Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.09.21
473 0 Друкувати

Коригування податкових зобов'язань зі сплати акцизного податку при поверненні імпортером підакцизних товарів (продукції), ввезених на митну територію України, продавцю

Чи може платник податків - імпортер повернути за межі митної території України продавцю - нерезиденту підакцизні товари (продукцію), у зв'язку з непридатністю їх для реалізації на митній території України, разом з марками акцизного податку України, що були наклеєні продавцем - нерезидентом на пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах?

Яке документальне підтвердження є достатньою підставою для коригування акцизного податку у разі повернення платником податку - імпортером підакцизних товарів (продукції) продавцю - нерезиденту?

Відповідно до п. 218.4 ПКУ у разі повного або часткового повернення імпортером підакцизних товарів (продукції), ввезених на митну територію України, продавцю у зв'язку з непридатністю їх для реалізації на митній території України, платник податків - імпортер проводить коригування податкових зобов'язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді, у якому відбулось повернення невикористаних та пошкоджених марок, або контролюючому органу, який видав марки, надані відповідні документи, що підтверджують втрату марок.

Сума коригування обчислюється платником податку із застосуванням максимальних роздрібних цін, ставок акцизного податку з урахуванням мінімального податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку, які діяли на дату виникнення податкового зобов'язання щодо таких товарів (продукції).

Сума коригування зазначається в декларації з акцизного податку за відповідний звітний період. При цьому сума акцизного податку за бажанням імпортера повертається йому на поточний рахунок у банку або зараховується при придбанні наступних партій марок акцизного податку.

Товари (продукція) вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо їх вивезення засвідчене належно оформленою митною декларацією.

Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1251 (далі - Положення).

Відповідно до п. 25 Положення марки, не використані для маркування товарів у зв'язку з пошкодженням, приймаються від покупців марок для утилізації з відшкодуванням фактично сплачених сум податку відповідно до цього Положення. Плата за марки поверненню не підлягає.

Сплачена сума акцизного податку відшкодовується покупцям марок або за їх бажанням зараховується в рахунок майбутніх платежів.

Пошкоджені марки наклеюються на окремому аркуші паперу формату А3 (290 х 420 міліметрів) у такій спосіб, щоб чітко було видно центральну частину марки, окремі частини розірваних марок повинні бути з'єднані, а загальна частина кожної поверненої імпортером (замовником, виробником) марки повинна становити не менш як 60 відсотків початкового розміру (п. 26  Положення).

Покупець марок подає засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» реєстр пошкоджених марок, зазначаючи їх серію та номер (п. 27 Положення).

Оформлені належним чином пошкоджені марки повертаються їх продавцю разом із заявою платника про повернення сплаченої суми акцизного податку або про зарахування її в рахунок майбутніх платежів.

У разі виявлення продавцем марок невідповідності їх вимогам законодавства чи явних ознак підроблення такі марки повертаються підприємству - виробнику для проведення експертизи, про що покупцеві марок видається довідка.

Після одержання висновку експертизи складається акт, на підставі якого зазначені марки підлягають знищенню підприємством - виробником, а у разі визнання марок фальшивими чи підробленими - надсилаються до відповідних правоохоронних органів.

Таким чином, імпортер може повернути за межі митної території України продавцю - нерезиденту підакцизних товарів, непридатні для реалізації.

При цьому, марки акцизного податку, які були зняті з неякісної партії продукції, як пошкоджені, мають бути належним чином повернуті продавцю (із урахуванням їх наклеювання на окремому аркуші паперу формату А3).

Відповідно після дотримання вищезазначених процедур імпортер має право коригувати податкові зобов'язань зі сплати акцизного податку у періоді, у якому відбулося повернення таких марок.

За матеріалами Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Коментарі
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
61307 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти