Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


31.10.17
6111 4 Друкувати

Про відпустку за сімейними обставинами. Чи потрібно чітко зазначати причину?

Чи потрібно для отримання відпустки без збереження зарплати за сiмейних обставин чiтко зазначити, якi саме конкретні сiмейнi обставини (наприклад ремонт у квартирi) виникли?

Статтею 25 Закону «Про відпустки» перелiчено обставини, за яких працiвниковi обов'язково на його бажання надається вiдпустка без збереження зарплати.

За статтею 26 Закону за сімейних обставин та з інших причин працiвниковi також може надаватися відпустка без збереження зарплати на термін, обумовлений угодою мiж працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не бiльш як 15 календарних днiв на рiк.

Отже,вiдпустки без збереження заробiтної плати можна умовно роздiлити на два види:

— такi, що надаються працiвникам унаслiдок суб’єктивного права, яке вони мають за законом, при цьому перелiк обставин, за яких такi вiдпустки обов'язково надаються, є вичерпним;

— такi, що надаються за погодженням сторiн, можливiсть надання та тривалiсть яких визначається за погодженням сторiн, при цьому законодавством iмперативно їхня тривалiсть обмежена 15 календарними днями на рiк.

Для одержання вiдпустки за ст. 26 Закону працiвник у заявi на iм’я роботодавця про надання такої вiдпустки має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi. Перелiк цих причин законодавством не встановлений, оскiльки їхня важливiсть залежить вiд конкретних обставин, що можуть скластися в життi того чи iншого працiвника. А отже,рiшення надавати чи не надавати працiвниковi з тiєї чи iншої причини таку вiдпустку належить до компетенцiї роботодавця.

«Праця i зарплата» № 21 (1033)

За матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області
Теги:
Коментарі
  • Ирина
31.10.17 09:50

Вас спросили, нужно ли указывать конкретные обстоятельства или просто "по семейным...", а не к чьей компетенции относится "решение предоставлять или не предоставлять работнику ... такой отпуск". Ничего не меняется... Похоже, вопросов не читаем, а просто публикуем то, что запланировали. А если приблизительно совпало - чтож, читателю повезло...

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 0
  • вик
31.10.17 15:11

Ирина, ответили - нужно: "Для одержання вiдпустки за ст. 26 Закону працiвник у заявi .... має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi"....... только чем обоснована необходимость расшифровки- не сказали. разве что дирику надо, + если с ним общение только в письменной форме :) на практике ведь с дириком сначала договариваются, а потом заяву пишут. вопрос - договориться

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • !
01.11.17 09:35

Жена захотела

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • АЯ
01.11.17 13:51

СТАТТЯ 25. ВІДПУСТКА БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, ЩО НАДАЄТЬСЯ ПРАЦІВНИКОВІ В ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУВідпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку: 1) матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно; 2) чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, - тривалістю до 14 календарних днів; 3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку; 4) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 14 календарних днів щорічно; 5) особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно; 6) пенсіонерам за віком та інвалідам III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно; 7) інвалідам I та II груп - тривалістю до 60 календарних днів щорічно; 8) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів; 9) працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; 10) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів; 11) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку; 12) працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад; 13) працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, - тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад; 14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи; 15) ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно; 16) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи; 17) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, - тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини. Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, протягом четвертого року навчання надається за їх бажанням один вільний від роботи день на тиждень без збереження заробітної плати.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27731 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд