Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.07.21
15556 31 Друкувати

Підприємців та магазини зобов’яжуть обов’язково надавати покупцям кешбек за використання платіжних карток

У парламенті групою народних депутатів, серед яких - голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження всеукраїнського кешбеку за безготівкові розрахунки (законопроект № 5734-2), передає Бухгалтер.ua.

Завданням проекту закону є створення передумов для збереження та потенційного збільшення обсягу безготівкових платежів з використанням платіжних карток.

Зокрема, зміни до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" передбачають, що торговець зобов'язаний заохочувати користувача до використання електронного платіжного засобу шляхом зменшення на 0,1% суми фактичного списання коштів з користувача на користь торговця за конкретною платіжною операцією з оплати товарів, робіт, послуг торговця за умови здійснення користувачем оплати з використанням платіжної картки. Зменшення списання забезпечується автоматично платіжними організаціями платіжних систем в порядку, встановленому Національним банком України, погодженому з ДПС.

Нагадаємо, що торговцем у цьому контексті буде суб'єкт підприємницької діяльності, який, відповідно до договору з еквайром або платіжною організацією, приймає до обслуговування платіжні інструменти з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг (включаючи послуги з видачі коштів у готівковій формі).

Своєю чергою, у Законі України "Про платіжні послуги" (йдеться про законопроект № 4364, який був прийнятий Верховною Радою 30 червня та має прийти на зміну Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні") закріплять, що емітент та еквайр мають право заохочувати користувача до використання певного електронного платіжного засобу для виконання конкретної платіжної операції. Торговець зобов'язаний заохочувати користувача до використання платіжних карток шляхом зменшення на 1,2% суми фактичного списання коштів з користувача на користь торговця за конкретною платіжною операцією з оплати товарів, робіт, послуг торговця за умови здійснення користувачем оплати з використанням дебетової платіжної картки, та 0,8% суми операції, здійсненої з використанням кредитної платіжної картки. Зменшення списання забезпечується автоматично операторами платіжних систем в порядку, встановленому НБУ, погодженому з ДПС.

Щоправда, встановлення обов'язкового кешбеку буде відбуватися поступово, до 1 січня 2025 року. Відповідно торговець з дня введення в дію цього Закону буде зобов'язаний заохочувати користувача до використання платіжних карток шляхом зменшення суми фактичного списання коштів:

  • до 31 грудня 2022 року - на 0,2%;

  • протягом 2023 року - на 0,4%;

  • протягом 2024 року - на 0,6%".

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
21.07.21 08:01

как понимать такую норму на практике? предоставлять скидку покупателю при расчете банковской картой? 

Відповісти
  • Наталія
21.07.21 10:13

Елена,
Ви, як продавець, скажімо, продали на 100 грн. Будете у покупця знімати  з картки 100 грн. З них 2% банк забере собі (комісію екваєра) + установлений % верне покупцю на картку, а залишок вам. 

Відповісти
  • Наталья
21.07.21 08:36

банк у продавца отбирает 2% !!! и покупателю верни 1,2 % !!! , логичнее понизить ставку за еквайринг до 0,8% хотя бы у гос. банков! и мелкому торговцу будет уже выгоднее поставить терминал, для контроля тех же продавцов. 

Відповісти
  • Бух
21.07.21 14:36

Наталья, И вообще: покупателю - удобно, банку - удобно... почему же этот банкет за счет продавца? 

Відповісти
  • Бух
21.07.21 14:02

Наталья, кто ж у ростовщиков будет деньги отнимать? Нужно бизнес давить. Так их! А то придумали тут... бизнесом заниматься.
У ростовщиков вон даже их услуги прибавочной стоимости не создают. Любые услуги от бизнеса - создают, а услуги банка - нет, не создают, что вы! А то ведь НДС платить придётся.

Відповісти
  • Андрей
21.07.21 12:26

Наталья, слабо им банки с % прижать. Вот на продавцах и отигрываются

Відповісти
  • Бух
21.07.21 14:37

Андрей, так это инициатива банков и есть.

Відповісти
  • Наталія
21.07.21 08:42

какое дело гетманцеву?? это вообще не вопрос законодателя 

Відповісти
  • Облікове Діло
21.07.21 08:58

З цим хворим все давно зрозуміло, не зрозуміло навіщо 911 передруковувати жовті клікбейтні заголовки.
То отой треш 5600 ви називаєте реформою, тепер про з/проект, який навіть комітет ще не пройшов, ви пишете так, ніби він набирає сили завтра.

Відповісти
  • Олена
21.07.21 09:31

Ну правда - оце нормальний заголовок статті для серйозного сайту?

Відповісти
  • Ща
21.07.21 09:58

Гнать надо,  эту гетьмандоту поганой метлой!!!

Відповісти
  • бух
21.07.21 10:00

все сразу поднимут наценку, т.е. реальной скидки не будет, а будет удорожание для тех кто платит наличкой

Відповісти
  • Анна
21.07.21 10:02

Помню, долго боролась с аптекой "Медсервис", которая была участником такой программы Приватбанка "Бонус+" и должна была 2% от суммы покупки возвращать на бонусный счет покупателя. Так эти хитрюги в чеке списывали сколько стоил их товар и 2% дополнительно списывали и переносили на бонусный счет покупателя. 

Відповісти
  • Надежда
21.07.21 10:13

Напишите пожалуйста ,за полугодие формі отчетности не поменялись?  Спасибо.

Відповісти
  • Галина
21.07.21 15:48

Надежда, не поменялись

Відповісти
  • Лариса
21.07.21 10:57

Какая трогательная забота о покупателях. Как можно вообще такое регламентировать? Если покупателю что-то не нравится он просто не идет больше в такой магазин или фирму

Відповісти
  • Я
21.07.21 21:50

Лариса, вопрос не в магазине/фирме. а так проще методом пряника заставить людей пользоваться карточкой (сейчас все падки на акции даже на такие минимальные проценты), т.е. расчетным счетом. а потом уже с введением еще какой-нибудь новации, по типу тотального нулевого декларирования, сравнить что прошло по счету, а что отразилось в декларации. а дальше уже вопросы по поводу "откуда деньги, Зин?"

Відповісти
  • Вера
21.07.21 11:36

Желание гражданина Гетманцева - не забота о потребителе, а максимальный переход на безнал. 

Відповісти
  • Грустьтоскапечаль
21.07.21 12:19

А чего сразу магазины и предприниматели? Пусть те особо умные кто это предложил и возвращают, со своего кармана. Если этих дебилов бить по самому святому, по их деньгам, у них скорее хоть какое-то подобие мозгов появится. А то стадо идиотов... 

Відповісти
  • Непогода
21.07.21 13:40

Они совсем офонарели. Это значит при любом расчете картой будут списывать 3,2% от суммы покупки, а на самом деле еще больше, так как многие банки установили минимальную комиссию по эквайрингу (это касается мелких покупок). И если сейчас в магазинах практически на каждой кассе стоит терминал, то после подобного "покращання" многие оставят минимум терминалов. Типа - хочешь кэшбек- постой в очереди, не хочешь стоять-заплати наличкой. Да, продавец обязан принимать платежные карты, и при наличии хотя бы одного терминала в магазине- закон не нарушается.

Відповісти
  • ****
21.07.21 14:19

За комуналку надо кешбек и побольше :)!

Відповісти
  • касир АЗС
23.07.21 00:55

теперь можно заводить себе карту и нахерачевать на неё кишбык, инкасацыю 0 грн сдавать, дают наличку, а по кассе в карту кидаеш.

Відповісти
  • Олена
26.07.21 09:40

Совсем примитивны? Или лобби банков обслужили. Если у торговца наценка  10%, то отдав банку 2.5% и плюс 1.2 покупателю, то от наценки это  40%. Зарплату продавцу, транспортные и подготовительные расходы платить уже не из чего.

Відповісти
  • Игорь
26.07.21 10:23

Уроды, банк зарабатывает с него не берут а с предпринимателя стянут, да и какое ваше дело как предприниматель будет привлекать покупателя, смотри как распереживались . Минималку они поднимают, а с кого спрашивается сдерёте

Відповісти
  • Сергій
26.07.21 21:03

Игорь,Половина "работников" работают на бюджет. Им ЗП поднимают директивно, а другой половине нужно напрячься и за себя, и за того парня...

Відповісти
  • Ольга
26.07.21 12:15

У меня все деньги идут на счет, я работаю он-лайн и наличности вообще не вижу, как в моем случае нужно?

Відповісти
  • Алиса
09.08.21 12:37

Ольга, В том то и весь этот хоровод, что бы нала уже никто не увидел. Дальше  думаем сами. 
Как всегда, телёнок в одном месте, а уже стоят с ножами. 
Жаль , что вирус не по тому бьет, крепчает маразм. 
Нам главное продержаться.
О созидании парламентарии не говорят, одно лишь, как с копейки заработанной  забрать 99%.

Відповісти
  • Сергій
26.07.21 21:02

Ольга,Известно, как. Отдай жену дяде, а сам иди к женщинам низкой социальной ответственности :)

Відповісти
  • Сергій
26.07.21 21:01

От неймется им откатьі узаконить.

Відповісти
  • Лариса
27.07.21 13:57

90-е уже кажутся не лихими, а золотыми!

Відповісти