Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.06.24
17987 0 Друкувати

За які роки ФОП уже може знищити документи

Автор: Томашпольський Сергій, податковий експерт.

Нас запитують: чи можуть зараз перевіряти ФОП за 2017 рік? За які роки ФОП уже може знищити документи? Зараз усе з’ясуємо.

Базові правила підрахунку строку давності

Узагалі, які періоди мають право перевіряти податківці і за який період вони можуть донарахувати грошові зобов’язання, — визначено в ст. 102 ПКУ. А в ній сказано, що контролюючий орган має право провести перевірку і самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків протягом 1095 днів (2555 днів — щодо трансфертного ціноутворення).

Відлік 1095 днів починається в загальному випадку з дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації

Тут є ще купа різних нюансів — на кшталт відліку строку у разі подання звітності із запізненням, чи якщо подавався уточнюючий розрахунок до декларації / уточнююча декларація, чи якщо звітність взагалі не було подано тощо. Але ми на цьому всьому зупинятися не будемо (всі деталі знайдете у статті «Строки податкової давності та перевірки під час війни» // «Податки & бухоблік», 2023, № 63).

Із нюансів нас буде цікавити лише зупинення перебігу вказаного 1095-денного строку.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам