Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


19.12.17
19637 12 Друкувати

Мораторій на перевірки бізнесу: цього разу він буде "розумним"

Прем'єр зазначив, що мораторій на перевірки бізнесу цього разу буде "розумним" - це збереже високий рівень безпеки і не дозволить тиснути на бізнес, інформує УНІАН.

Кабінет міністрів України планує в 2018 році ввести "розумний" мораторій на перевірки бізнесу, який дозволить зберегти високий рівень безпеки для споживачів і водночас не дозволить здійснювати адміністративний тиск на бізнес.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду в понеділок.

"Мораторій на перевірки бізнесу цього разу буде "розумним" - це збереже високий рівень безпеки і не дозволить тиснути на бізнес", - сказав прем'єр.

За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, мораторій в 2018 році зніме заборону на перевірки для 13 органів, зокрема - для органів ветеринарного контролю та атомного регулювання.

"Є сфери, в яких ми більше не можемо забороняти перевірки. Безпека громадян - наше найважливіше завдання", - зазначив Нефьодов.

За його словами, для кожного органу контролю та нагляду будуть розроблені індивідуальні стандарти, виконання яких дозволить вийти з-під дії мораторію на перевірки бізнесу.

"Кабмін буде мати право дозволяти контролюючих органів перевірки в разі, якщо вони забезпечать виконання індивідуальних стандартів", - підкреслив заступник міністра.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада ухвалила 3 листопада 2016 року Закон "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", яким ввела мораторій на планові перевірки малого та середнього бізнесу до 31 грудня 2017 року.

Під дію мораторію не підпадають держоргани, робота яких не впливає на малий і середній бізнес. Мова йде, зокрема, про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк України, Антимонопольному комітеті.

Крім того, під дію закону не підпадають Державна фіскальна служба та Державна фінансова інспекція, обмеження на перевірки яких регламентуються змінами в Податковий кодекс від 28 грудня 2014 року (обмеження на перевірки підприємств, дохід яких за попередній рік склав менше 20 мільйонів гривень).

Теги:
Коментарі
  • Сомневающийся
19.12.17 00:37

Эх, если бы в 2018 г. появился бы "разумный" Кабмин

Відповісти
    Оцінити
  • 103
  • 0
  • Шурик
19.12.17 04:35

Всё своим, ничего чужим - вершина разумности лохотронщиков, она же и единственная их разумность.

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • Бух.
19.12.17 09:58

Я теж за розумний Кабмін.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Буржуй
19.12.17 10:02

Какой мораторий? Разве Нас сейчас не проверяют постоянно блокируя НН и фактически заставляют платить штрафы занижая кредитный лимит? На всех предриятиях фактически ежедневная проверка по сделкам. В нормальной стране чтобы не кошмарить бизнес уже бы написали бы в НКУ, что при нагрузке с оборота в 2% и 3/п  в 2 мин. При определенном количестве людей блокировать и проверять Не будем!но Южаниной, Продан, Киршу , Данилюку это не надо

Відповісти
    Оцінити
  • 48
  • 0
  • всебудедобре
20.12.17 09:56

не как на  базаре у винице

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Максим
19.12.17 10:59

Друзям - усе, ворогам - закон.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • офигевшая
19.12.17 11:03

А где определение термина "разумный" в редакции Гройсмана?
Опять "не так поймем"?

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • Ксюша
19.12.17 12:44

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • c-т
19.12.17 13:13

Цитирую выше сказанное:"На всех предриятиях фактически ежедневная проверка по сделкам." А потом приходит плановая проверка и....эта песТня хороша,начинай сначала.

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Анна
20.12.17 16:32

А  сейчас  и на  2018г. у кого  менее 20млн. доход мораторий по ДФС есть или нет ? Кто подскажет  -за 2017г. ожидаем убыток  450млн. грн. из-за того что аренда земли была раньше -65000 в год,а теперь 780000 в год  показать убыток,в первую очередь-проверка,не показать-на след. год -вся сумма пропала.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ок
21.12.17 15:01

Да, с убытками тема интересная -у кого есть опыт - подскажите - рисковать и показывать или лучше не нарываться, если к примеру сумма не принципиальная?

Відповісти