Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.11.17
26581 26 Друкувати

Чи достатньо зареєстрованої податкової накладної для визнання податкового кредиту

З 1 липня 2017 року набрали чинності зміни, унесені до п. 201.10 ПКУ, відповідно до яких: податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 у ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Тобто цими змінами визначено єдину формальну підставу для формування платником ПДВ — покупцем податкового кредиту — факт реєстрації продавцем податкової накладної в ЄРПН.

Утім податківців непокоїть, що покупцем може формуватися сума податкового кредиту за зареєстрованою податковою накладною в ЄРПН при взаємовідносинах із постачальником:

  • від імені та без відома якого під час неправомірного використання його засобів електронного цифрового підпису (особистого ключа);
  • керівника та/або засновника якого визнано судом винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 205 Кримінального кодексу України;
  • який має одну або декілька ознак фіктивності (фіктивної діяльності), визначених у ст. 551 Господарського кодексу України;
  • за нереальними операціями з придбання товарів/послуг.

Тому в листі ДФСУ від 10.10.2017 р. № 3447/4/99-99-14-02-02-13 податківці звернулися до Мінфіну з проханням роз’яснити, як реагувати на факти визначення сум податкового кредиту за вказаних вище обставин.

У відповідь на це звернення Мінфін у листі від 08.11.2017 р. № 11310-09-10/30469 зробив такі зауваження:

  • норми п. 201.10 ПКУ з урахуванням змін, унесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII (далі — Закон № 1797), не змінюють загальні правила формування податкового кредиту;
  • блокувальний механізм дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків та зупиняти її реєстрацію в ЄРПН іще на стадії реєстрації. До того ж нині Мінфіном підготовлено зміни до блокувальних критеріїв, відповідно до яких у разі наявності податкової інформації, що свідчитиме про ризиковість операції, комісія ДФС матиме право прийняти рішення про неврахування інформації про зазначену операцію, яка надаватиметься платником. І навіть якщо інформація, надана платником, буде врахована автоматично, то після прийняття Комісією ДФС рішення про неврахування інформації така інформація згідно з додатком до Критеріїв не підлягатиме врахуванню;
  • Податковий кодекс не визначає поняття «реальності» проведення операції.

Таким чином, Мінфін визнає, що до податкових накладних, які пройшли розблокувальну процедуру, більше претензій бути не повинно. Адже вони вже пройшли відповідну перевірку комісією ДФС. Тож, абсурдно припускати, що за такими податковими накладними може бути визнаний фіктивний податковий кредит.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • с/х
29.11.17 08:29

все может быть. и даже зарегистрированная накладная может быть потом "неучтена"

Відповісти
  • резидент
29.11.17 09:37

с/х, каким образом? Думаю тут разные вещи - неучтена может быть Таблица, а если НН прошла регистрацию, то ее уже разрегистрировать нельзя.

Відповісти
  • с/х
29.11.17 10:28

резидент, последний абзац письма - Разом з цим повідомляємо, що Кодекс не визначає поняття "реальності" проведення операції.Проте згідно з пунктом 73.5 статті 73 Кодексу з метою отримання податкової інформації контролюючі органи мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1232 "Про затвердження Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок".Предполагаю что все будет как обычно - сверка- фиктивность, нереальность и т.п. , исключение из кредита путем ручной корректировки в система. Идти в суд? мало того что нам вручную скосят кредит так и еще кучу бабла надо будет чтоб отстоять в суде - сбор, пошлина, адвокат, плюс что они там ввели в новых кодексах.

Відповісти
  • резидент
29.11.17 11:13

с/х, ну и где здесь про то, что НН вытащат из ЕРНН??? То, что НК снимут - это понятно, но вытащить из ЕРНН... это вряд ли

Відповісти
  • бурундук
29.11.17 11:22

резидент, если у вас ее снимут, то сознание что она есть в реестре-это малое утешение.

Відповісти
  • резидент
29.11.17 12:19

бурундук, лимит останется. в качестве утешения (

Відповісти
  • Умка
29.11.17 08:44

ко мне пришла зарег.НН но с ошибкой в коде, поставщик отправил РК, которій благополучно заблокировали, НО исходя из єтой статьи: я могу не волноваться за кредит!?!? НН же уже ЗАГЕРИСТРИРОВАНА, я правильно поняла?

Відповісти
  • галина
29.11.17 11:35

Умка, если вы про код укт зед то в НКУ написано, что ошибка у УКТ ЗЕД не дает право на НК, именно для УКТ ЗЕД есть такая оговорка

Відповісти
  • Умка
29.11.17 16:55

галина, "Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.{Абзац пункту 201.10 статті 201 в редакції Закону № 1797-VIII від 21.12.2016}", если читать "досконально" закон то ошибка в коде УКТ ЗЕД: "може бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді", но если НН зарегистр.?.... это - я сама себя уговариваю...

Відповісти
  • Леона
29.11.17 09:55

Умка, хочеться так думать, но п.201.1 НКУ никто не отменял (обязательные реквизиты НН). ГНИ будет на них ссылаться.

Відповісти
  • Шурик
29.11.17 11:26

Леона, НКУ ещё как отменяют. Глупость вроде - книга ФОП на общей системе, её вообще перестали печатать а втюхивают другую, в налоговой регистрируют книги которые вообще не то и не так и какие по-их-инструкции вообще не надо регить. Не по НДС, а абсолютно везде и все нарушают ПКУ. И прикол что ссылаются на законы, а в кодексе всё чётко на сайте ВР - разные, в разных статьях кодекса. Правители пилюют не то что на Конституцию с Законами а ваще на всё и вся, нас в первую очередь!!! Нам же остаётся плыть на этой речке фикалий, берега ведь нет. Что фикальный сервиз на блюдечко заказывает то и ложить приходится.

Відповісти
  • НеУмка
29.11.17 09:38

Умка, Вы все правильно поняли. В суде у Вас все шансы отстоять налоговый кредит.

Відповісти
  • Тата
29.11.17 10:28

А если НН за 09.2016 зарегистрирована , а в 11,2017 налоговая признает операцию не реальной и требует возврата НК. Кто прав ???

Відповісти
  • бурундук
29.11.17 11:23

Тата, у кого "рука волохатее", тот и прав

Відповісти
  • Умка
29.11.17 11:21

Тата, только суд решит, кто прав; у меня договор с юр.фирмой для таких дел - пока еще не проигрывали, рекомендую и желаю всем иметь: грамотного буха для сбора и правильного оформления ПОЛНОГО комплекта доков и опытного юриста для отстаивания твоих интересов в судах и тогда есть хороший шанс утереть нос "грамотеям" из налоговой, которые как хотят так и трактуют законы

Відповісти
  • Долина
29.11.17 10:31

у мене ситуація схожа. ПН зареєстровано, тепер РК на помилку в номенклатурі ДФС відхиляє. Вже кілька разів пробувала зареєструвати. Що робити?

Відповісти
  • Умка
29.11.17 11:14

я строительно предприятие-конечный потребитель (отгружаю только услуги) и если мне приходит кирпич красный с кодом кирпича силикатного - то мне: 1. все равно это кирпич, 2. у меня нет еще одной штатной ед.для "на порыться в кодах" и отслеживать их правильность, 3. даже если код будет для товара типа "резина автомобильная" или "рыба речная" - мне все-равно, т.к. по договору, счету, накладной расходной и НН по графе 2 у меня проходит кирпич красный!!! и РК к НН можно не париться

Відповісти
  • Нива
29.11.17 12:59

Умка, Почитайте решение суда и решите париться вам или нет http://reyestr.court.gov.ua/Review/69588288

Відповісти
  • Леона
29.11.17 11:20

Умка, если дело только в отличии кирпича красного и силикатного, то думаю, при определенных обстоятельствах))) я бы тоже не парилась. Но если вместо УКТВЭД кирпича указан УКТВЭД слона))), то думаю надо попариться)))

Відповісти
  • Умка
29.11.17 11:30

Леона, а это очень трудоемкий и тупой процесс

Відповісти
  • Умка
29.11.17 11:29

Леона, код слона я не знаю :), да и код кирпича тоже в голове как-то не отложился :(... (у меня в 1-й накладной может быть по 300-500 позиций строй.мат.), но увы, мой поставщик сейчас "парится" с РК уже неделю - и не может его зарегить... - что-же мне кредит отсторнировать и не брать его в учет - для этого у меня должна быть как минимум бух.справка, где будет отражен анализ кодов по НН и сравнительная их таблица

Відповісти
  • Леона
29.11.17 11:38

Умка, думаю, если в НН позиций много и РК у поставщика будет "0", то я бы взяла эту НН в НК в надежде, что ГНИ не заметит. Но лучше, если конечно позволяет итоговый НДС за месяц, перенести эту НН в период регистрации РК.

Відповісти
  • Шурик
29.11.17 11:16

Достаточное основание -"налоговиков беспокоит, что покупателем может формироваться сумма налогового кредита". Остальное просто лишнее. Имеешь бабки, плати откат, вот вся сущность НДС.

Відповісти
  • ta
29.11.17 14:38

"налоговиков беспокоит, что покупателем может формироваться сумма налогового кредита" - мне тоже очень понравилось.

Відповісти
  • Налоговый адвокат Андрей Тамошюнас
29.11.17 23:48

по зарегистрированным после о1.07.2017г. НН органы ГФС уже начали направлять запросы о "нереальности" операций!

Відповісти
  • злойбух
30.11.17 02:02

НЕНАВИЖУ ВАШИ "ПОКРАЩЕННЯ" Отправила покупателю минусовку РК по возврату товара. Заблокировали. Вопрос- кому? Звоню в налоговую - не знают.

Відповісти