Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.10.17
37464 37 Друкувати

Уряд схвалив законопроект, що спростить реєстрацію податкових накладних

4 жовтня Уряд схвалив рішення Про внесення зміни до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З липня в Україні функціонує Система моніторингу ризиків з ПДВ, яка дозволяє попереджати махінації з податками і мільярдні втрати для бюджету та не дозволяє недоброчесним платникам отримувати неправомірні податкові кредити.

У вересні цього року проведений аналіз стану зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних показав, що на своєму старті Система моніторингу зупиняла 1,3% ПН/РК від загальної кількості зареєстрованих ПН/РК, наприкінці липня – 0,52%, а у жовтні 2017 даний показник зменшився з моменту старту Системи майже в п’ять разів (до 0,29%).

Як ми бачимо, Система моніторингу ПН/РК поступово зменшує кількість фактів зупинення ПН/РК, що означає позитивну динаміку роботи системи. Тобто, кількість зупинених накладних представників реального сектору економіки постійно зменшується.

Мінфін розробив рішення, що суттєво спрощує процес реєстрації податкових накладних доброчесним платникам, чиї накладні було зупинено.

У чому суть?

Згідно з нормами Податкового кодексу, рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається контролюючим органом (Комісією ДФС) та надсилається платнику податку протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.

Мінфін пропонує рішення, яке дозволить автоматичну реєстрацію зупиненої накладної у випадку, якщо Комісія ДФС не надає відповідь платнику протягом 5 робочих днів. Тобто платники тепер не будуть потерпати у разі порушення контролюючими органами термінів надання відповіді та їх накладні автоматично реєструватимуться у Єдиному реєстрі.

Що це дає?

Дане рішення пропонує ввести чіткий строк (5 днів), відведений для надання рішення ДФС щодо блокування або реєстрації призупиненої податкової накладної платника. У разі, якщо цей термін буде прострочено, податкова накладна буде автоматично зареєстрована. Таким чином, Комісія ДФС буде більш вмотивована швидко приймати відповідні рішення, тому що платник податку не має ставати жертвою недостатньо оперативної роботи контролюючого органу.

Для максимальної ефективності роботи комісії ДФС до неї буде залучено додаткових фахівців, які зможуть оперативно розглядати призупинені накладні.

Міністерство фінансів наполягало на внесенні цього принципового пункту до Закону 1797 (яким передбачено запуск автоматичної системи припинення ризикових накладних) ще під час його розробки у грудні 2016 року, але під час обговорення в парламенті ця норма була виключена з фінальної версії Закону.

Тому, проаналізувавши роботу системи, Мінфін пропонує внести ці зміни задля спрощення процедур для бізнесу.

Тепер справа за Парламентом, до якого буде направлено проект змін на голосування. Розраховуємо на конструктивну співпрацю.

За матеріалами КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
05.10.17 03:49

Прикольно, значит если в комиссии не нашлось смелых подписать на регистрацию фиктивную накладную, достаточно 5 дней не выносить решение - и всё фиктивный кредит зарегистрирован, а ответственных НЕМА.

Відповісти
  • економіст
05.10.17 08:59

Зміни заппропоновані Кабміном погіршать умови з таких причин:1) Це корупційна схема, котра дозволить розблоковувати Пн скрутчиків через не розгляд їх документів протягом 5 днів 2)Сумлінних платників будуть нерозблоковувати ще більше щоб вкластися в 5 денний термін розгляду

Відповісти
  • Sports
05.10.17 15:52

економіст, схемы "скрутчики" як працювали раньше до блокирования НН, так и сейчас працюють. Им сиренево, потому что коррупционный схемы работали и будут работать. А бюджет наполняется за счет реальных покупателей, не получивших свой законный налоговый кредит!

Відповісти
  • Sports
05.10.17 15:49

економіст,

Відповісти
  • Мирра
05.10.17 09:44

"буде залучено додаткових фахівців" - интересно, какого профиля специалистов..))?????

Відповісти
  • Людмила
05.10.17 09:46

Прям сразу легче стало,очень существенные изменения

Відповісти
  • Оля
05.10.17 09:48

Что за бред... Вообще, жили мы без эл. регистраций н/н, блокировок, спокойно и прекрасно...Все отдавали бумажные налоговые вовремя и правили все что нужно было, без всяких корректировок. Вернули бы все назад. Меньше бы и нервов мы тратили... =( Хорошие были времена, как для меня.

Відповісти
  • Новенькая
05.10.17 10:09

Оля,а мне нравится эл. регистрация, но до того как ввели эти лимиты и блокировки.

Відповісти
  • Оля
05.10.17 12:02

Новенькая, ну да, можно и так. Вроде бы и хорошо, но когда у них ложится сервер, какой-то хакер напал на них, или что-то вроде "ПЕТИ" то начинается паника) с налоговыми

Відповісти
  • СержК
05.10.17 09:49

Ну, дали ответ через 5 дней - отказать. Без пояснения причин. И так в 99% случаях, когда комисиия не будет успевать рассмотреть прошение. И кому станет легче. Але швидко й вмотивовано(((

Відповісти
  • Марина
05.10.17 11:25

СержК, да, комиссии наработать для отказа 5 фраз, с ничего не значащим смыслом (т.е. без сути дела) и слать всем, кроме избранных, не рассматривая документы вообще... И 5 дней будет даже много. Очень удобно устроились.

Відповісти
  • Светлана
05.10.17 09:54

А что делать с теми заблокированными накладными которые ждут разблокировки полтора месяца????

Відповісти
  • Марина
05.10.17 13:48

Светлана, у меня июньские суммы еще в воздухе

Відповісти
  • Александра
05.10.17 09:56

Еще одно "покращення" ржуНимагу)))))))))))))))))))

Відповісти
  • Андрій
05.10.17 10:00

Хіба для наших чиновників проблема зробити швидко відмову? Зробили шаблон і тільки міняй назву та код підприємства. Ну а якщо за підприємство хтось подзвонив з вище, то можна і "не встигнути" за 5 днів. Ото покращення.

Відповісти
  • Ганна
05.10.17 10:50

Глядя на все происходящее, остается ТОЛЬКО МОЛИТЬ БОГА за нашу страну и ее народ!!!

Відповісти
  • 123
05.10.17 11:22

Мені теж подабається реєстрація но без тих лімітів,і відмінили б на попередню оплату

Відповісти
  • Старий бух
05.10.17 11:28

Я не розумію, вони ж обіцяли продовження тестового режиму, не трогати сільгоспників іт.д.... Це що - вже не актуально? Чи можливо це з іншої опери?? Хтось щось зрозумів???

Відповісти
  • Алла
05.10.17 12:23

Я в цьому блокуванні не можу з самого початку зрозуміти: куди поділася Презумпція невинуватості? Хіба не можуть юристи підприємств, що постраждали, подати в суд на законодавство?

Відповісти
  • Светлана
05.10.17 12:23

Даже в кацапии не знают что такое налоговая накладная,одни наши всё изгаляются как обобрать нас покрасивше, экспериментаторы хреновы,все ищут способы как бы убить малый и средний бизнес

Відповісти
  • 555
09.10.17 18:25

Светлана, а еще у них практически нет понятия возврата товара между поставщиками, применяется операция "обратная " продажа.

Відповісти
  • Машуня
05.10.17 12:40

Светлана, там есть аналог НН - называется "счет-фактура". Выписывается тоже на предоплату либо отгрузку. И корректировки - как у нас... И может быть выставлен либо в бумажном виде, либо в электронном, причем в электронном виде - только с согласия покупателя )))

Відповісти
  • Кузя
05.10.17 22:56

Машуня, это точно. В тех счётах -фактурах ещё и номера ГТД указывают, по которому растаможен товар по всей цепочке. Хрен редьки не слаще, однако. Пример с кацапией неудачный.

Відповісти
  • Марина.
05.10.17 13:46

Идиоты ((

Відповісти
  • Алла
05.10.17 14:06

Попередники создали ямы, теперешники с ними борются, чтобы самим эти ямы контролировать. Покращення уже сейчас.

Відповісти
  • ***
06.10.17 12:34

Перед папередниками были свідомІти и были ямы: и на дорогах, и в бюджете, и в ГНИ...

Відповісти
  • ***
05.10.17 15:51

Борьбой с налоговыми ямами Украина выкопала себе одну большую яму.

Відповісти
  • лю-лю
05.10.17 16:07

бухгалтера, подскажите, что нужно сделать, чтобы убрать перевыщення: в июле зарегила НН на неплательщика, в августе после сдачи деки клиент созрел и сообщил, что он плательщик НДС. В августе зарегила на него июлем НН как на плательщика и июлем РК на неплательщика, подала уточненку за июль с дод.5, + плательщик и - неплательщик. После этого на сервере был глюк, у меня нарисовался лимит -509 тыс, через некторое время минус ушел и осталось перевыщеняя 167грн. по документу override/08, но дата почему-то 25.09.

Відповісти
  • ИРина
06.10.17 15:31

лю-лю, длелайте корректировку на неплательщика

Відповісти
  • лю-лю
05.10.17 16:12

Созванивалась с налоговой,они ничего состыковать не могут, откуда это перевыщення не понимают, дали на флешку таблицу с налоговыми. Все проверила, все сходится. Посоветовали подать еще одну уточненку, в дод. 1 показать - неплательщика, в дод.5 +неплательщика. Подала - результат не изменился. Что дальше делать они и я не знаем.

Відповісти
  • Ирина
05.10.17 20:49

лю-лю, У меня таже проблема. Инспектор помогла найти сумму и дату ноябрь 2016 года. Я сделала запрос на регистрацию по месяцу. Увидела что сумма по РК. еще не разбиралась с этим

Відповісти
  • Марія
05.10.17 18:39

А як бути підскажіть як,що я відправила документи на початкулипня за червень тобто подала скарги а до сих пір я незнаю їх судьби

Відповісти
  • Оксана
09.10.17 17:31

Марія, В нас теж немає на скаргу ні слуху ні духу . Дзвонила на горячу лінію - сказали , що рішення по скарзі є, але вони того не бачуть. Написала знов листа на ДФС ( Львівську площу), щоб дали що небудь. ГЛУХО!.

Відповісти
  • Ксенія
05.10.17 19:01

Марія, позвоніть на Пульс і подайте скаргу. Подайте запит на обласну податкову . В мене така ж ситуація, тільки в мене на повідомлення не було відповіді. Почала їх трясти і виявилось що документи десь пропали до комісії не дійшли. Сиділи заново клепали.

Відповісти
  • Оксана
09.10.17 17:33

Ксенія, А що таке Пульс? Це та сама гаряча лінія? А який запит на обласну податкову ви писали? Може зразок є?

Відповісти
  • Таки да
06.10.17 08:06

Купи козу - продай козу....

Відповісти
  • Алиса
06.10.17 13:12

Как всегда закулисные игры минфина и дфс,а нам всем пора понять что кормушку по фиктивному ндс никто никуда не отдаст,вот только кто теперь "рулит" непонятно,похоже минфин.

Відповісти