Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.10.17
5566 0 Друкувати

Чи можна складати зведені податкові накладні у разі здійснення роздрібних продажів кінцевим споживачам?

Підприємство реалізує товари кінцевим споживачам. За загальним правилом, податкові накладні (далі − ПН) складають на кожну поставку (повну або часткову) за датою першої події − відвантаження або одержання передоплати. Але за певних умов допускається складання так званих зведених ПН. Чи можна у разі здійснення роздрібних продажів кінцевим споживачам складати зведені ПН?

Можливість складання зведених податкових накладних прописана в п. 201.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), хоча раніше вона була передбачена лише підзаконними порядками їх заповнення. Отже, зведені ПН можна складати у разі здійснення поставок, які мають безперервний/ритмічний характер. Їхня суть полягає в тому, щоб дати платникові можливість складати ПН не на кожне окреме відвантаження (особливо якщо їх протягом місяця багато), а на їх сукупність.

Раніше податкова служба надала розгорнуте роз’яснення щодо порядку складання таких зведених ПН в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДПСУ від 21.12.2012 р. № 1177. Але, на жаль, питання щодо застосування таких ПН виникають і досі.

Отже, чи можливо складати зведені ПН у випадку поставки товарів кінцевим споживачам? Щоб дати відповідь, потрібно зрозуміти, чи можна вважати такі поставки безперервними/систематичними. Податкова служба вважає, що поставки набувають ритмічного характеру в тому випадку, якщо здійснюються на користь одного покупця двічі й більше разів на місяць (лист ДФСУ від 07.08.2015 р. № 29163/7/99-99-19-03-02-17). Оскільки сьогодні під час роздрібних продажів здійснюється ідентифікація покупців (зокрема, за допомогою дисконтних карт), довести ритмічність продажів на їхню користь можна.

Інша річ, що питання ставилося щодо можливості об’єднання всіх таких продажів кінцевим покупцям зі складанням наприкінці місяця зведеної ПН. Вигоди від такого маневру зрозумілі − реєстраційна сума постачальника в такому випадку зменшується наприкінці місяця, а не за підсумками кожного дня.

З огляду на це податкова служба зробила передбачуваний висновок. На її думку, такі продажі не можна вважати безперервними/ритмічними, а тому й поєднувати їх у зведені ПН наприкінці місяця не слід (лист ДФСУ від 11.09.2017 р. № 1895/6/99-99-15-03-02-15/ІПК). Постачальник у такому випадку може складати ПН за підсумками дня на підставі Z-звітів РРО. Звичайно, такий підхід фіскальний, але сперечатися з ним досить складно.

За матеріалами DeVisu.ua
Рубрика:
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28161 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд