Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.03.17
10421 26 Друкувати

Суд може обмежитись усним зауваженням, якщо несвоєчасно повідомили ДФС про прийняття працівників

Якщо сталося так, що Повідомлення до ДФС забули подати, то це краще зробити навіть із запізненням. У такому випадку є шанси, що суд, хоч і визнає порушення, але можна буде уникнути адмінштрафу.

Прикладом такої ситуації з роботодавцем, який не повідомив ДФС про прийнятих працівників, є постанова Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27.01.2017 р. у справі № 182/191/17.

Перевіркою головного управління Державної служби з питань праці в Дніпропетровській області було з’ясовано, що установа у звітності по єдиному внеску відобразила дані про початок трудової діяльності 7 працівників, але відсутнє повідомлення ДФС про прийняття на роботу.

Представник відповідача вину визнав і пояснив, що порушення було допущено через відсутність даних, оскільки раніше питанням повідомлення про працевлаштування до ОДПІ займалася Централізована бухгалтерія установи. Однак згодом вони припинили подавати зазначені данні, про що йому не повідомили. Обіцяв виправитися.

Як наслідок — суд визнав правопорушення, проте, зважаючи на всі обставини справи, особу порушника, яка до адміністративної відповідальності притягається вперше, було звільнено від адміністративної відповідальності, у зв’язку з малозначністю, тож суд обмежився усним зауваженням.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Гоша
01.03.17 08:44

Это все очень благородно со стороны суда. Но все же есть вопрос - зачем уведомлять ДФС о приеме на работу если потом про это они знают с 1ДФ?

Відповісти
  • 0123456
03.03.17 15:25

Гоша, все просто, задним числом теперь не оформишь, особенно это актуально при работе на вредных производствах.

Відповісти
  • Лилия
01.03.17 09:47

Гоша, чтоб был повод оштрафовать

Відповісти
  • Ватсон Гоше (он же Жора)
01.03.17 10:22

Приходит повестка в армию гражданину Х, возрастом лет сорока. Он хочет служить. Идёт к знакомому предпринимателю и предлагает - устрой, мол меня директором на своё предприятие с официальной з.п. стотыщпицот, задним числом. Я год прослужу, а за мною гусударство з.п.сохранит, да и с налогами льготы. Отличный гешефт в начале АТО. Не?

Відповісти
  • Лора
01.03.17 15:42

Ватсон Гоше (он же Жора), а налоги и ЕВС со статыщпицот предприниматель тоже задним числом уплатит и всю отчетность о наличии такого сотрудника с такой ОФИЦИАЛЬНОЙ зарплатой тоже задним числом подаст )

Відповісти
  • Марі
01.03.17 10:49

Ватсон Гоше (он же Жора), Ага, зараз, тримайте кишеню ширше. Компенсація зі збереження середньої ЗП за рахунок підприємця/підприємства.

Відповісти
  • 777
01.03.17 10:28

Как зачем? Лишний повод для штрафа. Кроме 1ДФ раз в квартал, еще и в отчете ЕСВ показываем принятых, уволенных ежемесячно.

Відповісти
  • Лана
01.03.17 10:40

Взагалі то Повідомлення придумав не дурень.Адже якщо брти прийом по звіту по ЄСВ чи 1 ДФ то завжди можна мати не оформлених людей. Прийшли перевіряти - ось працює, звіт подам до 20 слідуючого місяця. А пронесло -ще є місяц. Так що... нема повідомлення на сьогодні - не прийнятий

Відповісти
  • к*
01.03.17 16:32

Лана, да ладно, минимум до 07 числа месяца,выплата зп на 2 половину

Відповісти
  • Ватсон "очень внимательной" Марі
01.03.17 11:19

Цитирую "Отличный гешефт в начале АТО. Не?" (с)...

Відповісти
  • Марі
01.03.17 15:36

Ватсон "очень внимательной" Марі, Гарного дня...

Відповісти
  • АЛЛА
01.03.17 11:24

Кто-нибудь, поделитесь опытом, как подавать уведомление на новом предприятии о принятии директора.

Відповісти
  • Марі
01.03.17 15:26

АЛЛА, Днями подавала у Полтаві.Одним днем Наказ директора "Приступаю до роботи з 00.00.17", і повідомлення пр прийняття за його ж підписом. Намагалися здати з підписом засновника - у ДФС не прийняли. Сказали принести з підписом "сам на себе", так як їхній у базі підписант - директор. Стосовно одного дня говорили, що треба з наступного, але прийняли.

Відповісти
  • Галина
01.03.17 13:50

АЛЛА, сделала приказ о принятии дира и уведомление в опз одной датой, распечатала, отнесла в ДФС в бумажном и эл.виде на флэшке, поставили мне отметку о принятии. Потом уже носила 1-опп, и потом уже получали эл.ключи на директора - так мне сказали будет лучше, чтобы не попасть на штрафы

Відповісти
  • Елена
01.03.17 12:28

Если предприятие новое, то сведения о директоре вносит госрегистратор в реєстр, єто и будет уведомлением.

Відповісти
  • Галина
01.03.17 13:53

Елена, если будете начислять ему зарплату и будет трудовой договор, как без уведомления?

Відповісти
  • Сергей
01.03.17 13:23

Елена, НЕ ПРАВЫ, уведомление вс е равно нужно подавать. ПРОВЕРЕНО!!!

Відповісти
  • Ира
01.03.17 14:51

БУХГАЛТЕРА, подскажите. Случилась такая ситуация. Списали товар на клиента, а он давно ликвидирован. Прошляпили, не проверили перед этим по реестру его. Накладные уже зарегистрированы, деньги от его лица оплачены. Как быть? Уже ничего не исправить?

Відповісти
  • Марі
01.03.17 15:27

Ира, А як він Вам заплатив, якщо ліквідований?

Відповісти
  • Ира
01.03.17 15:21

И если придет проверка и выявит эту "ошибку", какие будут последствия и штрафы?

Відповісти
  • Марі
01.03.17 15:34

Ира, Хочете отримати коректну відповідь - задавайте коректно питання. Коли і як відбулася оплата? Коли і як відбулося списання товару, які документи виписано? Чи є доручення на отримання товару? Коли клієнта ліквідовано?

Відповісти
  • Ира
01.03.17 16:30

Марі, мы списали товар под его имя.

Відповісти
  • Ира
01.03.17 16:29

Марі, Накладные были выписаны 8 и 24 февраля этого года. Из документов выписана расходная накладная. Оплату производим мы, от имени покупателя себе на расчетный счет. Ликвидирован клиент в Мае прошлого года.

Відповісти
  • Марі
02.03.17 08:15

Ира, І "загубіть" його у 1-ДФ, бо по цьому звіту ДФС точно вирахує.

Відповісти
  • Марі
01.03.17 16:58

Ира,А що зі статусом ПДВ? Якщо ніхто не платник, то не думаю, що хтось це перевірятиме. Якщо ви платники і виписали ПН - ну не знімуть же з вас зобов'язання. Краще, мабуть, не чіпати.

Відповісти