Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.01.17
11712 13 Друкувати

У разі сплати податку за працівника виникає ще один оподатковуваний дохід

Фіскали звертають увагу на один з основоположних принципів обкладення податком на доходи: податковий агент (наприклад, роботодавець), який надає дохід фізособі, має утримувати податок за рахунок такого доходу. Тож якщо податковий агент вирішить сплатити податок на доходи за рахунок власних коштів, замість того щоб утримати його з доходу, то відповідна сума коштів (у розмірі неутриманого податку), свою чергою, буде оподатковуваним додатковим благом та має обкладатися податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Лист ДФСУ «Щодо нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб з нарахованого (виплаченого) доходу за рахунок власних коштів» від 28.12.16 р. № 28351/6/99-99-13-02-03-15

За матеріалами Все про бухгалтерський облік

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • koty
12.01.17 08:46

И к выше сказанному, было бы славно, добавить следующее:Дабы избежать недоразумений, необходимо отразить в учете о в отчете, доход с учетом уплаченных налогов.

Відповісти
  • Rina
12.01.17 14:01

koty, в том то и дело, что есть разъяснение дфс что коэффициент для ВЗ не применяется, но у меня теперь ступор с 1-ДФ

Відповісти
  • Еленка
12.01.17 09:27

Если я плачу налоги с р/с в начале месяца, а з/П выплачиваю позже (15,30) из кассы - ко мне эта Инна относится или нет?

Відповісти
  • Еленка
12.01.17 09:28

Инфа

Відповісти
  • не просто бух
12.01.17 09:44

Какое пафосное разъяснение! Покажите на примере как удержать налоги с подарка..."за счет такого дохода"

Відповісти
  • koty
12.01.17 10:55

не просто бух, Предположим:подарок- 1200грн.НДФЛ -за счет преприятия,1200*1,219512(натур.коэф)=1463,42 сумма доп.блага1463,42/100*18=263,42 сумма НДФЛ.В учете 1463,42- начисленное благо.В отчете 1-ДФ: доп.благо - 1463,42, НДФЛ-263,42

Відповісти
  • Rina
12.01.17 11:34

koty, интересует Ваше мнение по поводу удержания военного сбора -имеется ввиду с какой суммы?

Відповісти
  • Бух
12.01.17 09:58

не просто бух, не с подарка удерживаете, а с зарплаты больше на величину налога.

Відповісти
  • koty
12.01.17 11:40

Частное мнение:ВС удерживать нужно, но на рассмотрение администрации пр-тия, если за счет сотрудника, то все остается как указано выше, если за счет пр-тя, то нужно поиграть с коэф.

Відповісти
  • До семи семижды раз
13.01.17 09:07

koty, сколько раз, покажите на примере.

Відповісти
  • флв
12.01.17 14:32

А ПОЧЕМУ кто то решил что работодатель будет ПЛАТИТЬ налоги?. ПРОСТО УВОЛИТ по собственному желанию. Зачем пускать мыльные пузыри и кого то пугать .

Відповісти
  • Феня
13.01.17 09:08

флв, Вы чё, совсем; шо работодатель будет работать?, не смешите козе молоко.

Відповісти
  • LUBAVA
24.01.17 08:57

ПОДСКАЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА! ситуация такова: семейное подворье сдавало продукцию в кооператив, где за них отчитывались по коду 148 три квартала (налоги не взимали). Но в конце года выяснилось, что глава семьи - предприниматель, не ведёт деятельность, а продукция не входит в виды его деятельности. Сумма за девять месяцев около 100 тыс.грн. Чем грозит это ФОПу (ЕСВ, ВЗ, ПДФО), можно ли исправить в 1ДФ без штрафов корректировкой на других членов семьи? ФОП не работал 7 лет!?

Відповісти