Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


12.05.17
8098 0 Друкувати

Штрафні санкції за невиправлення помилок в обов’язкових реквізитах ПН

Який механізм застосування штрафів за невиконання вимог щодо виправлення допущених продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної?

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) у разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця.

У разі подання покупцем заяви із скаргою до податкової декларації за звітний податковий період контролюючий орган зобов’язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених п.п. 78.1.9 п. 78.1 ст. 78 ПКУ.

У разі встановлення контролюючим органом, в ході документальної перевірки, проведеної за заявою покупця, помилок допущенних продавцем під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки (п. 1201.3 ст. 1201 ПКУ).

Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 (далі – Порядок № 1204).

Після виявлення помилок обов’язкових реквізитів податкової накладної відповідний структурний підрозділ контролюючого органу, що проводив перевірку складає податкове повідомлення-рішення за формою «ПН» (додаток 14 до Порядку № 1204).

Відповідно до абзацу другого п. 1201.3 ст. 1201 ПКУ у разі невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків - продавцем зазначених в абзаці першому п. 1201.3 ст. 1201 ПКУ помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу у розмірах від 10 до 100 відсотків суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, залежно від кількості днів прострочки невиправлення помилок.

З метою застосування зазначених штрафних санкцій складаються податкові повідомлення-рішення форми «ПС» (додаток 11 до Порядку № 1204).

За матеріалами Категорія 101.27 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
9514 14
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд