Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.07.21
9293 32 Друкувати

Податківці наполягають на оподаткуванні візитних карток для працівників

Згідно з п.п. «є» п.п. 14.1.54 ПКУ дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору.

Додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ) (п.п. 14.1.47 ПКУ).

Відповідно до п.п. «е» п.п. 164.2.17 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Статтею 1 Закону України від 03 липня 2004 року № 270/96–ВР «Про рекламу», який визначає засади рекламної діяльності в Україні та регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами, визначено, що реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ (п.п. 164 ПКУ).

Враховуючи викладене, ДПС вважає, що візитні картки, виготовлені для працівників, на яких зазначені, зокрема, логотип, реквізити суб’єкта господарювання та особисті дані конкретного працівника, є додатковим благом, отриманим платником податків від роботодавця та їх вартість включається до загального оподаткованого місячного доходу, з якого утримується податок за ставкою 18 %.

Позицію експертів журналу "Податки & бухоблік" з даного питання ви знайдете за посиланням

За матеріалами ГУ ДПС у Львівській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
22.07.21 04:04

Следуя логике купивших дипломы, таблички на дверях с именем прокурора, судьи фискала, - НЕ ЧТО ИНОЕ, КАК ДОПОЛНИТЕЛЬНОЕ БЛАГО. ДА ЗАБЫЛ ВИЗИТКИ ДЕПУ ТАТОВ И ИЗГОТОВЛЕНИЕ ВСЕГО, ГДЕ УКАЗАНО ИХ ФИО.  Также ОБЛОЖИТЬ как доп благо информац онные статьи, буклеты на выборах. И ГЕ ЗАБУДЬТЕ ПОСЧИТАТЬ ДОПОЛНИТЕЛЬНОЕ БЛАГО ЗЕЛЕНского от упоминания фио. При этом не забудьте отнять расходы на упоминание статуса. А на визитках отнять от блага информацию о предприятии и сделать доплату за распространение рекламы работодателя на визитке сотрудника. Огорчительно находиться в среде с дебилами. 

Відповісти
  • Буржуй
22.07.21 08:09

Юра Г., в Днепропетровске почти у каждой налоговой стоит авто шлагбаум, и налоговики, подьехав на своей( ЛИЧНОЙ) машине клацают брелком и заезжают на бесплатную, охраняемую парковку. Простой смертный не вьедет . Это благо или служебная необходимость? Бесит то что у меня есть ФОП -инвалид и его на такую парковку не пустили. Вышел охранник и сказал что плевать на закон. Подошедший далее зам. Нач налоговой пообещал ему устроить веселую жизнь. Ну не скоты ли?

Відповісти
  • Юра Г.
22.07.21 14:05

Буржуй,огорчительно то, что он по сути прав. Нечего не принадлежащих к расе украинский начальник мешать им жить. В межвидовой борьбе выиграли к нашему огорчению полность лишенные совести экземпляры. Но если принять гипотезу, что жизнь вечна, мне их искренне жаль

Відповісти
  • Светлана
22.07.21 07:10

Идиотизм .И натуральный коэффициент не забыли,а вот военный сбор как-то не упомянули.

Відповісти
  • Ирина
22.07.21 08:53

Це бредятина, так може і стілець на якому я сиджу також доп.благо??? І які це від службових візиток я отримую блага??? 

Відповісти
  • Елена
22.07.21 10:44

Ирина, когда-то давно, при проверке налоговая пыталась сказать что стулья и столы, что купила фирма - это не использования в хоз.целях предприятия и нельзя было включать в затраты. На следующий день, когда пришли проверяющие продолжать проверять, все документы лежали на полу. В кабинете им не оставили ни одного стула и стола по распоряжению директора.
Ржал весь офис, просматривая видео с камер наблюдения с лиц проверяющих

Відповісти
  • Ирина
22.07.21 14:44

Елена, у нас при проверке был случай похлеще: : из туалетов убрали туалетную бумагу, мыло, бумажные полотенца )))) 

Відповісти
  • Еленаник
22.07.21 14:18

Елена, ми колись по-іншому вимушені були припинити таку ж дурню: на наступний день принесли їм другий екземпляр листа до податкової з вимогою надати нам їхні ідент.коди, бо якщо це доп.благо, його ж треба персоніфікувати і обкласти "як годиться". Перерахували все, від вентилятора до туалетного паперу. Тоді спрацювало, але ж ти ба, ніяк не вгамуються.

Відповісти
  • Інна
26.07.21 09:32

Еленаник,какой это все идиотизм!!! вот за что нам такое счастье

Відповісти
  • Наталья
22.07.21 12:19

Елена, круто, смело. Молодцы. Аплодисменты))))

Відповісти
  • Андрей
22.07.21 10:49

Елена, У моих знакомых была такая же история с нагревателем зимой.  Без него инспектора продержались до обеда и потом его признали х/д

Відповісти
  • Елена
22.07.21 13:06

Браво, уважаю,  с этими скотами так и надо

Відповісти
  • Елена
22.07.21 09:35

Цим дятлам треба поповнювати кормушку

Відповісти
  • Елена
22.07.21 09:36

Завтра згадають про телефонні розмови :(

Відповісти
  • Ирина
22.07.21 10:54

Елена, уже вспомнили

Відповісти
  • Елена
22.07.21 09:44

Питання до Редакції - звідки ця інформація? Джерело? Це лист податкової?

Відповісти
  • Елена
22.07.21 10:45

Елена, вам ссылку дали, внизу смотрите

Відповісти
  • Супер фильмы
22.07.21 09:55

Зе! Мало денег

Відповісти
  • Ольга
22.07.21 10:53

Вот до тех пор пока ДФС смотрит с такой позиции на вопросы налогообложения, все заявляемые реформы есть не что иное как фикция.

Відповісти
  • Андрей
22.07.21 10:58

Как это мило!....
Даешь корпоративную мобильную связь в допблага!!!.. и контроль использования в нехозяйственной деятельности городского телефона предприятия через сверку распечаток логов звонков!!!
до#6o@6ы, 6леать!!!

Відповісти
  • Еленаник
22.07.21 14:24

Андрей, а Ви давно прауюєте? Ми таке "щастяко" проходили років з 20 назад, І накази про право користування телефонами мусили видавати, і тільки під підпис особи, якій дозволено користуватись телефоном, на початку робочого дня видавали, в кінці  - повертали. Потім при перевірці якесь прискіпливе податкове дитинча гибіло над роздруківками операторів, вибираючі дзвінки "по нєхоз.дєятєльності" або після 18.00..

Відповісти
  • очень злой бух
22.07.21 10:58

Идийоты

Відповісти
  • Інна
26.07.21 09:34

очень злой бух,трудно с вами не согласится

Відповісти
  • Олена
22.07.21 11:41

Ну так ничего ж нового, все это проходили при азирове: и телефоны и визитки, любченко,гетманцев и ко, верные помощники азирова рулят

Відповісти
  • Елена
22.07.21 11:55

В 90-е біли конкретно беспредельщики, рэкет, бандиты, вышибалы и т.п. 
А сейчас все тоже самое, но только "в законе"

Відповісти
  • Тетяна
22.07.21 13:13

Азаровщина повертається, "Молодиє рєгіони" рулять (((

Відповісти
  • Анастасия
22.07.21 13:15

Оспади, логика вывода просто железная... От закона о рекламе к дополнительному благу.

Відповісти
  • Юра Г.
22.07.21 14:08

При Запросе можно было поговорить. Тут же говорить нет смысла, надо валить. Во всех смыслах.

Відповісти
  • Інна
26.07.21 09:35

Юра Г.,правильный вопрос- кого?

Відповісти
  • ***
22.07.21 15:05

коллеги,“дикий” вопрос:прививка от ковида бесплатно на предприятии(нас вакцинируют по желанию)это доп.благо или как?нам не до смеха уже.

Відповісти
  • Мария
23.07.21 12:03

***,если по желанию - это доп благо))
нужен приказ, что без вакцинирования вас не допустят к работе, вот тогда это требование работодателя и затраты предприятия)) если в кратце

Відповісти