Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.10.23
23334 43 Друкувати

Комітет Гетманцева погодився скасувати перевірочний мораторій

На розгляд Податкового Комітету ВРУ  надійшов проєкту закону про скасування мораторію на документальні перевірки. Як виявилося, комітетом був підготовлений доопрацьований варіант, який розглядали 13 жовтня.
 
Згідно із проєктом, на проведення планових перевірок мораторій знімається повністю, але  перевірки в так званому спеціальному режимі будуть застосовуватися починаючи з 1 листопада поточного року до кінця 2024 року  з такими особливостями.
 
Крім суб'єктів господарювання, які перевірялися й раніше (діяльність яких пов'язана з підакцизною продукцією, гральним бізнесом, фінансовими/платіжними послугами або які є нерезидентами з відокремленими підрозділами/постійними представництвами в Україні), до плану-графіка планових перевірок (з можливим внесенням змін щомісяця) включатимуться підприємства, які відповідатимуть одному з таких критеріїв:
 
► рівень сплати податку на прибуток на 50% і більше менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;
 
► рівень сплати ПДВ на 50% і більше менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі (цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25% і більше від загальних обсягів постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток не менший, ніж 50% рівня у відповідній галузі);
 
► дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більш ніж у 2 рази;
 
► загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75% або більше суми задекларованого річного доходу, якщо такий дохід становить від 10 млн грн;
 
► заробітна плата нараховується в розмірі, меншому за середній по підприємствах відповідної галузі у відповідному регіоні.
 
Усі рівні сплати податків по галузях публікуються на сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності законом.
 
Мораторій на перевірки платників єдиного податку першої та другої груп скасовується з 1 серпня 2024 року.
 
Чи підпадатимуть платники під ці критерії, податківці визначатимуть на основі показників їх фінансово-господарської діяльності за підсумками 2021 року.
 
Окрім того, мораторій буде продовжено щодо юридичних осіб, які розташовані на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій.

За матеріалами Ніна Южаніна, народний депутат

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Валерий
13.10.23 12:59

Браво! 👍

Відповісти
  • Лариса
14.10.23 11:10

Валерий, дійсно "браво", до плану-графіка планових перевірок (з можливим внесенням змін щомісяця) включатимуться підприємства, які відповідатимуть одному з таких критеріїв.... Раніше писали щонайменше трьом. Всіх, одним словом!

Відповісти
  • Лариса
14.10.23 22:48

Лариса, питання по номеру проекту. Ніде не зазначено в статті(((

Відповісти
  • Юлия
14.10.23 18:31

Лариса, і до війни в спокійних умовах вносили двічі на рік зміни, а зараз вочевидь бізнесу ж легше, то можна щомісяця. Полегшили стан, так би мовити.

Відповісти
  • XXL
13.10.23 13:08

а те шо зараз робиться не тільки в Україні, але у світі.... А те що зараз перед затишшям готуються всі блекаута..... може треба спочатку пережити осінь та зиму!!!!

Відповісти
  • охохо
13.10.23 14:39

XXL, толи будет ,толи нет ,а кушать  треба зараз

Відповісти
  • WWW
13.10.23 13:42

не доведи Господь, але вже й "лякають" третьою світовою війною.... як можна зараз щось таке планувати...?!

Відповісти
  • ТТ
13.10.23 13:23

їм головне добити тих, хто ще дихає.
які порівняння галузевих показників, якщо всі в ...?
уже б просто написали: закриємо усіх. З речами, так би мовити, на вихід...

Відповісти
  • Марина
13.10.23 13:48

"мораторій буде продовжено щодо юридичних осіб, які розташовані на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій",ні ,перевіряйте там в першу чергу!Сюр якийсь,живемо наче в різних світах з гетьманцевим...

Відповісти
  • Бяка
13.10.23 13:48

Чому ВСІХ рівняють під один шаблон, який вони самі собі вигадали?
Різні умови- різні доходи/видатки/податки
А як визначається той самий рівень сплати в галузі?
Порівнювати будуть найвищий? бо про середній  не пишуть
Як можна порівнювати податки навіть у різних  мережах супермаркетів ?

Відповісти
  • Надія
13.10.23 13:56

Бяка, Краще б зарплату українців зрівнювали з зарплатами у ВР та чиновників. То чи ми всі у зоні ризику ( потенційні порушники видуманих їми законів) , чи то вони живуть за наш рахунок як у Монако ( сумлінні платники податків) ?

Відповісти
  • Ольга
13.10.23 14:40

Надія, может просто их разогнать 

Відповісти
  • Надія
14.10.23 10:24

Ольга, З попереднью конфіскацією та примусовими роботами.

Відповісти
  • Наталья
13.10.23 19:56

Ольга, а как их разогнать? Они же зубами вцепились в корыто у власти, воруют, как-будто завтра апокалипсис

Відповісти
  • СержК
13.10.23 13:54

всі ці порівняння процентів - для галочки (точніше - до дупи). хто та як буде витребувати у податківців, на підставі яких даних вони прийшли, тобто чи законний той візит? просто на підставі цієї маляви отримають можливість прийти до кожного першого... розстрільна трійка...

Відповісти
  • Галина
13.10.23 13:58

Гетьманцев та його депутати хочуть знищити малий та середній бізнес в Україні.

Відповісти
  • Оксана
13.10.23 14:44

Галина, https://itd.rada.gov.ua/services/petition/index/?id=11809

Відповісти
  • Оксана
13.10.23 14:36

https://itd.rada.gov.ua/services/petition/index/?id=11809

Відповісти
  • Бусяка
13.10.23 16:01

Оксана, вы верите в петицию? Мы уже такую подписывали, если не ошибаюсь, до войны. Толку нет. Снимут тогда, когда еврокомиссия прижмет...(или кто там нас сейчас проверяет из иностранцев .А до этого -  пустой звук...к сожалению(((

Відповісти
  • Оксана
14.10.23 11:25

Бусяка, вірити чи ні - особиста справа кожного, але нічого не робити і сподіватись на зміни, якось дивно. Все в наших руках)

Відповісти
  • Надія
14.10.23 15:35

Оксана, Напрокат зброю брати, бо як купувати, то грошей немає.

Відповісти
  • Ірина
16.10.23 09:55

Надія, Є така штука як "ленд-ліз". Як що прочитати закон (оригінал): там зброя. Без грошей. Скільки використали, стільки використали, що залишилось- то віддали. Стільки , скільки треба. А те що нам кажуть, то повна брехня. І зброя в США є. В пустелі стоїть. Яка списана з озброєння Америки, тому що є більш нові моделі, але  нам вона  потрібна. Але про це все забули. І на цьому законі не можна нажити... Тому.. Майже кожен тиждень під білим домом стоїть наша діаспора. Нагадує, требує зброю для нашіх хлопців . Хтось про це тут -знає? Мало... 

Відповісти
  • Наталія
16.10.23 11:20

Ірина,диаспора жалуется, что посол Маркарова тормозит этот вопрос, просьба от нее не поднимать вопрос о ленд-лизе, оне ведь там ресторанчик открыла, надо своими делами заниматься    https://www.youtube.com/watch?v=NO-1tfxOosI

Відповісти
  • Ірина
16.10.23 12:24

Наталія, про цю жіночку ( п-ні Маркарову) можна багато що сказати, але нічого гарного((((

Відповісти
  • Оксана
13.10.23 15:07

може хтось знає. а де глянути середні показники по галузі (прибуток, зарплата). цікаво було б себе порівняти і знати - на що орієнтуватись. Буду вдячна за інформацію.

Відповісти
  • Ольга
13.10.23 16:40

Оксана, поки що, мабудь ніде: Усі рівні сплати податків по галузях публікуються на сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності законом.

Відповісти
  • Нина
13.10.23 17:18

з можливим внесенням змін щомісяця
Это так законы  можно писать?З можливим?Стукнула моча в голову,а давайте котого проверим.С 2022 года уже все поменялось ,как можно проверять 2021?Надо принимать новые законы с учетом войны,новый подход к проверкам,сохранить бизнес который еще работает.

Відповісти
  • Лариса
14.10.23 22:45

Нина, так, Ви абсолютно праві! Як можна під час війни давити тих, хто ще дише, тим паче орієнтуватись на карантинний 2021 рік.

Відповісти
  • Брутто
13.10.23 21:13

По цим критеріям майже всі попадають під перевірки. То для чого вони впринципі?

Відповісти
  • Надія
14.10.23 10:36

Документи на розблокування ПН подано , пройшло 6 робочих днів. Ні бе, ні ме. Можна чекати днів 20.
Норма 5 робочих днів  на розгляд ДПС порушується. Гетьманцев відбрехується, що працівники розстрільних комісій перевантажені. А ми наче сидимо бамбук куримо. Як приклад опублікований на 911, підприємство що відправило платіжку з земельним податком  ( 17 млн) у останній день терміну сплати ( збирали по копійці гроші)  за 2 хвилини до кінця операційного дня ( гроші переночували у банку, спосіб заробітку на кредитах типу овернайт) , а банк провів наступним. Так ДПС виставило штраф 10%. Закон порушили. Тепер судяться за ці 2 хвилини. А сама ДПС безкарна за порушення термінів !!! 

Відповісти
  • Бусяка
15.10.23 20:23

Надія, а ви у кабінеті платника у вхідній почті дивилися?бо я так чекала через Медок рішення, або повідомлення та чуть не прогавила срок подання додаткових документів, які вимагала податкова.Повідомлення від податкової прийшло на 5 роб.день, як треба, але у кабінет. 

Відповісти
  • Лариса
14.10.23 11:07

ДУЖЕ ЦІКАВИТЬ:Усі рівні сплати податків по галузях публікуються на сайті ДПС протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності законом. А ЗАРАЗ ЧОГО НЕ ПУБЛІКУЮТЬСЯ? І ДЕ НАЙТИ ЦІ ПОКАЗНИКИ?

Відповісти
  • Дмитрий
14.10.23 15:38

так-то это госизмена и вредительство в чистом виде.. сейчас бы не мешать бизнесу, который как-то выживает, а они нас душат. и, судя по всему, это одобряемо всей верхушкой власти

Відповісти
  • Ната
14.10.23 23:38

Якщо дебіторська заборгованість перевищує кредиторську - то це злочин?

Відповісти
  • СержК
16.10.23 09:52

Ната, вони звикли мислити своїми категоріями - вкрасти можна і треба за 72 години... Те, що у багатьох договорах з мережами супермаркетів закладено зазвичай розрахунки фактично через півроку-рік (по багатьох неїстівних видах товарів) - їх мало турбує... звісно, весь цей час буде дебіторка перевищувати кредиторку, адже, розраховуватись з поставчальниками маємо з отриманих від покупців грошей... а прибуток залишиться..

Відповісти
  • *
16.10.23 10:17

Так, міра непопулярна. Але й без контролю багато то користується, і анархії не можна допускати. Але є "але". Довоєнні критерії відбору та підходи до перевірок не відповідають нинішнім реаліям. Не можна рівняти ситувцію у Львові чи Києві з ситуацією на сході країни. Тому вимоги і підхід мусять бути абсолютно різними.

Відповісти
  • Злий бух 2
16.10.23 10:49

*, а ви оптиміст (ка), вважаєте, що це ще не анархія, коли прем*єр-міністр заявляє про виділені 40 млрд грн на закупівлю дронів, а військові бачать лише дрони від волонтерів? Чи коли ОП збирає журналістів провідних ЗМІ і відкрито забороняє "говорити про корупцію до перемоги"? Чи коли США змушені призначати спеціального "наглядача" за коштами, які виділяються?  
Чи ви вважаєте, що перевірки, які тут обговорюємо, якраз будуть направлені на боротьбу з вище перерахованим?

Відповісти
  • Лариса
16.10.23 10:41

*, а порівняння з показниками по галузі? Як можна порівнювати? Це точно "температура середня по лікарні".

Відповісти
  • Лариса
16.10.23 10:43

Доповню. Раніше треба було відповідати щонайменше 3-м критеріям ризиковості і зміна плаену 2 рази на рік, а зараз відповідність 1-му критерію зі щомісячним переглядом плану.

Відповісти
  • СержК
16.10.23 11:34

підсумовуючи: 1) критерії виписані так, що кожен наступний розширює зону, аж допоки вона не сягне 100% гусаків, які підлягають освіжуванню; 2) норма про щомісячний перегляд плану фактично дорівнює його щоденному перегляду... навіщо взагалі це було вимучувати, витрачаючи гроші платників податків, якщо достатньо просто включити повне відновлення довоєнних норм (незважаючи на реалії)? Але якщо вже так - хоча б поверніть скасовану на період війни відповідальність податківців за нанесені підприємствам збитки! а, це інше?...

Відповісти
  • Светлана
16.10.23 12:58

"Пан Гетманцев погодився", а на мою думку - він та його міністерсво тільки те і робить, щоб мікро та малий бізнес знищити. ФОПи були в окупації, пограбовані, будинки знищені, а до них вже прийшли перевіряючі. Платиш податки, допомагаєш армії, а ці , так звані законотворці, за наші ж сплачені податки і будуть виписувати штрафи. Так, у когось, мабуть, війна і не починалася, краще воювати з тими кого знаєш та своїй території😞

Відповісти
  • Надежда
16.10.23 14:07

Что бы вы суки нажрались уже и повыздыхали

Відповісти
  • Наталія
05.12.23 13:52

одне бажання - повиздихати їм!

Відповісти