Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


25.04.17
13943 11 Друкувати

Чи відображає ФОП на загальній системі оподаткування в Книзі обліку доходів та витрат суму акцизного збору з реалізованих в роздрібній торгівлі підакцизних товарів?

Відповідно до п.п. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) акцизний податок - це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУ як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку (п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Підпунктом 177.3.1 п. 177.3 ст. 177 ПКУ визначено, що не включаються до доходу фізичної особи - підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Облік доходів і витрат фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування ведуть у Книзі обліку доходів і витрат (далі – Книга), форма та порядок ведення якої затверджені наказом Міністерства фінансів України 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.09.2016 № 821) (далі – Порядок).

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5 Порядку).

Форма Книги не передбачає відображення фізичною особою – підприємцем доходу, який не включається до загального оподатковуваного доходу такої фізичної особи - підприємця.

Таким чином, суми акцизного податку з реалізованих фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включаються до його доходу та витрат, тому не відображаються в Книзі.

За матеріалами Категорія 104.08 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • Вася
25.04.17 07:42

Таким образом в "Книге доходов/расходов ФОП на ОС" графа 2 = графе 4 = доход (согласно Z-звіту) "минус" акциз (согласно Z-звіту)? Или как то иначе?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вася
25.04.17 07:42

А подскажите в книге КОРО 4=5=сумма по чеку в день, а графа 7 тоже равна 4 и 5 или сумма в день минус акциз?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Натали
25.04.17 10:11

Вася, в книге КУРО как по Z звиту, в книге доходов и затрат доход за минусом акциза

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна
25.04.17 13:36

А как же за 2015-2016 года??? Судимся с налоговой за 2015 год, что АКЦИЗ не ДОХОД. еще проверка за 2016 впереди.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Бухгалтер 2012
25.04.17 21:24

Татьяна, в 2016 году было письмо, что акцизный налог больше не включается в налог, до этого надо было отображать. Ссылки на разъяснения:http://rv.sfs.gov.ua/media-ark/local-news/218181.htmlhttp://kyiv.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/print-66182.htmlЗа 2016 год письмо найти не могу, помню, что осенью разъяснение было

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Шурик
26.04.17 09:32

Экономический торроризм по этому поводу начался тогда, когда вместо простого % с оборота по акцизному товару наподобие хмельного сбора ввели ещё одного монстра НДС-2 - Акцизный налог в этом виде что имеем. Уродов которые такое натворили пожизненно в тюрьму надо отправлять без суда и следствия.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бух
26.04.17 11:14

Ребята помогите, может кто сталкивался с таким. Книга КОРО закончилась 31 января, следующую зарегистрировали поздно 28 февраля. Доход не прячим, акциз показали и НДС со всей продажи за период с 01.02.17 по 27.02.17. Писать в новую книгу и вклеивать Z отчеты за этот период в новой книге или нет. Я понимаю что наверное не стоит. Как быть? Подскажите кто знает.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ира
04.05.17 13:32

Тоесть продали бутылку водки эту суму в книгу не пишу так?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
03.09.17 17:13

3 месяца по заполнению книги обращалась в налоговую,книгу не заполняла,никто ничего не знает.даже на горячу линию.Решила писать в книгу всю выручку за день по отчету,подсчитывала за месяц всего,отдельной строкой в т.ч.АКЦЫЗ потом всего без Акцыза

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Инна
22.01.18 10:28

Учет доходов и расходов физические лица - предприниматели на общей системе налогообложения ведут в Книге учета доходов и расходов (далее - Книга), форма и порядок ведения которой утверждены приказом Министерства финансов Украины 02.10.2015 № 859   === Этим приказом утверждена форма декларации, а не книги. Будьте внимательнее.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна
26.02.18 21:38

Подскажите,а что тогда гр.6 книги доходов и расходов" сумма витрат, пов язаних з придбанням товару" тоже нужно снимать акциз, входящий в стоимость закупки товара.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
7456 10
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд