Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.08.21
2722 0 Друкувати

Платник збільшив нарахування з ПДВ по уточнюючому розрахунку. Як платити?

Податківці надають відповідь на одне з найчастіших запитань серед платників: «До контролюючого органу подано уточнюючий розрахунок збільшено податкові зобов'язання з ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету та нараховано штрафні санкції.  З якого рахунку сплачувати грошове зобов’язання, штрафні санкції та пеню?».

Відповідно до п.п. 2001.2 ПКУ платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі — СЕА).

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001  ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569 (далі - Порядок № 569).

Відповідно до Порядку № 569, у разі подання платником податків уточнюючих розрахунків до декларації з податку на додану вартість за попередні періоди, які передбачають збільшення податкового зобов’язання з податку, платник сплачує на електронний рахунок.

Звертаємо увагу! Пунктом 25 Порядку № 569 встановлено, що сплата суми нарахованих штрафних санкцій та пені здійснюються платником податку з поточного рахунку до відповідного бюджету.

За матеріалами Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
63029 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти