Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.06.21
2148 4 Друкувати

Чи треба ОСББ подати форму № 20-ОПП з інформацією щодо багатоквартирного будинку, яким управляє?

Чи необхідно об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) подавати до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією щодо багатоквартирного будинку, відносно якого таке ОСББ здійснює управлінські функції?

Обов’язок платників податків повідомляти контролюючі органи про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування) встановлений п. 63.3  ПКУ згідно з яким об’єктами оподаткування є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) віднесено до неприбуткових організацій і як неприбуткова організація має бути включене до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

На балансі ОСББ перебувають нежитлові та допоміжні приміщення, які є спільним майном власників багатоквартирного будинку, які за рішенням загальних зборів ОСББ можуть передаватися в користування, у тому числі на умовах оренди.

Кошти, отримані ОСББ в результаті надання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку, формують дохідну частину ОСББ.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання.

Враховуючи, що ПКУ не встановлено виключень для будь-яких категорій платників податків щодо обов’язку повідомляти контролюючі органи про об’єкти оподаткування, ОСББ необхідно подати до контролюючих органів за основним місцем обліку платника податків повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, в якому надати відомості щодо наявних у власності або користуванні земельних ділянок, житлових будинків та нежитлових будівель (за наявності), які експлуатуються ОСББ, приміщень, що здаються в оренду або орендуються тощо.

За матеріалами Категорія 116.11 «ЗІР»
Коментарі
  • Ольга
25.06.21 08:49

Так треба  чи  не  треба  подавати ОСББ  форму 20-ОПП  на  будинок,  який  не є  на балансі ОСББ,   в оренду  ОСББ нічого не здає,  а  ОСББ виконує   тільки  управлінські   функці????????????

Відповісти
  • Марина
25.06.21 09:43

Який брєд. Які в ОСББ об'єкти оподаткування, якщо воно не прибуткове!!

Відповісти
  • Постійний читач
25.06.21 10:17

а ви попитайте знайомих бухгалтерів сільських рад що закриваються щодо 20-ОПП

Відповісти
  • Александр
26.06.21 20:56

У меня укрпочту снесли в Киеве. И что делать,?

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
45502 133
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти