видят, дальше- пенсион.фонд должен. Звоню в пенсион- они ничего не видят, т.к. им не прописали платформу, куда бы этот Дод.1 выгрузился. В итоге еще раз переотправила отчет- сразу прилетела Квит.№2- есть регистрац номер, но не написано, что ПРИНЯТ, и нет, естественно выгрузки в реестр застрахов.особ. НО В КАБИНЕТЕ КВИТАНЦИИ №2 -НЕТ!

Відповісти
  • Я
11.05.21 21:10

Людмила, я сегодня уже 5ый раз отправила деку (тоже переход на ОС) и все так же кв#2 нет.

Відповісти
  • Натали
11.05.21 13:24

Смотрите ответ во входящих

Відповісти
  • Я
11.05.21 21:11

Натали, конечно там смотрела. Нет ничего во входящих. Последняя квитанция #2 датирована за март месяц

Відповісти
  • Wonder woman
11.05.21 11:44

Я, та же проблема, подала 7 вечером - ни ответа, ни привета. Отправила еще раз сегодня утром - тишина. Кабздец, поеду сдавать ножками

Відповісти
  • Наталья
11.05.21 11:05

Я, проверьте входящие документы. я там нашла сразу квитанцию №2, первой не было.

Відповісти
  • Я
11.05.21 21:12

Наталья, нет ее там

Відповісти
  • Любовь
11.05.21 10:29

Я, та же ситуация. Нет ни одной квитанции. Сейчас набрала и отправила ещё один отчёт. Может из 2 один примут. Это форменное издевательство!!!!!!

Відповісти
  • Yana
11.05.21 11:12

Любовь, и я так сделала, потому как отсутствие первой квитанции очень тревожит. А первый вариант отчёта отправила вечером 7го и до сих пор тишина... 

Відповісти
  • Анна
11.05.21 11:24

Yana, аналогично
отправила 07.05 квитанции так и нет, нигде
отправила сегодня еще раз и опять тишина

Відповісти
  • Ольга
11.05.21 09:52

Влад, так у вас появилось "пару часиков" , и отчет был успешно сдан с первого раза на "ура" я так понимаю!!!!

Відповісти
  • Маша
11.05.21 11:54

Не хвастаюсь, но отчёт удалось сдать 22.04. с первого раза. Квитанции пришли примерно через час. Сомнений было много. Ответы ДПС откровенно умиляли: не знаем, подождите, отдохните. Добивает такой государственных подход. Как это всё клепают? Это только я смотрю на бланк Минфина и вижу строку 032, в которой 14 клеточек (см. именно бланк!), а надо всунуть 19 знаков кода?..

Відповісти
  • Наталья
11.05.21 10:16

Отправляла отчёт вчера в 14.00, почти сразу пришла квитанция № 1, сегодня утром пришла кв. № 2

Відповісти
  • Любовь
11.05.21 10:28

Наталья, вам крупно повезло. Я жду хоть какую-то квитанцию по фирме с 8 мая. Тишина!

Відповісти
  • Наталія
11.05.21 11:33

Любовь, я тоже сдавала 08 мая. Квитанция № 1 приходила в течении 10-15 минут, № 2 - примерно через час. Вам, наверно, надо повторно отправлять

Відповісти
  • Gb
11.05.21 10:37

А Нову звітну кому небуть вдалося здати? 07.05 прийшла квитанція Прийнято, а сьогодні знову квитанція № 2 "Непртйнято". Якимось чином квитанціїї змінюються.....

Відповісти
  • Галина
11.05.21 11:08

Gb,А ЗВІТНА в Вас прийнялася декларація? Читала роз"яснення,що НОВУ ЗВІТНУ можуть подавати ті,в кого є квитанція 2 про прийняття ЗВІТНОї. Якщо її НЕМАЄ,то потрібно знову подавати ЗВІТНУ

Відповісти
  • Gb
11.05.21 11:11

Галина, Так. По звітній "Прийнято"

Відповісти
  • Галина
11.05.21 11:08

А ЗВІТНА в Вас прийнялася декларація? Читала роз"яснення,що НОВУ ЗВІТНУ можуть подавати ті,в кого є квитанція 2 про прийняття ЗВІТНОї. Якщо її НЕМАЄ,то потрібно знову подавати ЗВІТНУ.

Відповісти
  • Анна
11.05.21 11:27

От таких разъяснений налоговой 
Нихрена не работает, квитанции не приходят, нервы мотают, а про штрафы напоминают! 
Слов не подобрать!  

Відповісти
  • Оксана
11.05.21 11:34

Якщо Ви працюєте в ел.кабінет, шукайте квитанції в папці "вхідні документи"

Відповісти
  • Юлия
11.05.21 13:12

Оксана, спасибо, добрый человек! Все выходные ждала квитанцию в окне ведения отчетности. Пошла открывать шампанское! 

Відповісти
  • Олена
11.05.21 11:34

зверніть увагу на номера квітанцій !!!: 9млрд 105млн .......

Відповісти
  • Грустьтоскапечаль
11.05.21 11:56

В что-то хорошее эти идиоты могут придумать. Или штрафы их максимум? Шо б они и их родственники жили так как мы этот долбанный отчёт сдаём и за каждый шаг в сторону-расстрел (((((

Відповісти
  • Анатолий
11.05.21 12:10

Следующую отчетность подавайте через почту заказным ,,завалим их таким протестом ,.но не все на это согласны,  статистики  то нет

Відповісти
  • Наталья
11.05.21 12:40

Квитанции нет. Потом во входящих обнаружила квитанцию о том, что отчёт не сдан. Первый раз ключи не ключи, второй пакет не пакет. Уже сил никаких нет. Звонила в налоговую, спрашивала не хотят ли нам продлить сроки, ответ вам и так дали дополнительный день сегодня. Спасибо "любимая налоговая" за такую заботу и квест

Відповісти
  • Оксана
11.05.21 12:44

Наталья, такая же ситуация , то ключи не ключи, то отчет не такой.

Відповісти
  • Наталья
11.05.21 12:50

Ребятки может петицию какую состряпаем на этот беспредел. Надо что-то делать. Иначе будут доить каждый квартал. 

Відповісти
  • Олена
17.05.21 14:55

Наталья, петиции никто не рассматривает, лучше уж бухгалтерский майдан. Сдала отчет в медке 20.04.2021 пришла квитанция 2 и засветился "Принятый", звонит специалист ДФС и говорит отчет не принят. Захожу в ЛК светится квитанция 2 не принятый. 

Відповісти
  • Наталія
11.05.21 13:16

Це  ж  лише  перший  звіт  "нововведення",а що буде далі ? П"ять разів  здавала звіт, пять  квитанцій №2 : не принято, помилка -01 , в ітозі  виявилось: звіт принятий ще 16.04.21 без помилок (це перший звіт), а мені прислали кв.№2 -не принято! 

Відповісти
  • Ещеневечер
11.05.21 13:51

Причина відмови:не відповідає затвердженому фрмату через відсутність пов'язаних документів.  У кого  таке було?

Відповісти
  • Галина
11.05.21 14:47

Колеги,допоможіть порадою. Якщо я сторнувала зайво нараховану зарплату за попередні періоди. Де мені відобразити зменшення нарахованого ЄСВ. В розділі 1 ???? А в якому рядку? Рядок 6.1? Бо немає рядка з 22%. А в рядку 6.3 йдеться про зменшення утримань,а не нарахувань. В кого була така ситуація і здали звіт? Дякую.

Відповісти
  • Валентина
11.05.21 17:18

Галина, рядок 6 и 6,1 зменшення - тут 22% -не база , из консультаций ПФ

Відповісти
  • Наталія
11.05.21 15:02

Ещеневечер, треба звітність зберегти одним пакетом, коли сформовані всі додатки та основний розрахунок.

Відповісти
  • Валентина
11.05.21 15:51

Дякую за пораду, від учора жду квітанції, прочитав комент, подивилась у вхідних, так є квітанція №2, прийнято.

Відповісти
  • Тамара
11.05.21 16:00

Подскажите, кто знает: как сдать отчет по ЕСВ за март 2020г. Случайно увидела, что он не сел в прошлом году

Відповісти
  • Оля
11.05.21 16:17

Только у меня сейчас кабинет не пускает? Выдает ошибку и невозможно зайти ни по одной организации (((

Відповісти
  • Лена
11.05.21 16:35

Тоже не пускает в кабинет, красные закладочки при обновлении и файл инвалид пишет. Вчера подала второй раз, первый не принят был. И вчера же в перегляді звітності увидела кв.2 отчёт принят, но там где введения.....так и висит черным, в пути.

Відповісти
  • Бух
11.05.21 16:43

c 7 го числа нет второй квитанции, уже истерика!

Відповісти
  • Оксана
11.05.21 17:30

Загляньте в папку "вхідні документи"

Відповісти
  • Бух
11.05.21 17:50

Оксана, нету(

Відповісти
  • Оксана
11.05.21 18:17

Бух,Відправляйте ще раз

Відповісти
  • Олена
12.05.21 00:07

Так что. Кто не получил квитанцию #2. На митинг идем? Под ЗРаду? Или зарлатим все по админштрафу и дальше будем молчать в тряпочку?
Гей, кто выбирал нынешнего президента...рады теперь???

Відповісти
  • Олена
12.05.21 00:07

Я рада, что оштрафуют как минимум половину тех, кто выбрал Зе! 

Відповісти
  • Бух
12.05.21 07:00

Олена, все таки надеюсь что штрафовать не будут

Відповісти
  • Ірина
12.05.21 11:22

Хочется спросить: нахрена  сделали этот отчет? Кому мешал ЕСВ и 1 ДФ отдельно? Премий захотелось за симуляцию работы?

Відповісти
  • Татьяна
14.05.21 10:26

Интересненько. Отчет сдан успешно еще 07.05., а вчера в начислениях в кабинете появилась строка про не вовремя сданный отчет. Это вообще как они там работают?

Відповісти
  • Тетяна
17.05.21 13:53

Татьяна... а где именно появилась такая строка?

Відповісти
  • Галина
17.05.21 20:55

Промучилась с электронной,сдала в налоговой. 12.05.2021. Инспектор сказала штрафа не бедет.

Відповісти