Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


29.11.17
5681 2 Друкувати

Чи може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що відповідно до п.п. 298.1.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Отже, фізична особа – підприємець (далі – ФОП), яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування), не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році. 

Разом з тим, ФОП може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст. 291 ПКУ. Так, для того, щоб ФОП з 01.01.2018 р. застосовувала спрощену систему оподаткування, такій фізичній особі необхідно подати заяву на застосування спрощеної сиcтеми оподаткування до 15 грудня 2017 року.

За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Буржуй
29.11.17 08:18

Типичный пример вольной трактовки НКУ и словоблудия ГФС. То же самое и в ЗIР. В статье ведь четко-ПЕРЕХОД на ЕН 1 раз в течение календарного года. ВСЕ!. О ВОЗВРАЩЕНИИ ни слова! Если я стал плательщиком ЕН 1 февраля, потом ушел ,а потом хочу быть единщиком с 1 сентября, тогда да, это уже 2 раз. Но если я был на ЕН и в 2016 и начале 2017, ушел потом на общую и с 01 .09.2017 хочу быть на ЕН, в чем проблема? В этом календарном году я ПЕРЕХОЖУ 1-й раз.! Вообщем государству не надо почти 1400 грн. ЕСВ и ЕН в месяц. Идиоты. Пусть переходят хоть 5 раз на год, кому это мешает?

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 1
  • Ната*
29.11.17 10:35

Согласна на 100%

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27412 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд