Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


05.12.17
6862 8 Друкувати

Постачальник не має права зменшити податкові зобов’язання з ПДВ на підставі зареєстрованого РК, в якому допущено помилку в даті складання

Чи має право постачальник (продавець) зменшити податкові зобов’язання з ПДВ на підставі зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування (далі – ЄРПН), в якому допущено помилку в даті складання та/або в порядковому номері?

Відповідно до п. 201.10 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі – ПКУ) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну (далі — ПН), зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Реквізити податкової накладної, зазначені у п. 201.1 ПКУ є обов’язковими реквізитами, до яких, зокрема, належить порядковий номер ПН та дата складання ПН.

Пунктом 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіна від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), передбачено, що у першій частині порядкового номера ПН зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником ПН протягом певного періоду.

При цьому порушення послідовності присвоєння номерів ПН протягом певного періоду (доби) не є порушенням порядку заповнення ПН. У разі, якщо платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше ПН з однаковим номером, друга та наступні ПН з таким номером не можуть бути зареєстровані в ЄРПН.

Відповідно до п. 21 Порядку № 1307 не допускається виправлення даних щодо дати складання ПН та її порядкового номера.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для ПН, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

Згідно з п. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ПКУ.

Отже розрахунок коригування складений з помилкою у даті його складання не може відповідати первинним документам на підставі яких платник формує показники податкової звітності, та заважає ідентифікувати період здійснення операції.

Враховуючи зазначене, постачальник (продавець) не може зменшити податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування зареєстрованого в ЄРПН, в якому допущено помилку в даті складання.

Помилка у порядковому номері розрахунку коригування, за умови реєстрації такого розрахунку в ЄРПН, не є єдиною підставою для відмови у зменшенні податкових зобов’язань.

За матеріалами Категорія 101.15 «ЗІР»
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Андрій
05.12.17 11:35

А покупець кредит, теж не має права зменшувати?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Тихий Ужас
05.12.17 13:07

Андрій, а покупатель ОБЯЗАН уменьшить независимо от регистрации

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Виктория
05.12.17 13:46

Дата составления РК - дата обнаружения ошибки? Как проверка проверяет дату?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Елена
05.12.17 15:43

Виктория, наверное имеется в виду РК по причине возврата товара или ден.средств

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • руся
05.12.17 15:08

на крайний случай, можно поменять дату в первичке на возврат...

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Елена
05.12.17 21:06

Подскажите пожалуйста если накладная Налоговая составлена 6.11 и зарегистрировано 28.11. И сейчас 5.12 обнаружено что не правильная единица измерения каким числом я обязана составить нулевую корректировку чтоб покупатель не лишился НК за ноябрь ?? Спасибо всем заранее !! Очень жду подсказки выхода из ситуации

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ОК
06.12.17 12:35

Руся - на возврат денег не поменяете! Третий м-ц колотимся - НН на аванс 05.10 - заблокирована, к ней РК 10.10 на возврат излишне уплаченй суммы. НН разблокировали 30.10, увидели мы ее рег-ю 31.10. Неоднократно пытались зарегить РК, но, увы - безуспешно. Сначала программа не видела саму НН- РК, естественно, отклонялся. Затем нашли ошибку в № строки - опять отклонили. В конце концов глубокой ночью наш РК был заблокирован по той же причине, что и сама НН - несоответствие объемов приобретения и продажи - и это у непосредственного производителя зерна!!!. После очередной процедуры разблокировки 08.11обнаружили, что дата выписки РК неправильная 31.10 - видать с устатку поставщик не разглядел, а программа автоматом выставила. Последующие РК 31.10 на +, а затем -10.10 опять на минус опять таки были заблокированы и последний с правильной датой удалось зарегить только 1.12!!! - вот только тогда поставщик смог уменьшить свое НО, хотя покупатель уменьшил НК еще в 10 м-це. Два месяца государство пользовалось наiими деньгами безвозмездно, при этом поставщик дважды пополнял НДС лимит- первый раз деньги списались на какой-то мифический override!Коллеги - и это только одна сделка!!! А ведь остальную работу тоже никто не отменял!!! Хочется рвать и метать!!! Сволочи!!! Их бы на наше место и на нашу зарплату!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ОК
06.12.17 12:41

Елена - Вы видимо не в курсе, что нулевые РК ДФС уже запретила - они тупо не регятся!!! Требуют два РК - 1 - на минус (регит покупатель), а 2 - на + с правильными данными - регит поставщик. Вот только с датами этих РК пока мне неясно - 2 на+ делать датой 1-го события (очевидно - со штрафом) или датой, когда обнаружилась ошибка? Как-то так...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28566 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд