Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.09.22
3195 8 Друкувати

Студентам заборонили виїжджати з України під час війни

Українські чоловіки-студенти зараз не можуть виїхати за кордон, оскільки таке рішення затверджено Кабміном. Про це у коментарі РБК-Україна заявив речник прес-служби Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Він наголосив, що під час воєнного стану в Україні діють обмеження щодо виїзду чоловіків віком від 18 до 60 років і є чітко прописані винятки, кого це не стосується. До переліку винятків не входять студенти.

За словами Демченка, у березні військове керівництво ухвалило рішення дозволити тим студентам, які навчалися до 24 лютого, продовжити навчання за кордоном. Але останнім часом з'явилося багато спекулювання на цій темі - у період від початку повномасштабної війни до серпня на кордоні виявили понад 600 підроблених документів у людей, які намагалися виїхати з України.

"Саме тому, щоб уникнути будь-яких спекуляцій вищим військовим керівництвом з 14 вересня прийнято ще одне рішення - відмовити і цій категорії громадян у перетині кордону. Тому зміни пропуску студентів через кордон можуть бути лише тоді, коли цю категорію буде нормовано. Зараз у постанові уряду заборонено всім студентам перетинати кордон, і ми це виконуємо", - наголосив Демченко.

Спікер також додав, що якщо будь-яке міністерство звернутися до Кабміну з ініціативою дозволити виїзд студентів за кордон і її затвердять, то прикордонники виконуватимуть нововведення. Нині ж вони діють у межах норм законодавства.

"Якщо будуть зміни щодо студентів, ми виконаємо їх. Але повинні бути запобіжники, бо багато хто цією темою спекулює. Це ми бачимо і на основі підроблених документів і, власне, і в нас діє інформація, що за кордоном діють фейкові навчальні заклади , які надають запрошення українцям, щоб вони стали там студентами, і потім 40-50-річні студенти їдуть навчатись до Європи з такими документами", - резюмував Демченко.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лора Злий Бух
23.09.22 09:34

Зрозуміло, в країні війна.... Але яким дивним чином "тероборона Монако" сформувалась ? І багато відомих чоловіків перебувають за кордоном, їм вже давно 18 і ще нема 60....

Відповісти
  • Антонина
23.09.22 10:10

Зато чиновникам еще с 10 сентября разрешили. Хоть бы все уже выехали, что ли

Відповісти
  • Олена
23.09.22 10:32

У студентів які готувалися, вступили до іноземних Вищів та мають справждні документи, ще є шанс поїхати на навчання, якщо завернутися до Президента за урегулюванням процедури виїзду цій категорії, підписавши петицію https://petition.president.gov.ua/petition/158664

Відповісти
  • Ірина
23.09.22 13:25

я звичайно не то щоб за те щоб чоловікам забороняли виїзд за кордон, але.. я проти того щоб українці як завжди шукали шляхи для обману, спекуляції і т.п.
Ті студенти які і правда навчаються вже давно виїхали. а ті хто робили липові довідки, на що розраховували? скільки студентів скільки поробили собі довідки просто в Польщі вже всіх вузах не вміщаються. Чи прикордонники і уряд не зрозуміли би цю схему? і саме головне в нас одні чоловіки різного віку раптом рвуться до науки.
Я би ще уряду порекомендувала в нас тут в середині в Україні розібратися з деякими студентами стаціонарниками. Зробити обов'язковою умовою відвідування пар. При чому як і викладачам так і студентам внести хоча би адміністративну відповідальність за обман.
Якщо чесно мені просто боляче що дуже багато хороших відданих патріотів гинуть, а хтось просто думає що мудріший бо має гроші.
Я нікому не бажаю поганого, але ми ніколи не будемо жити краще якщо будемо один одного обманювати. Якщо буде корупція і надалі.

Відповісти
  • ВОПРІС
28.09.22 10:53

Ірина, так пусть дети олигархов повертаються, это  хотите сказать. или так бла=бла зачем необстрелянных  сопляков посылать?

Відповісти
  • Светлана
23.09.22 17:33

Ірина, "Ті студенти які і правда навчаються вже давно виїхали. а ті хто робили липові довідки," - всё с точностью до наоборот. Липовые студенты купили документы и сразу выехали, а настоящие ждали документы, переводили, оформляли визу и .... границу закрыли. А теперь вместо того, чтобы проверить документы, допустим, в зарубежном вузе, пограничники просто закрыли выезд всем.... При этом помощник судьи Кассационного суда уехал, сыновья депутатов уехали, чиновникам разрешили учиться за границей и даже проводить там отпуск, чем и пользуются харьковские чиновники.....
и вопрос запрета выезда урегулирован не законом, а постановлением кабмина....
чтобы на эту проблему обратили внимание, прошу подписать петицию https://petition.president.gov.ua/petition/158664

Відповісти
  • Олена
23.09.22 13:54

Не правда, не встигли виїхати "хто хотів", ми отримали справжні документи із ВУЗу тільки на початку вересня, я особисто їздила їх отримувати за довіреністю в іншу країну. Поки отримували Візу, виїзд забронили.

Відповісти
  • Алексей
25.09.22 10:44

Все как всегда - боремся с площадками - весь бизнес страдает . Боремся с липовыми доками - страдают все студенты . 

Відповісти