Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


05.10.17
36077 37 Друкувати

Уряд схвалив законопроект, що спростить реєстрацію податкових накладних

4 жовтня Уряд схвалив рішення Про внесення зміни до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З липня в Україні функціонує Система моніторингу ризиків з ПДВ, яка дозволяє попереджати махінації з податками і мільярдні втрати для бюджету та не дозволяє недоброчесним платникам отримувати неправомірні податкові кредити.

У вересні цього року проведений аналіз стану зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних показав, що на своєму старті Система моніторингу зупиняла 1,3% ПН/РК від загальної кількості зареєстрованих ПН/РК, наприкінці липня – 0,52%, а у жовтні 2017 даний показник зменшився з моменту старту Системи майже в п’ять разів (до 0,29%).

Як ми бачимо, Система моніторингу ПН/РК поступово зменшує кількість фактів зупинення ПН/РК, що означає позитивну динаміку роботи системи. Тобто, кількість зупинених накладних представників реального сектору економіки постійно зменшується.

Мінфін розробив рішення, що суттєво спрощує процес реєстрації податкових накладних доброчесним платникам, чиї накладні було зупинено.

У чому суть?

Згідно з нормами Податкового кодексу, рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається контролюючим органом (Комісією ДФС) та надсилається платнику податку протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.

Мінфін пропонує рішення, яке дозволить автоматичну реєстрацію зупиненої накладної у випадку, якщо Комісія ДФС не надає відповідь платнику протягом 5 робочих днів. Тобто платники тепер не будуть потерпати у разі порушення контролюючими органами термінів надання відповіді та їх накладні автоматично реєструватимуться у Єдиному реєстрі.

Що це дає?

Дане рішення пропонує ввести чіткий строк (5 днів), відведений для надання рішення ДФС щодо блокування або реєстрації призупиненої податкової накладної платника. У разі, якщо цей термін буде прострочено, податкова накладна буде автоматично зареєстрована. Таким чином, Комісія ДФС буде більш вмотивована швидко приймати відповідні рішення, тому що платник податку не має ставати жертвою недостатньо оперативної роботи контролюючого органу.

Для максимальної ефективності роботи комісії ДФС до неї буде залучено додаткових фахівців, які зможуть оперативно розглядати призупинені накладні.

Міністерство фінансів наполягало на внесенні цього принципового пункту до Закону 1797 (яким передбачено запуск автоматичної системи припинення ризикових накладних) ще під час його розробки у грудні 2016 року, але під час обговорення в парламенті ця норма була виключена з фінальної версії Закону.

Тому, проаналізувавши роботу системи, Мінфін пропонує внести ці зміни задля спрощення процедур для бізнесу.

Тепер справа за Парламентом, до якого буде направлено проект змін на голосування. Розраховуємо на конструктивну співпрацю.

За матеріалами КМУ
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Юра Г.
05.10.17 03:49

Прикольно, значит если в комиссии не нашлось смелых подписать на регистрацию фиктивную накладную, достаточно 5 дней не выносить решение - и всё фиктивный кредит зарегистрирован, а ответственных НЕМА.

Відповісти
    Оцінити
  • 113
  • 2
  • економіст
05.10.17 08:59

Зміни заппропоновані Кабміном погіршать умови з таких причин:1) Це корупційна схема, котра дозволить розблоковувати Пн скрутчиків через не розгляд їх документів протягом 5 днів 2)Сумлінних платників будуть нерозблоковувати ще більше щоб вкластися в 5 денний термін розгляду

Відповісти
    Оцінити
  • 38
  • 4
  • Sports
05.10.17 15:52

економіст, схемы "скрутчики" як працювали раньше до блокирования НН, так и сейчас працюють. Им сиренево, потому что коррупционный схемы работали и будут работать. А бюджет наполняется за счет реальных покупателей, не получивших свой законный налоговый кредит!

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 1
  • Sports
05.10.17 15:49

економіст,

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мирра
05.10.17 09:44

"буде залучено додаткових фахівців" - интересно, какого профиля специалистов..))?????

Відповісти
    Оцінити
  • 31
  • 0
  • Людмила
05.10.17 09:46

Прям сразу легче стало,очень существенные изменения

Відповісти
    Оцінити
  • 32
  • 0
  • Оля
05.10.17 09:48

Что за бред... Вообще, жили мы без эл. регистраций н/н, блокировок, спокойно и прекрасно...Все отдавали бумажные налоговые вовремя и правили все что нужно было, без всяких корректировок. Вернули бы все назад. Меньше бы и нервов мы тратили... =( Хорошие были времена, как для меня.

Відповісти
    Оцінити
  • 63
  • 6
  • Новенькая
05.10.17 10:09

Оля,а мне нравится эл. регистрация, но до того как ввели эти лимиты и блокировки.

Відповісти
    Оцінити
  • 68
  • 3
  • Оля
05.10.17 12:02

Новенькая, ну да, можно и так. Вроде бы и хорошо, но когда у них ложится сервер, какой-то хакер напал на них, или что-то вроде "ПЕТИ" то начинается паника) с налоговыми

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • СержК
05.10.17 09:49

Ну, дали ответ через 5 дней - отказать. Без пояснения причин. И так в 99% случаях, когда комисиия не будет успевать рассмотреть прошение. И кому станет легче. Але швидко й вмотивовано(((

Відповісти
    Оцінити
  • 69
  • 0
  • Марина
05.10.17 11:25

СержК, да, комиссии наработать для отказа 5 фраз, с ничего не значащим смыслом (т.е. без сути дела) и слать всем, кроме избранных, не рассматривая документы вообще... И 5 дней будет даже много. Очень удобно устроились.

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 0
  • Светлана
05.10.17 09:54

А что делать с теми заблокированными накладными которые ждут разблокировки полтора месяца????

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Марина
05.10.17 13:48

Светлана, у меня июньские суммы еще в воздухе

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Александра
05.10.17 09:56

Еще одно "покращення" ржуНимагу)))))))))))))))))))

Відповісти
    Оцінити
  • 30
  • 0
  • Андрій
05.10.17 10:00

Хіба для наших чиновників проблема зробити швидко відмову? Зробили шаблон і тільки міняй назву та код підприємства. Ну а якщо за підприємство хтось подзвонив з вище, то можна і "не встигнути" за 5 днів. Ото покращення.

Відповісти
    Оцінити
  • 32
  • 0
  • Ганна
05.10.17 10:50

Глядя на все происходящее, остается ТОЛЬКО МОЛИТЬ БОГА за нашу страну и ее народ!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 42
  • 1
  • 123
05.10.17 11:22

Мені теж подабається реєстрація но без тих лімітів,і відмінили б на попередню оплату

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 1
  • Старий бух
05.10.17 11:28

Я не розумію, вони ж обіцяли продовження тестового режиму, не трогати сільгоспників іт.д.... Це що - вже не актуально? Чи можливо це з іншої опери?? Хтось щось зрозумів???

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Алла
05.10.17 12:23

Я в цьому блокуванні не можу з самого початку зрозуміти: куди поділася Презумпція невинуватості? Хіба не можуть юристи підприємств, що постраждали, подати в суд на законодавство?

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Светлана
05.10.17 12:23

Даже в кацапии не знают что такое налоговая накладная,одни наши всё изгаляются как обобрать нас покрасивше, экспериментаторы хреновы,все ищут способы как бы убить малый и средний бизнес

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 4
  • 555
09.10.17 18:25

Светлана, а еще у них практически нет понятия возврата товара между поставщиками, применяется операция "обратная " продажа.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Машуня
05.10.17 12:40

Светлана, там есть аналог НН - называется "счет-фактура". Выписывается тоже на предоплату либо отгрузку. И корректировки - как у нас... И может быть выставлен либо в бумажном виде, либо в электронном, причем в электронном виде - только с согласия покупателя )))

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 2
  • Кузя
05.10.17 22:56

Машуня, это точно. В тех счётах -фактурах ещё и номера ГТД указывают, по которому растаможен товар по всей цепочке. Хрен редьки не слаще, однако. Пример с кацапией неудачный.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Марина.
05.10.17 13:46

Идиоты ((

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Алла
05.10.17 14:06

Попередники создали ямы, теперешники с ними борются, чтобы самим эти ямы контролировать. Покращення уже сейчас.

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 1
  • ***
06.10.17 12:34

Перед папередниками были свідомІти и были ямы: и на дорогах, и в бюджете, и в ГНИ...

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • ***
05.10.17 15:51

Борьбой с налоговыми ямами Украина выкопала себе одну большую яму.

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • лю-лю
05.10.17 16:07

бухгалтера, подскажите, что нужно сделать, чтобы убрать перевыщення: в июле зарегила НН на неплательщика, в августе после сдачи деки клиент созрел и сообщил, что он плательщик НДС. В августе зарегила на него июлем НН как на плательщика и июлем РК на неплательщика, подала уточненку за июль с дод.5, + плательщик и - неплательщик. После этого на сервере был глюк, у меня нарисовался лимит -509 тыс, через некторое время минус ушел и осталось перевыщеняя 167грн. по документу override/08, но дата почему-то 25.09.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ИРина
06.10.17 15:31

лю-лю, длелайте корректировку на неплательщика

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • лю-лю
05.10.17 16:12

Созванивалась с налоговой,они ничего состыковать не могут, откуда это перевыщення не понимают, дали на флешку таблицу с налоговыми. Все проверила, все сходится. Посоветовали подать еще одну уточненку, в дод. 1 показать - неплательщика, в дод.5 +неплательщика. Подала - результат не изменился. Что дальше делать они и я не знаем.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
05.10.17 20:49

лю-лю, У меня таже проблема. Инспектор помогла найти сумму и дату ноябрь 2016 года. Я сделала запрос на регистрацию по месяцу. Увидела что сумма по РК. еще не разбиралась с этим

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марія
05.10.17 18:39

А як бути підскажіть як,що я відправила документи на початкулипня за червень тобто подала скарги а до сих пір я незнаю їх судьби

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Оксана
09.10.17 17:31

Марія, В нас теж немає на скаргу ні слуху ні духу . Дзвонила на горячу лінію - сказали , що рішення по скарзі є, але вони того не бачуть. Написала знов листа на ДФС ( Львівську площу), щоб дали що небудь. ГЛУХО!.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ксенія
05.10.17 19:01

Марія, позвоніть на Пульс і подайте скаргу. Подайте запит на обласну податкову . В мене така ж ситуація, тільки в мене на повідомлення не було відповіді. Почала їх трясти і виявилось що документи десь пропали до комісії не дійшли. Сиділи заново клепали.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Оксана
09.10.17 17:33

Ксенія, А що таке Пульс? Це та сама гаряча лінія? А який запит на обласну податкову ви писали? Може зразок є?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Таки да
06.10.17 08:06

Купи козу - продай козу....

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Алиса
06.10.17 13:12

Как всегда закулисные игры минфина и дфс,а нам всем пора понять что кормушку по фиктивному ндс никто никуда не отдаст,вот только кто теперь "рулит" непонятно,похоже минфин.

Відповісти