Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.08.17
8172 26 Друкувати

«Єдине вікно ...» для подання звітності на службі платника

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

 

«Ложкою дьогтю можна зіпсувати бочку меду». Багато хто в дуже болючий спосіб нещодавно ще раз відкрили для себе цю істину. У зв'язку з чим зараз знаходяться «в активному пошуку».

Одна з альтернатив, хоча і з серії «на безриб'ї і ...», - безкоштовне «Єдине вікно подання електронної звітності». Як налаштувати персональні параметри, профіль підприємства, адресу електронної пошти та ЕЦП? Як імпортувати звіти / документи з інших програм? Як створити їх безпосередньо через «Єдине вікно»? Як їх підписати і відправити?

Відповідями на всі ці питання з радістю поділимося (стаття «Єдине вікно ...» для подання звітності на службі платника»).

Була нареченою, а стала дружиною? - Це найпопулярніша причина зміни прізвища, але далеко не єдина. Крім того, змінити можна навіть ім'я або ... по-батькові. Як відобразити таку подію в кадрових і бухгалтерських документах, якщо «переродився» працівник підприємства? (Стаття «Кадрова абетка»: якщо працівник змінив П. І. Б.»).

Викликає щиру зацікавленість ряд «блокувальних» моментів. У нормативці вони не прописані, але «проявилися» на практиці. Крім того, заслуговують на увагу роз'яснення податківців щодо розблокування «зменшуючого» розрахунку коригування. Обговоримо (стаття «Блокувальні цікавинки»: податкова накладна / розрахунок коригування»)!

І знову «змішаним джерелам присвячується» ... Оскільки звітність з рентної плати за воду за I квартал 2017 року треба було заповнювати згідно «нових тенденцій» (в декількох окремих додатках 5), то і помилок вдалося уникнути не всім. Як тепер їх виправити? Допоможемо (стаття «З одного додатка в три, або Уточнення рентної плати за спецводокористування»)!

Обговорення 32-го номера «Бухгалтер 911» оголошується відкритим!

 

 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Плюшкин
08.08.17 07:25

Статья - ураган! :)

Відповісти
  • бух070
08.08.17 08:43

Поделитесь, кто знает! Через Едине вікноможно ЕСВ отправлять?

Відповісти
  • Юра Г.
08.08.17 09:48

бух070, Да!

Відповісти
  • Любовь
08.08.17 10:01

Юра Г., Пыталась сформировать отчет ЕСВ методом копирования с предыдущей отчетности, но не смогла найти в программе как удалить лишние строки. Писала запросы на форуме, пыталась дозвониться в ГФС, безрезультатно. Разрешили пользоваться "Медком" отправила отчет и была безмерно счастлива.

Відповісти
  • Елена Ч
09.08.17 09:29

Любовь, Удалять и добавлять строки нужно нажатием правой клавиши в графе "номер" строки. Я тоже билась два дня пока дошло....

Відповісти
  • Khmarinka
09.08.17 08:28

Любовь, удалять и добавлять строки в "Кабинете" можно нажав правую клавишу (там целове меню всплывает). Я сама чуть не поседела пока нашла.

Відповісти
  • Любовь
09.08.17 09:53

Khmarinka, Правая клавиша не помогла, я пробовала.

Відповісти
  • Епіграф
08.08.17 10:08

Добрий день! Якщо у постачальника-юрособи, який реєструє податкові накладні на послуги/роботи та вказує код послуги, щодо якого відповідного КВЕДу нема (в ЄДР на сайті Мінюсту, та й телефонному режимі підтверджують), то чи можна такі суми ПДВ включати у податковий кредит? чи можливі негативні податкові наслідки? Питання викликане появою статті "Перевіряйте КВЕДи контрагентів. Судова практика" (18.07.2017) https://buhgalter911.com/uk/news/news-1030387.html

Відповісти
  • Редакция
08.08.17 12:10

Епіграф, если операция реальная, то конечно можно. В статье по ссылке, если почитать внимательно решения судов, нельзя сказать, что все упирается именно в отсутствие у исполнителя соответствующего кода. Проблемы были гораздо глубже. Стороны не могли предоставить доказательства реальности операций. Например: Крім того, судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що на підтвердження виконання пункту 4.1 договору №123181 від 02.07.2012 позивачем не подано як до суду першої інстанцій, так і до суду апеляційної інстанції технічного завдання, актів передачі початкового коду та інші ресурси програмного додатку після виконання умов договору, актів передачі технічних засобів спірному контрагенту, звітів з тестування цих програмних модулів, звітів про виконання виправлень виявлених помилок при тестуванні. Також позивачем не надано виставлених рахунків та не продемонстровано для огляду в розробленні програмні модулі, а при неможливості демонстрування розробленого програмного продукту - не надано угод про нерозголошення конфіденційної інформації. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61688260.............. Мы обращались к этой теме в статье журнал Бухгалтер 911 Апрель , 2017/№ 15 «Нетипичный» вид деятельности в налоговой накладной: есть ли риски? И в ней, в частности, отмечали: Для принятия решения о «нереальности» операции налоговики будут учитывать и другие факторы (в частности, наличие материальных, технических возможностей осуществить подобную операцию и пр.).

Відповісти
  • Епіграф
08.08.17 15:52

Редакция, ну так... у тій статті не стільки питання у КВЕДах стояло, як у реальності подій, а відсутність КВЕДа був додатковим на те аргументом. Просто, якщо придбавати у ФОПів товари/послуги, то треба слідкувати за їх КВЕДами. Тому от по цим причинам виникло таке питання: а що ж може бути із-за такої (не)формальності що юрособа вказує певний код послуги у ПН не маючи відповідного КВЕДу?

Відповісти
  • марта
08.08.17 10:20

Добрий день,шановна Редакція.Підкажіть чи потрібно в ПН на продаж автомобіля МАЗ(виробник Білорусь) ставити позначку "імпортний товар",якщо він був придбаний ще у 2009році

Відповісти
  • Редакция
08.08.17 10:54

марта, да."У разі постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка "Х". Графа 3.2 заповнюється на ВСІХ етапах постачання товару";ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ Міністерства фінансів України31 грудня 2015 року N 1307Порядок заповнення податкової накладної

Відповісти
  • Светлана
08.08.17 10:22

Здравствуйте, редакция! Арендодатель (плательщик НДС) выставил нам счет на оплату пени (без НДС) за просрочку уплаты аренды. Подскажите, какие мне сделать проводки для оплаты пени и как это отразить в декларации по НДС и будет ли эта пеня входить в расходы по налогу на прибыль? Должен ли арендодатель регить НН на оплату пени? Спасибо

Відповісти
  • Редакция
08.08.17 11:20

Светлана, арендодатель прав. В данном случае пеня к НДС вообще никакого отношения не имеет (в НДС учете не проходит). В расходы идет. См., в т.ч. проводки в статье Бухгалтер 911 Август, 2015/№ 35 "Договорная ответственность: как учитывать штрафы и пеню?"Но если по налогу на прибыль вы применяете разницы, то есть нюанс со штрафной разницей. См. статьи свежие Бухгалтер 911 Май , 2017/№ 21 «Штрафная» разница: «ложка дегтя» от Министерства финансов; Бухгалтер 911 Апрель , 2017/№ 16«Штрафная» разница для высокодоходников: так ли страшен черт…"

Відповісти
  • Светлана
08.08.17 11:49

Редакция, спасибо., т.е. и регить НН на сумму пени они не должны, правильно?

Відповісти
  • Редакция
08.08.17 11:54

Светлана, не должны. п.188.1 НКУ. ... До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань.

Відповісти
  • Светлана
08.08.17 13:02

Редакция, и еще скажите, кроме счета на оплату пени они нам ничего больше не должны давать (например, акт) после оплаты?

Відповісти
  • Епіграф
08.08.17 10:22

у Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належить резиденту Укр. і знаходяться за її межами у розділі V. Інформаційні відомості у рядку 1.2 "Виручка і інозем. валюті, отримана від експорту товарів/робіт/послуг" слід вказувати з урахуванням (додати) комісії банків-посередників та третіх банків, чи чисту суму що надійшла на валютний розподільчий рахунок (без комісії, не додавати)?

Відповісти
  • Радуга
08.08.17 13:33

В едином окне: нажимаю кнопку Налаштування захисту и мне выскакивает сообщение что объект не поддерживает это свойство. Купила лицензию на сонату для ФОПов.

Відповісти
  • **
08.08.17 13:53

ЄСВ здаю через Електронний кабінет платника. вже три рази, за травень, червень, липень. Перший і останній вдало, швидко поприходили квитанції і №1 і №2. А за липень в них був, якийсь збій, відправляла два рази (мабуть і їм вірус Петя нашкодив), мені ніколи було чекать пройде воно чи ні (відпустка) і віднесла на флешці і податкову. Але потім побачила кучу квитанцій, частина з них була 20-м числом. І написано, прийнято, реєстраційний № такий-то. І в різних квитанціях різні номери. Я так і не зрозуміла, який же в мене звіт прийнявся. Надіюсь, що вони ідентичні, що при перезаписуванні нічого не переплуталось і випадково не нетиснула якусь клавішу.

Відповісти
  • **
08.08.17 13:54

Вибачаюсь, в попередньому коментарі "за червень"

Відповісти
  • Наталья
08.08.17 13:55

Ув.редакция!Впервые в связи с выплатой отпускных сумма начисленного дохода (отпускные и 4 раб.дня)составила менее 3200грн.ЕСВ доначислила,а самому работнику нужно ли доплачивать до мин.зарплаты?

Відповісти
  • Редакция
08.08.17 14:25

Наталья, да нужно если уровень минзарплаты за отработанное время (3200 грн. : число дней в этом месяце по графику работы х количество фактически отработанных дней) окажется выше чем начисленная зп (отпускные не учитываем). Посмотрите примеры 9 и 10 в статье «Трудовая» доплата до минзарплаты в письмах и цифрах» (журнал "Бухгалтер 911", 2017, № 26).

Відповісти
  • Шурик
09.08.17 05:51

"... на службі платника" - когда на службе, то немедленно устраняют все ошибки и неточности. Ещё в ОПЗ посылал письмо с кучей их ошибок, ответ был ясен и понятен - "Сам дурак", чуть другими словами. Переписываться с чиновниками бесполезно, их и люстрировать бесполезно, кастрация разрешающими законами единственное лекарство от этой заразы. Никакая это не служба, это кандалы да ещё прибитые к скале коррупции.

Відповісти
  • Наталья
09.08.17 09:41

Ув.редакция!Спасибо за ответ.В моем случае-3200:21х4=609.52.Столько я и начислила без отпускных и индексации.Получается работнику не надо доплачивать,хотя общая сумма дохода получается меньше 3200?

Відповісти
  • Как
09.08.17 13:43

Уважаемая редакция, подскажите пожалуйста: В декларации за 2016г занизили сумму убытков прошлого периода (2015г.). И в отчете по льготам соответственно занизили. Теперь хотим подать уточненку к декларации. Как быть с отчетом по льготам, он же не уточняется?

Відповісти