Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


03.10.17
7204 7 Друкувати

Чому компенсацію комунальних платежів підприємцеві варто включати в орендну плату

Компенсація орендарем затрат на оплату комунальних платежів (опалення, електроенергія, постачання води, водовідведення) в орендодавця — фізособи-підприємця на загальній системі оподаткування — не доходи від діяльності з надання нерухомого майна в оренду. Тому такі доходи, на думку ДФСУ, озвучену в Індивідуальній податковій консультації від 20.09.2017 р. № 2003/Х/99-99-13-01-02-14/ІПК, потрібно обкладати за правилами, передбаченими в р. IV Податкового кодексу України для звичайних фізосіб. А коли вже так, то податковий агент (юрособа або фізособа-підприємець), який виплачує такі доходи підприємцям на загальній системі, повинен утримати з таких доходів і перерахувати до бюджету податок на доходи й військовий збір.

Утім такий сценарій розвитку подій можна легко оминути. Витрати на оплату споживаних орендарем комунальних послуг достатньо в договорі оренди включити до складу орендної плати. При цьому в договорі оренди треба прописати можливість коригування розміру орендної плати залежно від суми витрат орендаря на оплату спожитих орендодавцем комунальних послуг.

 ІПК ДФСУ від 20.09.2017 р. № 2003/Х/99-99-13-01-02-14 /ІПК

За матеріалами ВоБУ
Теги:
Коментарі
  • Геннадий
03.10.17 07:42

В очередной раз налоговая отметилась полным маразмом.БРАВО! Это сейчас можно ФОПов на общей системе и их арендаторов "хлопать" и "Хлопать". Чувствуется улучшение инвестиционного климата.

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Нина1
03.10.17 09:22

Э, альо, граждане налоговики! "И тут Остапа понесло". Совсем оборзели в порыве награбастать как можно больше. Почему я должна с физ.лица-предпринимателя удерживать налоги. Он сам отчитывается за свои доходы и сам платит налоги. Даже если у него доходы не того вида деятельности, которые в его свидетельстве. Я должна только в ф.1ДФ отразить его доходы по коду 159.

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • nnna-bux
03.10.17 11:23

одно только слово на уме ......но скажу культурно : ИЗВРАЩЕНЦЫ !!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Машуня
03.10.17 12:16

Господи, я уже когда оплачиваю коммуналку бабушке и привожу продукты, невольно думаю, что для нее это доп. благо со всеми вытекающими. Вот уж во-истину: профессия деформирует личность. Надо держаться ))).

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Ю91
03.10.17 13:12

Машуня, треба триматися подалі...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ок
03.10.17 12:21

Машуня, аналогично, оплачивая родителям коммуналку со своей карточки - в голове крутится про доп.благо

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • ЗАРА
03.10.17 13:25

Вот уж воистину бред! С каких пор мы должны платить налоги за ФОПов!А еще фискалы при проверке изымают из НК НН по возмещению коммунальных и эксплуатационных услуг. Ссылаясь на то, что арендодатель не имеет права перепродавать ком. услуги, которые являются услугами монополистов и не подлежат перепродаже.

Відповісти