Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.03.17
5943 19 Друкувати

Бажаєте агродотацію? Терміново подайте заяву!

висновок документа


Мінфін встановив жорсткий період для реєстрації претендентів на агродотацію

Наказом, що коментується, Мінфін затвердив форму заяви про внесеннясільгосптоваровиробника до реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі — Реєстр). Розглянемо окремі питання її подання.

1. Коли подається заява? У місяці, який передує початку податкового періоду, з якого ви бажаєте отримувати бюджетну дотацію, та протягом 5 календарних днів після закінчення граничного строку подання місячної звітності з ПДВ. Тобто у загальному випадку — з 21-го по 25-те число будь-якого місяця. Такі стислі строки є ініціативою Мінфіну, бо ані ПКУ, ані Закон № 1877* іх не встановлюють.

* Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV.

Якщо є бажання отримувати дотацію починаючи з квітня, то поспішіть подати таку заяву у періодз 21 по 24 березня (оскільки 25.03.2017 р. — вихідний, а перенесення терміну її подання не передбачено).

2. Хто може подавати? Право на отримання дотації мають юрособи та ФОП, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів та які на кінець звітного місяця, за який проводиться дотація, включені до Реєстру.

3. Яку ставити позначку? Позначку «Х» слід вказати навпроти слова «Внесення». У цьому разі сільгосппідприємство знаходиться в статусі претендента на внесення до Реєстру. Заява з позначкою «Перереєстрація» може бути подана тими, кого уже внесено до Реєстру.

4. Який розмір сільгоспчастки? Питома вага вартості сільгосптоварів має становити не менше75 % вартості всіх товарів, поставлених вами протягом попередніх 12 послідовних звітних періодів сукупно. Для новоутвореного сільгосптоваровиробника, зареєстрованого як суб’єкт господарювання менше року, сільгоспчастка розраховується за результатами кожного окремого звітного періоду.

5. Чи включається березень? Якщо отримувати дотації розраховуєте з квітня, то березень є попереднім місяцем, отже включається.

6. Які товари вважаються сільськогосподарськими? Такими є товари, зазначені у групах 1 — 24 УКТ ЗЕД, за умови, що вони вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником, а також продукти їх переробки.

7. Чи враховуються відходи? Так, до сільгосппродукції (товарів) також належать відходи, отримані при виробництві продукції (товарів). Зокрема, органічні добрива (гній, перегній тощо).

8. Як бути з ОЗ? При розрахунку сільгоспчастки до складу основної діяльності сільгосптоваровиробника не включаються операції з постачання основних засобів (ОЗ) за умов:(1) вони перебували у складі ОЗ не менше 12 послідовних звітних періодів сукупно, (2) такі операції не були постійними і не були окремою підприємницькою діяльністю.

На наш погляд, тут доречніше було б сказати про невключення таких операцій до загального обсягу постачання, інакше ця норма взагалі втрачає сенс. Підтвердження думки знаходимо удодатку 9 до декларації з ПДВ з подібною таблицею сільгоспчастки.

9. Як заповнювати розділ 5 заяви? У ньому наводиться перелік дотаційних видів діяльності, які здійснює господарство у відповідності з п. 161.3 ст. 161 Закону № 1877. Тут слід вказувати не тількиназви таких видів діяльності та їх коди згідно з КВЕД, а й відповідні підпункти цього пункту.

Пам’ятайте! Включення до Реєстру це лише перший крок, далі треба буде щомісячно складатидодаток 9 до декларації з ПДВ, за показниками якого й будуть розподілятись суми держдотації.

Інші матеріали із "Податки та бухгалтерський облік", 2017, № 23:

Шпаргалка для заповнення ПН
Резерв сумнівних боргів у податковому обліку — 2017
Уточнюємо податок на нерухоме майно
Індексуємо зарплату за квітень 2017 року
Доходи за 2003 — 2017 рр. виплачено в березні 2017 року: розраховуємо компенсацію

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • с/х
21.03.17 10:29

получишь три копейки, а потом налоговая кру сбу вынесут мозг!

Відповісти
  • Юлия
21.03.17 10:42

А как включить в расчет март, если заявление подается до 25 марта?

Відповісти
  • економіст
21.03.17 11:56

Юлия, За березень буде дотація при здачі деки за березень тобто після 20 квітня і то при умові сплати ПДВ за березень.

Відповісти
  • masha
21.03.17 11:47

Март не включаем, его еще нет. Обратным путем март 2016 года и февраль 2017 года. А про то, что мозг вынесут это истинная правда!!!!! И еще у меня вопрос Счет отдельный не открываем, указываем свой текущий?

Відповісти
  • грустьпечальтоска
21.03.17 15:04

masha, я думала может указывать спецсчет по НДС? Чего ему даром пропадать, а суммы дотации можно легко посмотреть. Для учета удобно.

Відповісти
  • masha
21.03.17 11:51

Когда в НН сельхозпредприятиям ставить 2 после дроби и графу 11 в табличной части НН?

Відповісти
  • Оксана
21.03.17 12:29

masha, я думаю, что со следующего периода после подачи заявы

Відповісти
  • Оксана
21.03.17 11:58

Как рассчитать процент с/г товаров? В разрезе каждого месяца, а потом средний % из этих 12 цифр или "итого" за 12 месяцев и % с/г в этом "итого" за 12 месяцев?

Відповісти
  • Економіст
21.03.17 12:08

Дана програма дотації створена для відводу гніву .адже з відміною спецрежиму ПДВ в аграріїв забрали 26млрд грн. Натомість "напланували "в бюджеті 4 млрд.грн на дотації по корупційних схемах .з котрих 2 млрд -це так звані гроші Януковича по котрих ще не прийнятий закон , Половина дотаційних грошей передбачена для олігархів -пташників. Решта с-г виробників поставлять в довгу чергу (подібно як відшкодування ПДВ)Можливо що і хтось одержить гроші без відкатів ,але чекайте перевірок (контролюючі органи також мають план когось штрафувати чи посадити)

Відповісти
  • бух
21.03.17 15:09

кто может подскажите,что ставить в налоговый кредит ,если есть обязательства по предоплате за свеклу ,а по декларации отрицательное значение тянется с сентября прошлого года.если не будет к оплате ндс дотации не будет? тогда не надо и регистрироваться?если надо разделять налоговый кредит ,то где и как?

Відповісти
  • ***
21.03.17 16:38

Как заполнять объемы реализации с/х продукции в "Заяве на получение бюджетной дотации" : - по аналогии приложения № 9 к сокращенной декларации по НДС ( суммы без НДС) (В это приложение 9 включены включена не только реализация, но и предоплаты за с/х продукцию)или -по аналогии "Розрахунка частки с/г товаровиробника за 2016 р."( реализация по сч.70 без НДС). Если в дальнейшем налоговая будет проверять нас по приложению 9 к декларации по НДС, то напрашивается первый вариант ???Сейчас получили новое обновление по 1 С. Для сельхоз.производителей в номере налоговой накладной нужно ставить через /2 по дотируемым видам с/х деятельности( в шапке новой декларации, которую будем сдавать за март, написано "С/х товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації). Думаю, что заполнять НН с "2" в номере и кодами видов деятельности нужно с марта. Это относится и по формированию налогового кредита по дотируемым видам деятельности (те расходы, которые относятся к дотации в 1 С заносим с выделением "2", спец.режим).Но с этим возникла новая проблема! В связи с заполнением НН с "2" в номере, эти НН попадают теперь в отдельный реестр в регламентированных отчетах ( по аналогии как было до 1.01.17г. : два реестра = две декларации). Спрашивается, как в конце месяца из двух реестров получить ОДНУ ДЕКЛАРАЦИЮ с приложениями ( мы всегда реестр выгружали с 1 С в Медок и там формировали Декларацию на основе реестра) ?????

Відповісти
  • грустьпечальтоска
21.03.17 16:44

нет уплаченного в бюджет НДС нет и дотации.

Відповісти
  • грустьпечальтоска
21.03.17 16:49

вообще с этой дотацией сплошные вопросы, если я не занимаюсь птицеводством, то мне она может и перепадет потом когда-нибудь? И в каком размере? Остаточную скмму поделят на всех зарегистрированных? В итоге, три копейки, а шума на тридцать три рубля

Відповісти
  • бат
22.03.17 08:51

хто підкаже який код укт зед поставити в податковій накладній для цукрових буряків

Відповісти
  • Галина
22.03.17 09:30

Як шкода, що політика уряду України спрямована на великий бізнес.великі агрохолдинги.Але малі с/г господарства,звичайні сільські господарі теж хочуть жити,працювати,вирощувати врожай.Чому б господарю,який виростив і реалізував 2гол.ВРХ протягом року- не зарахувати трудовий стаж.

Відповісти
  • Оля
22.03.17 09:54

"С/х товаровиробник, внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації) -- но налоговые с /2 получится зарегистрировть только с апреля, так как заявления на дотацию принимают только после 20 марта.Получается в апреле надо было нумеровать по-старому. У меня уже нумерация сбилась. Я недотационные зарегистрировала, а дотационным присвоила номера с /2 и сижу выжидаю.

Відповісти
  • Юлія
22.03.17 10:54

Заява через Медок відхиляється, директор у відряджені. В податковій відправляють з кабінета в кабінет.

Відповісти
  • *
23.03.17 07:36

В Медке говорят, что нужно указывать в "Заяве" не ИНН, а код ЗКПО (по структуре документа)."Заява", поданная через Медок, висит второй день со статусом "В дорозі".Принятие этого документа автоматически не происходит. Кто-то в ручном режиме должен его подтверждать ( по аналогии с заключением договора об эл.отчетности). Инспектора на местах кивают на область - замкнутый круг. Куда звонить- не известно ???

Відповісти
  • ****
23.03.17 07:39

Як що платник податку подає «Заяву про внесення с/г товаровиробника до Реєстру отримувача бюджетної дотації» в період з 21 по 25 березня 2017 р. то виникають наступні питання :-коли він повинен в перше поставити позначку (і яку) в шапці декларації в графі 6 «С/г товаровиробник , внесений або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації» : здаючи декларацію за березень (на дату подання декларації нам це буде вже відомо) чи за квітень ?-коли с/г підприємство повинно в перший раз заповнювати додаток 9 до декларації , в т. ч. отремо таблицю 1 та окремо таблицю 2 ( розрахунок питомої ваги с/г товарів): в декларації за березень (дублюючи інформацію про обсяги з поданої «Заяви») чи починаючи з декларації за квітень ?-коли він повинен в податкових накладних починати вказувати в номері через /«2» та заповнювати графу «11» з кодами виду діяльностей, які підпадають під бюджетну дотацію: вже в податкових накладних за березень чи за квітень ?

Відповісти