Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.09.21
807 0 Друкувати

Чи утримується та сплачується податок з доходу нерезидента за наявності переплати з цього податку?

Чи утримується та сплачується до бюджету податок з доходу нерезидента під час виплати нерезиденту – юридичній особі доходу з джерелом його походження з України за наявності переплати з цього податку?

Відповідно до абз. 1 п.п. 141.4.2 ПКУ резидент, у тому числі фізична особа підприємець, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або суб’єкт господарювання (юридична особа чи фізична особа підприємець), який обрав спрощену систему оподаткування, або інший нерезидент, який провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 % (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 – 141.4.6 та 141.4.11 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Вимоги цього абзацу не застосовуються до доходів нерезидентів, що отримуються ними через їх постійні представництва на території України.

Тобто, нормою п.п. 141.4.2 ПКУ визначено обов’язок платника податку утримувати та сплачувати податок з доходу нерезидента із джерелом його походження з України під час його виплати.

При цьому врахування наявної переплати з цього податку у сплату податку при виплаті доходів нерезиденту нормами ПКУ не передбачено.

Враховуючи зазначене, платник податку, який виплачує нерезиденту – юридичній особі доходи з джерелом їх походження з України, незалежно від наявності переплати з податку на прибуток підприємств, зобов’язаний під час кожної виплати доходу нерезиденту утримувати та сплачувати до бюджету податок з таких доходів.

При цьому платник податку має право на повернення надміру сплаченого податку на доходи нерезидента у порядку, встановленому ПКУ.

У разі здійснення виплати доходу нерезиденту без утримання та внесення до бюджету податку з такого доходу, або перерахування податку з доходів нерезидента до бюджету не в повному обсязі, до платника податку застосовується штраф, передбачений ст. 1251 ПКУ.

За матеріалами Категорія 102.16 "ЗІР"
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
42749 125
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти