Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.05.22
61101 61 Друкувати

Реєстрація податкових накладних, сплата податків та подання звітності — прийнято Закон

Парламент прийняв Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" (законопроєкт № 7360).

Законом відновлюються камеральні та документальні перевірки звітності, ПДВ-відшкодування з бюджету та податковий обов’язок з реєстрації ПН/РК, подання декларацій та сплати податків з момента відновлення можливості. Звернемо увагу на наступні положення документу.

Подання звітності, сплата податків, реєстрація податкових накладних:

1. Відновити обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, подання податкової звітності, сплати податків.

2. Тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано ПН/РК, платники податку: включають до складу податкового кредиту суми ПДВ на підставі наявних у платника первинних документів.

Платники ПДВ зобов’язані забезпечити до 15 липня 2022 року реєстрацію ПН/РК, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.

3. У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Як платникам доводити неможливість виконання податкових обов'язків, текстом законопроєкту не було передбачено. За інформацією, отриманою від народних депутатів, Мінфін має затвердити перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків. Можливо, цю норму ми побачимо вже в опублікованому Законі. 

4. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону за таких умов: 

  • реєстрація ПН/РК до 15 липня 2022 року,
  • подання податкової звітності до 20 липня 2022 року;
  • сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

5. Платники податків, у яких відновилась можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за умови реєстрації ПН/РК, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з першого дня місяця наступного за місяцем відновлення таких можливостей платників податків.

6. Платники єдиного податку за ставкою 2 % звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу таких платників на єдиний податок за ставкою 2 %, за умови виконання ними таких податкових обов’язків щодо реєстрації ПН/РК, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2 %.

7. У випадку самостійного виправлення платником податків у податкових періодах до 20 липня 2022 року, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 ПКУ, помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 ПКУ та пені.

8. Платники ПДВ, тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій, передбачене пунктом 50.1 ПКУ, за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року із показниками на зменшення податкових зобов’язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Відновлення камеральних та документальних перевірок

1. Законом визначено, що податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім:

а) камеральних перевірок;

б) документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 ПКУ та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;

в) фактичних перевірок.

2. Документальні позапланові перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного:

  • доступу, допуску до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов’язані з іншими об’єктами оподаткування такими платниками податків;
  • доступу, допуску до документів, довідок, про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансової і статистичної звітності у порядку та на підставах, визначених законом;
  • проведення інвентаризації основних засобів, товарноматеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки.

3. Документ, надісланий контролюючим органом до електронного кабінету, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

4. У разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно ПКУ, законами, контроль за якими покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 ПКУ, що звільняють від фінансової відповідальності, при цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Відшкодування ПДВ 

1. Передбачено відновлення відшкодування сум ПДВ з бюджету.

2. Суми ПДВ, включені до складу податкового кредиту при здійсненні операцій з придбання товарів, які у подальшому були знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного стану, не включаються до обрахунку суми бюджетного відшкодування, та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду до її повного погашення.
 

Крім того, Законом передбачено, що на період дії правового режиму воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після його припинення або скасування, але не пізніше 31 грудня 2023 року, митне оформлення з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні транспортних засобів за кодами товарних позицій 8702, 8704 та 8705 згідно з УКТ ЗЕД, як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-3», а також за умови, що такі транспортні засоби ввозяться на митну територію України юридичними особами для власного використання та не можуть бути відчужені такими особами протягом 1095 днів з дня їх першої державної реєстрації в Україні. Дія цього положення не поширюється на транспортні засоби, які походять або ввозяться з рф, рб та тимчасово окупованих територій України.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Станис
13.05.22 09:01

Одне питання, коли буде нова форма ПН??

Відповісти
  • Ніна-Н
13.05.22 10:06

Станис, вам не все одно яка? Лише б реєструвалась. Писали ж , що нова форма після війни.

Відповісти
  • SHADOW
13.05.22 09:04

да тут хотя бы по старой возобновили прием

Відповісти
  • Ия
13.05.22 09:06

"Мінфін має затвердити перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків. "
Еще один призрачный перечень. Думаю, он будет таким, что окажется, что единицы смогут подтвердить неспособность исполнить свой долг перед налоговой. Да и ждать придется...
Как и перечень территорий для земналога и недвижимости, который все ждут уже больше 2 месяцев.

Відповісти
  • Маргарита
13.05.22 09:16

Якщо контрагент зареєструє березневу податкову накладну в травні.   В якому періоді її включати в декларацію?

Відповісти
  • Дуже злий бух
19.05.22 02:34

Маргарита, як я зрозуміла з багатьох роз'яснень,якщо Ви не скористувались правом ПК по первинці в березні, то в місяці реєстрації ПН, тобто в травні, але якщо Ви вкючили в ПК в березні, то так вже і буде.

Відповісти
  • Виктория
13.05.22 12:32

Маргарита,в березні на підставі первинних документів

Відповісти
  • Катя
13.05.22 10:58

Маргарита, в марте, по первичке

Відповісти
  • Ия
13.05.22 10:28

Маргарита, по основным правилам - в мае (в месяце регистрации). 
Просто тут они создали путаницу с первичными документами, потом корректировками согласно зарегеным.
Я лично собираюсь включать НК по зарегеным НН.

Відповісти
  • Дуже злий бух
19.05.22 02:38

Ия, я також по первинці не включаю, чекаю реєстрації, сальдо мені дозволяє чекати. А от багато моїх знайомих, все ж таки працюють з первинкою, бо занадто великі суми в них до сплати, не у всіх є така можливість, потім будуть коригувати.

Відповісти
  • Тетяна
13.05.22 18:02

Ия, а я думаю если мои февральские поставщики успеют мне зарегить НН до 15.07.22, то я буду включать их НК в деку за февраль. Считаю, что вот здесь об этом написано:            Платники ПДВ зобов’язані забезпечити до 15 липня 2022 року реєстрацію ПН/РК, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.

Відповісти
  • Анна
16.05.22 21:43

Тетяна, а як же п. 198,6 ПКУ його ніхто не відмінял.

Відповісти
  • Ольга
13.05.22 09:23

действительно, оставили бы пока старую форму налоговой, ну какие сейчас обновления, у многих нет такой возможности, а время идет налоговые накапливаются с каждым месяцем, нашли время, то ключи электронные защищенные покупать, то налоговые обновлять, надо все это продлить до лучших времен, а пока все оставить по старому

Відповісти
  • Евгения
13.05.22 10:51

Ольга, согласна полностью. Сначала нужно войти в нормальный режим, всё откорректировать, а уж потом менять форму НН, от формы которой суть всё одно не изменится!

Відповісти
  • Людмила
13.05.22 09:27

Меня этот вопрос тоже интересует

Відповісти
  • Марина
13.05.22 09:27

а что с перевищенням делать? Для регитрации бросать живые деньги?  по декларациям лимит списан

Відповісти
  • Дуже злий бух
19.05.22 02:41

Марина, було таке роз'яснення "... коли постачальник показує в таблиці 1.1 певне ПЗ за незареєстрованими ПН – при прийнятті декларації його реєстраційний ліміт зменшується на суму такого ПЗ. Одночасно виникає показник «Сума перевищення» на цю ж саму суму ПДВ – і на неї можна буде зареєструвати ПН за цей місяць в майбутньому (коли це стане технічно можливо). І це не потребуватиме поповнення ПДВ-рахунка або інших шляхів збільшення реєстраційного ліміту."
Сподіваюсь, що чогось нового не придумають.

Відповісти
  • Вікторія
13.05.22 10:06

Марина, в налоговой сказали, что мы сможем задекларированные суммы зарегистрировать несмотря на минус регистрационного лимита. 

Відповісти
  • Ніна-Н
13.05.22 10:04

Марина, Якщо би правильно працював механізм, то по ваших деклараціях сформувалось перевищення і другий ліміт. Реєстрація буде відбуватись за рахунок цього другого ліміту. Але перший ліміт  повинен бути хоча б 1 гривня. А на практиці хто його знає як буде.

Відповісти
  • Любовь
13.05.22 09:28

не зовсім зрозуміла по податковому кредиту. Якщо постачальник став платником єд податку 2%, то він може реєструвати ПН на протязі 6міс після повернення на заг систему, а я маю відкоригувати ПК до 20.07.22р, тобто без цих податкових і заплатити ПДВ?

Відповісти
  • бух
14.05.22 13:44

Любовь, цікавий ньюанс.. точно, ми ж тепер по таких ситуаціях попадаємо (якщо постачальник буде 6 місяців реєструвати), у мене такі є.....і тут уже "первинка не спасе"

Відповісти
  • Валентина
13.05.22 09:43

"Мінфін має затвердити перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків. "- як вони вже дістали, бігаєш в бомбосховище, ночуєш в метро та ще треба оббігати бог зна скільки щоб купити обмундирування рідній людині яку забрали на війну і потім ще доказувати неможливість виконання податкових обов'язків. Невже не достатньо того що в країні "ВІЙСЬКОВИЙ СТАН" 

Відповісти
  • Наталія
20.05.22 11:51

Валентина,Підписуюсь під кожним Вашим словом! Закінчиться війна, вже напевне потрібно виходити на майдан бухгалтерам! З нашими змінами в законодавстві та формулюваннями ДПІ, їх фіскальним підходом, я вже ненавиджу свою роботу!!! Ще мало! Підтвердь, що під час війни ти можешь думати, і ще не помилятись!!! 

Відповісти
  • Олена
13.05.22 14:41

Валентина,в на юридичну адреса- м. Київ, в офісі нікого немає... прислали на банк інкасове доручення на самостійне стисання податкового боргу...Правда борг виник до війни... Питаю: а як же війна? а як же форсмажор?. Відповідь: то цеж борг виник до війни...до чого тут війна..

Відповісти
  • бух
13.05.22 10:06

коли запрацює ЄРПН?

Відповісти
  • Людмила
13.05.22 10:28

Спочатку відновіть реєстрацію ПН а потім устанавлюйте строки реєстраціїї та звітності

Відповісти
  • Ната
13.05.22 11:52

Людмила, 100 %. Реєстрацію відновлять, а їх сайт і кабінет ляже. І будемо ми тижнями чекати квитанції і по декілька раз повторно пересилати на реєстрацію 

Відповісти
  • Лара
13.05.22 10:30

Фактичні перевірки вже давно шастають - псують нерви

Відповісти
  • Анатолій
13.05.22 10:38

Вінничанин:Знаєте, чому усі резервуари з пальним були легко знищені ру(нею? Тому що Гетьманцев запровадив ЩОДЕННЕ!!! звітування бізнесу про кількість пального з GPS координатами кожого резервуару. Ці данні накопичуються в базі ПБ , розробленою РФ з віддаленим доступом.

Відповісти
  • Тетяна
13.05.22 11:06

Читаючи коментарі згадала андекдот. Коли студентам заочникам кажуть , що у них екзамен з японської , то вони питають не чому з японської , а в якому кабінеті.
ЛЮДОНЬКИ!! в нашій країні нічого не змінитсься до поки ми не змінимо відношення до себе!! Багато з нас не реєстрували податкові не тому,що ми нехотіли , а тому що не працюв ЄРПН. А тепер нам знову виламують руки і бізнес має сплачувати додаткові кошти для реєстрації. А якщо мій постачальник не має такої змоги і не зареєструє податкові, то мої ПН імовірно заблокуються ,бо блокування ніхто не відміняв.

Відповісти
  • Елена
13.05.22 11:08

Підкажіть будь ласочка, а якщо зараз сплачувати ПДВ за декларацією, то треба платити на реквізити рахунку ПДВ чи СЕА? як правильно?

Відповісти
  • Ксения
13.05.22 11:24

Елена, СЕА

Відповісти
  • Ирина
13.05.22 11:23

Добрый день не подскажите в кабинете не появилась форма  для сдачи отчетности по ЕН -2 % ?

Відповісти
  • Елена
13.05.22 12:09

Ирина, ще ні... Чекаемо. 

Відповісти
  • Любовь
13.05.22 13:44

Податкова яка була така і залишилася, За час війни трохи від неї віддихнули, а зараз почнеться викручування рук.

Відповісти
  • Олена
13.05.22 14:43

Для Тетяни аналогічна відповідь, що ї для Валентини: на юридичну адреса- м. Київ, в офісі нікого немає... прислали на банк інкасове доручення на самостійне стисання податкового боргу...Правда борг виник до війни... Питаю: а як же війна? а як же форсмажор?. Відповідь: то цеж борг виник до війни...до чого тут війна..

Відповісти
  • Лариса
13.05.22 18:02

 Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону за таких умов: 

реєстрація ПН/РК до 15 липня 2022 року,подання податкової звітності до 20 липня 2022 року;сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.и прям до 31 июля 2022 все вернуться на родину(за 2 месяца) заработают резко кучу денег  и, УРА! будет чем платить - видно что-то знают-раз уже даже сроки поставили. О как!

Відповісти
  • Нина
13.05.22 22:52

А почему нельзя отменить блокировку налоговых хоть до конца года?Сейчас .когда откроют реестр налоговых там будет такой бардак.эти уточненки.это капец.Эти критерии хорошей налоговой истории полный бред.а сейчас они вообще не актуальны.

Відповісти
  • 1
13.05.22 23:37

Кому цікаво, 
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, тобто коли його опублікують в Голосі України (приблизно це 17 травня) , тобто з 18 травня відновлюються наші ОБОВ'ЯЗКИ...

2. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону, тобто - 18 травня (включно)...

3. З 19.05  - безумовний штраф (Наприклад за неподання ПДВ Декларації, реєстрації НН за першу половину травня ( адже граничний термін виконання припадає на 20.05 (ПДВ), 16-31.05 (НН)...

Відповісти
  • бух
14.05.22 13:52

1,  знову ж таки))) прикольний такий собі ньюанс. виходить, що деку за лютий-березень можна подати до 15 липня,  а деку за квітень треба подати 20 травня..............

Відповісти
  • Яна
14.05.22 10:57

Коли припинять знущаться над бухгалтерами? Це що бухгалтери скасували стару форму податкової та не випустили нову форму? Це ми поклали сервер ЄРПН? Для бухгалтерів не має військового стану та сирен, у нас не має простих побутових проблем у звязку з війною. Ми всі сиділи три місяці і виписували податкові за старою формою, щоб мати змогу обмінятися "первинними" документами у МЕДКУ, щоб хоч якось подати ту декларацію. А тепер нам ставлять сроки... У нас одні обов`язки. права у нас забрали. Шановні законодавці, ви спочатку зробіть УМОВИ для роботи, а потім ставте строки виконання. А у нас , як завжди, телега впреди лошади((( Сумно

Відповісти
  • Алла
16.05.22 10:56

Шановна редакція! Пліз відповідь у студію. Наші коменти хтось читає з тих хто приймає рішення, Ви робите якійся аналіз зауважень?

Відповісти
  • Вікторія
16.05.22 13:40

Алла,а от дійсно, все що зауважують бухгалтери, воно якимось чином передається нашим "законотворцям" чи це розмови тільки між собою?

Відповісти
  • Лилия
16.05.22 15:04

Подскажите пожалуйста, а этот закон уже официально опубликован? по состоянию на сегодня?

Відповісти
  • Раиса
16.05.22 15:54

Помню, когда принимали НКУ рассказывали, что все пропишут, и не будет никаких дополнительных писем, разъяснений и т.д и т.п. А потом получила несколько томов НКУ, непомню сколько, и два раза больше получила томов писем, разъяснений к НКУ. И так все время. Мне  так кажется, что аудиторы проплачивают, чтобы принимались такие законы, что бы аудиторы эти законы, нам разъясняли. Приезжала знакомая с Австрии, перелом руки, на гипсе шариковой ручкой написано, дата  когда наложен гипс и когда снять... Я была поражена, все гениальное просто.

Відповісти
  • Дуже злий бух
19.05.22 02:48

Раиса, так тож з Австрії....
У нас прості речі ускладнюються до неймовірності...
А взагалі то, є лист віт ТПУ України про форс-мажор, погано що не у кожного маленького підприємства є юрист.

Відповісти
  • Алла
17.05.22 11:54

Раиса,Терзають смутні здогадки. Особливо зараз активізувалися де тільки можна все бухгалтеоські платформи- одну якусь тему розмазують до нудоти якусь плеву проблему. Таке враження, що хтось з них має з цього щось и підказує як ще можно загнати бухгалтера у кут.

Відповісти
  • Алла
16.05.22 16:45

Шановні бухгалтери, може "начасі" свою партію заснувати,чи якесь впливове обьеднання?

Відповісти
  • Анна
16.05.22 21:53

А хто буде відповідати за те, що досі немає нової форми податкової накладної. Якими доказами вони будуть доводити що немали можливості.

Відповісти
  • Інна
16.05.22 22:02

Здала декларацію ПДВ за лютий, отримала штраф 170 грн. Київ. Це як? Штрафи не скасували хіба?.....

Відповісти
  • Юлия
18.05.22 12:00

Закон президент ещё не подписал и его пока, соответственно, не опубликовали? Я правильно понимаю ситуацию на сегодня 18 мая?
Спасибо 

Відповісти
  • Алена
18.05.22 14:30

Юлия, да, Закон пока в состоянии "ожидания". Думаю, что он вступит в силу с 01/06 и до 15/07 нам надо будет зарегистрировать НН за 4,5 месяца сроком в 45 дней и сдать несколько Уточняющих отчётов. То есть Закон направлен на то, чтобы не только остатки бизнеса развалились, но и оставшиеся бухгалтера умерли от предстоящих объёмов работы.

Відповісти
  • Юлия
18.05.22 17:28

Алена, даже не знаю как с Вами цензурно согласиться)))
рассказал бы на еще пан Гетьманцев, где взять денег для оплаты и регистрации в такие короткие сроки....

Відповісти
  • Дуже злий бух
19.05.22 02:50

Юлия, зайшла в Вікіпедію, прочитала за Данила, вже по написаному можна карати, але ні, він ще керує

Відповісти
  • Юлия
19.05.22 14:24

Дуже злий бух, и я прочитала !!!! в шоке!!! т он у власти и рассказывает нам с Вами как работать и платить налоги!!!

Відповісти
  • Наталія
18.05.22 17:42

Юлия, думаєте не можна буде скористатись реєстраційним лімітом?

Відповісти
  • Алена
18.05.22 19:02

Наталія, можно, конечно. Только есть момент, что регистрировать свои НН придется быстрее, чем лимит увеличиться за счёт регистрации поставщиков, а поставщики, которые "ушли" на ЕН и вовсе сделают регистрацию некоторых групп товаров невозможной - будут блокировки. И второй момент, не у всех БЫЛ необходимый лимит до войны, а сейчас многие не могут его пополнить в силу отсутствия средств. В общем та ещё задачка с множеством неизвестных.

Відповісти
  • Юлия
19.05.22 13:04

Алена, вот в яблочко((( у меня именно такая же история(((
лимит потратила до войны, вх нн даже за 1-ю половину февраля мне зарегили не все, не успели..... часть поставщиков ушла на 2%......
денег хватает только на мин нужды компании и з/п сотрудникам, кто хоть что-то делает.....
объемы работы упали больше чем в 10 раз.....
тут у нас с Вами задачка с 10-ю неизвестными получилась.... при чем у всех((

Відповісти
  • Nata
23.05.22 09:49

закон приняли, А вот регистрация когда заработает?

Відповісти